Найкращі книги з історії

У кожного – своя історія. У окремо взятої людини, суспільства, країни, континенту. За свою тисячолітню історію людство побачив багато чого: зліт і крах імперій, війни, катаклізми, освіту і розпад держав. Політичні чвари, величні і, часто, жорстокі моменти… Коли заходиш в букіністичний магазин за черговою книгою з історії, завжди стикаєшся зі складністю вибору. І про Стародавній Єгипет полювання почитати, і обкладинки з німецької військовою технікою часів II Світової війни притягують інтерес. Так, і щось нове, цікаве на тему нашої, української історії, хочеться перечитати. Ми підібрали для вас найкращі книги з історії, які на нашу думку, ну, просто не можна залишити поза увагою.. 

Всього якихось 100 років тому спроба реалізувати український національний проект в рамках СРСР могла здатися досить вдалою: політика українізації зумовила швидке зростання рівня грамотності, поширення української мови в містах, надзвичайний підйом культури, а уряд УРСР мало широкі повноваження в галузі економіки. Але так було недовго: всеосяжна насильницька колективізація і штучний голод в регіонах, населених українцями, арешти, розстріли і цькування українських політиків і інтелігенції, стрімке повернення до російськоцентричних поширення шовіністичних настроїв показали: СРСР – та ж Російська імперія під новою назвою. У класичній розвідці Джеймса Мейса читач знайде концентрований, послідовний і захоплюючий огляд ідей і подій 1918-1933 років – досвіду, який зараз актуальний більше, ніж будь-коли.

Найкращий приклад плідної роботи з зовнішньої політики і мистецтва дипломатії!Яскрава, широка історія дипломатії містить особисті історії від колишнього державного секретаря США, включаючи його приголомшливе відновлення відносин з Китаєм. Кіссінджер розповідає, як мистецтво дипломатії побудувало світ, в якому ми живемо і наскільки підхід Америки в іноземних справах відрізнявся від підходів інших націй. Автор глибоко аналізує відносини між країнами, починаючи з Вестфальського договору 1648 року і до кінця ХХ століття. Акцентує увагу на ті події, частиною яких він був сам: на моментах Новітнього часу, що складаються на кордоні XX-XXI століть. Читач також зустрінеться з безліччю культових, впливових політиків, починаючи з Рішельє і закінчуючи сучасними світовими лідерами. Безумовно, книга буде цікавою всім, хто цікавиться силами, що формують наш світ сьогодні і мають величезний вплив вже на завтра..

Унікальна в своєму роді книга! Олег Пономар, відомий блогер в цей раз освітлює події останніх 3-х років, які стали для української нації переломними. Показує, як внутрішні чвари між владними структурами та особами, так і багатоходові міжнародні партії наших ворогів і союзників. Читаючи історію за історією, ніби сам переживаєш недавні події, можна відродити в пам'яті особистий досвід, свої емоції. Книга не тільки стосується сучасності, місця і часу, де живемо ми з вами. Вона ніби програмує майбутнє. Матеріал по своїй суті є безцінним: дозволяє ще раз переосмислити, а що ж сталося тоді, в липні 2015 року, і який ланцюжок подій за собою спричинило. А також – зрозуміти деякі моменти, які до цього здавалися незрозумілими і безпідставними..

Книга хорватської письменниці і журналіста висвітлює події Міжнародного кримінального трибуналу в Гаазі, який розглядав справи причетних до військових злочинів у колишній Югославії. Будучи очевидцем слухань, автор викладає не стільки хронологію процесуального розгляду, як історії показань різних людей. Зачіпаються ключові питання – як зароджується зло, чим воно підживлюється і, врешті-решт, що підштовхує людину підняти руку на собі подібного, переступивши межу власної людяності? Чому ми, люди, так часто жадаємо крові інших через віру, колір шкіри і національність. Як цілком порядна і інтелігентна ще вчора людина, яка, на думку і родичів, і сусідів, і мухи б не образила, перетворюється на бездушну, жорстоку машину для вбивств і тортур? Адже ніхто не народжується зі зброєю в руках і з безжальним блиском в очах, засліпленим жаданням знищення.

Петер Енглунд «Полтава.Розповідь про загибель однієї армії» (Фоліо, 2018, пер. Ольга Сенюк, Олександр Луценко)

Поразка під Полтавою шведської армії в далекому 1709 році – момент історії, який скандинавський народ вважає за краще не згадувати. І, навпаки, для Російської імперії це була велика перемога. Але не для українців, багато з яких на чолі з Іваном Мазепою воювали на стороні шведів. Самодержавство після всіх подій 1708 стало на шлях ліквідації автономного устрою Гетьманщини, а сама Україна зазнала величезних людських втрат і економічний збиток. Ось чому українському читачеві буде цікавий погляд на ті далекі події «зі шведської дзвіниці». Книга містить маловідомий фактичний матеріал, добре проілюстрована.

Світ – середовище постійних змін, і так було завжди. За свою багатовікову історію людство пережило багато. Але чи є закономірність у тому, що і коли відбувалося? Виявляється, – так! Автор книги зіставив історичні події в Європі впродовж десяти різних століть, висунувши власну теорію взаємозв'язку того, що відбувається.Читаючи подібні кращі книги з історії, можна краще зрозуміти власне минуле, минуле свого народу і людства в цілому, на підставі чого більш впевнено планувати майбутнє, яке може бути цілком щасливим.

Джошуа Рубінштейн «Останні дні Сталіна» (Фабула, 2017, пер. Дар'я Святенко)

Книга скандального для Росії автора, фахівця з російських і євразійських досліджень Джошуа Рубінштейна, присвячена вбивчій практиці більшовицької імперії. Методам, якими і сьогодні активно користуються господарі Кремля. Матеріал освітлює досі засекречені документи, що розкривають неймовірний потік інтриг, змов та інших невідомих подій на верхівці радянської влади в період 1952-1953 рр. Якими були плани Берії, Хрущова і Маленкова? Справжня причина смерті Сталіна, що йде наперекір офіційним документам. Крім того, автор намагається дати оцінку психології тирана, великого політика і душогуба слов'янських народів, чий відхід у інший світ став однією з найважливіших подій історії ХХ століття. Перед вами альтернативна історія, найкращі книги яку розкривають дуже рідко.

Ця книга – результат колосальної проведеної роботи одного з найкращих фахівців з епохи Наполеона в світі! Панасенко перелопатив море документів, архівів, мемуарів і щоденників учасників тих подій, на основі чого створив принципово новий опис тієї грандіозної кампанії. Події 1812 року передані з філігранною точністю, з уплетеним в них побутом російського суспільства тих часів, його культурного, дипломатичного та економічного аспектів. Читаючи книгу, ви розберетеся якою була справжня мета дій Наполеона і царя Александра I, і як вона пов'язана з прооведеною в ті часи тоді громадянською війною в Росії. Відчуйте на собі всю міць державної пропаганди, зустріньтеся з найбільш знаковими протиріччями закулісних ігор світу професійних вчених.

Юрій Горліс-Горський «Холодний Яр» (КСД, 2017)

Книга спогадів поручика армії УНР, осавула 1 куреня полку гайдамаків Холодного Яру відносить нас в, тепер уже далекі, 1919-1921 рр. Істинне правдиве сказання талановитого оповідача занурює нас в бурхливі роки становлення незалежності української державності. Перейнятий наступними поколіннями трохи змінений заклик Холодноярської республіки «Слава Україні!» – «Героям слава!» актуальний і сьогодні. Роман надрукований за оригіналами 1934 – 1937 рр., свого часу вийшли у Львові. Книга містить карту Холодного Яру і його околиць, а також численні фотографії, однозначно, додають читання атмосферности. Автентичне видання, яке має прочитати кожен обізнаний патріот України. Книга з великою енергетикою, як ніколи актуальною в наші дні.

Саймон Себаг-Монтефіоре «Промови, що змінили світ» (Км-Букс, 2017, пер. В.Горбатко)

Слово – потужна зброя, результат застосування якого залежить від того, ким воно сказано. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, і навпаки, у мові видатних постатей, які присвятили своє життя боротьбі за високі ідеали, – інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів.Зібрані в цьому виданні промови охоплюють тривалий історичний період – від часів Ісуса Христа до наших днів. Особи, які їх проголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не тільки простих людей, а й урядів, політиків світового рівня. Представлені в промовах меседжі не втрачають актуальності і понині.

Сергій Черевань
Тато в декретній відпустці, майже футбольний хуліган, музикант та засновник веб студії, літературний оглядач та контент-редактор… Різнобічність — то моя фішка. До кожної зі справ підходжу відповідально, тому ніколи не дозволю собі писати неправдиві речі. Читав Гітлера, Пєлєвіна, Гарсію Маркеса. Хочу осягнути всі книги світу. Хоча, це, напевне, перетворило б мене на суперкомп’ютер… Мрійник. Оптиміст-максималіст.

8 thoughts on “Найкращі книги з історії

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

Залишити відповідь