Місія здійсненна: Yakaboo проводить благодійну акцію «Передай дитячу книгу в Крим»

З моменту окупації Криму російська влада почала фабрикувати справи проти кримських татар та українців. Більше 100 дітей залишились без батька. Дитинство неможливе без подарунків і ми хочемо повернути його дітям у Криму.

З 30 травня по 3 червня в межах щорічного фестивалю «Книжковий Арсенал» відбудеться дитяча благодійна акція «Передай дитячу книгу в Крим». Інтернет-книгарня Yakaboo, громадська організація «КримСОС» та НК «Мистецький Арсенал» запрошують приєднатися до акції та передати дитячу книжку українських видавців до Криму.

Сім’ї політв’язнів розкидані по всьому Криму: в Сімферополі, Ялті, Севастополі, Бахчисараї. Дружини та діти ув’язнених кожного разу приходять на судові засідання, проте їх не пускають.

Маленька Сафіє Куку, донька одного із фігурантів сфабрикованої справи проти кримського татарина Емір-Усеїна Куку, приходить разом з мамою — Мерьєм Куку.

«Я приходжу на суди, щоб підтримати ана («маму» кримськотатарською) та побачити бабашку (з кримськотатарської — «тато»)», — говорить Сафіє.

У іншого політв’язня — Сервера Закір’яєва — народилась 13 дитина в сім’ї, коли він вже перебував у СІЗО в Сімферополі.

У родині Сейрана Салієва з Бахчисараю — четверо дітей. Одна з його доньок бачила, як в сім’ї проходив обшук. Тато привчив її слухати пісні, і тепер, коли його немає, вона одягає свою найкращу сукню і танцює під музику, що їй вмикав тато.

Протягом фестивалю всі бажаючі зможуть передати дитячу книжку, яка потім поїде до Криму. Збір книг відбуватиметься на стенді Yakaboo (В 4.04).