Що читають музиканти: Мастрід від Марічки Бурмаки

Марія Бурмака, відома співачка і сонграйтерка, поділилася з читачами блогу Yakaboo улюбленими книжками. 

111 міст, 111 історій, і це все поєднується у великий багатомірний текст із наскрізними аналогіями, якесь дивне плетиво географії, психології і всього, що ми раніше читали і знаємо про Андруховича. Я його дуже люблю ще з поетичних часів, багато віршів так залюбила, що знаю напам‘ять. Тому отримую задоволення навіть від того, як він сплітає слова між собою. Мені смачно це читати, з будь-якого місця.

Це фактично якщо не весь, то найкращий поетичний Жадан. А його я більше люблю все ж як поета. Його вірші мені зрозумілі і дуже близькі ще з харківських часів. Цей урбаністичний присмак на губах, запах асфальту між рядків і щось таке щемливе від впізнавання ситуації, яка могла би запросто статись із тобою. Або і сталась. Це поет мого часу, мого покоління і мого морального вибору.

«Розповідь про неспокій» Юрій Смолич (1968)

Абсолютно блискучий твір про письменників Розстріляного відродження. Я харків’янка, і ці люди ходили вулицями мого міста, недалеко від мого дому знаходився будинок Слово, де вони жили і потім були розстріляні. Еллан-Блакитний, Хвильовий, Михайль Семенко, Майк Йогансен. Я читала роман Смолича і бачила живими цих поетів, сміялась разом з ними, проживала з ними їхню історію. Саме через ці мемуари я зрозуміла і пропустила через своє серце цей період української історії. Ну і чарівність класичної літератури. Красива яскрава мова, складнопідрядні речення, логіка оповіді. Це вам не постмодернізм. 

Це моє дитинство і мої поля кукурудзи в Прилуках у бабусі, де я читала цю книжку і сміялась на всю хату в свої 7 років. 

«Все поруч» Іван Малкович (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2010)

Івана Малковича переважна більшість знає як видавця. Для мене ж він – геніальний поет.  Точний і тонкий. Ще в університеті читала його першу збірку «Ключ», тоді «Із янголом на плечі». Деколи мені навіть дивно, як можна настільки стовідсотково розуміти все про почуття і передавати це словами. У мене на вірші Малковича навіть є декілька пісень, тобто ця спорідненість душ стала музикою. 

Це збірка вибраних поезій поета, який є культовим. Не верлібри, не гра з синтаксисом, не фонетичні експерименти. 

А точні, але при тому незвичні, рими, плавний, але подекуди уривчастий ритм, ніби дихання, яке буває різним. Те, що западає прямо в серце. 

«Соло для Соломії» та «Століття Якова» Володимир Лис (КСД)

Дуже ціную письменників, які можуть писати епічно і лаконічно водночас. По суті, «Соло для Соломії», «Століття Якова» – це епос, доля людини на тлі історичних подій, життя, яке розкривається перед нашими очима. І це все близьке до землі, із описами природи, діалектизмами, прекрасними діалогами і впізнаваними українськими типажами. 

У цьому романі постають Україна як частина Австрії, Станіславів із кавою, вишуканими манерами, карнавалами, ілюзіями і скелетами в шафі. Тут доля двох жінок переплетена дивними причинами. Це якась фантасмагорія, від якої неможливо відірватись, – настільки досконала мова і вигадливий сюжет. Нічого подібного в українській літературі до цього не було.

Дуже люблю літературу, де важливу роль відіграють твори мистецтва. Картина ніби починає жити іншим життям. Це той роман, екранізації якого чекаю з нетерпінням. Читався на одному подиху, багато яскравих епізодів згадуються моментально. Пулітцерівська премія абсолютно заслужена.

Спочатку я побачила фільм, він мені сподобався небанальністю сюжету, і я почала шукати книгу. І при всій своїй фантастичності, я вважаю цю книгу однією із найкращих книжок про стосунки. Це ніби і роман про кохання, але без солодкого мармеладу і сентиментів. Історія розвивається так, що починаєш знаходити якісь зачіпки і в своєму житті, починаєш думати про головне і другорядне в своєму виборі. 

Книжка містить інформацію про економічні показники, політичні режими і навіть ландшафти, а також узагальнений досвід розвитку країн і націй. Питання, щодо України, на які шукаєш відповіді та історичні пояснення. Розуміння власного місця в історичних процесах своєї країни. Є над чим подумати, повернутись на декілька сторінок, перечитати, подумати знов.

Читаю зараз. Брала з собою в поїздку, читала в літаку. Як завжди, напружено закручений сюжет, незмінний Роберт Ленгдон і інші яскраві персонажі, цікаві роздуми про релігію і яскраві описи Іспанії. Ну і мені залишилось сторінок 70, а я ще не можу здогадатись, хто Регент і яка його мета. Хороший детектив, він завжди тримає до останнього.

Мар'яна Хемій
Редакторка блогу. Люблю книжки, розмови, подорожі.

78 thoughts on “Що читають музиканти: Мастрід від Марічки Бурмаки

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  6. 499204 154628Oh my goodness! an outstanding write-up dude. Thank you Nevertheless Im experiencing issue with ur rss . Do not know why Cannot register for it. Could there be any person getting identical rss difficulty? Anybody who knows kindly respond. Thnkx 574407

  7. Uluslararası evden eve nakliyat hizmeti, siz dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun ev eşyalarınızı güvenli ve hızlı bir şekilde taşımanızı sağlar. Türkiye’den dünyanın başka ülkesine taşımacılık hizmeti verdiğimiz gibi yurt dışından da Türkiye’ye nakliye yapmaktayız. Türkiye Trans Lojistik A.Ş olarak tüm dünyaya eşyalarınızı güvenle taşıyoruz. Kapınızdan aldığımız eşyaları, hedef adreste kapıya

Залишити відповідь