13 книжок із до-о-овгими та непростими назвами для #YakabooBingoSpring2019

Обережно: підвищена кількість слів та заплутане звучання у назвах книг! Відданим прихильникам книжки «Пиши, сокращай» не рекомендуємо без психологічної підготовки читати цю добірку. Натомість всі, хто вирішив закрити 12-ий пункт весняного бінґо від Yakaboo, можуть обрати тут для себе прекрасне чтиво відповідно до власних літературних вподобань.

Є якийсь особливий шарм в тому, щоб давати довгу назву збірці короткої прози, погодьтесь. А що актор Том Генкс є ще й відданим фанатом і колекціонером друкарських машинок, то назву цю можна сприймати цілком буквально. 17 оповідань, вміщені у книжці Генкса, дійсно написані на друкарських машинках з колекції автора. Вони повіють на вас правдивим духом Америки, здивують, розсмішать або ж навпаки – розчулять до сліз. Єдине, що від вас вимагається при цьому – зануритись у читання, немов у перегляд фільму, та отримувати насолоду.

В авторки варто повчитись того, як сильно можна любити своє рідне місто. В доробку Наталії Гриценко це вже друга книга – вінтажний альбом, що являє собою короткі оповідання про Чернівці на основі спогадів головного героя. Крізь призму цих спогадів читач дізнається, яким було життя чернівчан у міжвоєнний період, в часи Другої світової та після неї. А старі світлини, газетні вирізки, документи і репродукції картин в якості ілюстрацій надають книжці особливої атмосферності. Видання припаде до смаку поціновувачам історії, урбаністики, краєзнавства і, звісно, міста Чернівці.

Ім’я, яке складається із трьох слів, коротким не назвеш. Оскільки ж у назві роману Андрія Любки є ще й інші слова, то його книга – у нашій добірці! До речі, приховане значення назви «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан» розкриє неочікуваний фінал. Ця книга підійде вам на 100%, якщо ви любите співпереживати головному герою, розділяти з ним психололгічну та емоційну напругу протягом всього твору. Тут є і трагедія, і помста, і фатальність, і жага справедливості. Ну, і головне, чого досяг в романі автор – інтрига, що не відпускає до останньої сторінки. Першокласний сучукрліт!

Шалені витівки бабусі із книги Фредеріка Бакмана викличуть прихильність якого завгодно читача (і навіть легку заздрість її особливій внучці Ельзі – пощастило ж малій із бабцею!). Щовечора ці дві найкращі подружки мандрують до Країни-Спросоння, населеної дивовижними персонажами, де ніхто не змушений бути «нормальним». Але сталося так, що одного дня бабуся відбула до Спросоння назавжди… Втім для Ельзи вона залишила свої листи з дуже важливими проханнями, виконання яких стане для дівчинки новою своєрідною мандрівкою.

Війна в Югославії ще довго залишатиметься центральною темою у літературі балканських країн. І це одна із вкрай важливих складових, потрібних для того, аби цю війну нарешті пережити та відпустити, відродити надію і віру в наш світ. «Жертвам сниться велика воєнна перемога» – це моторошні хроніки 1993-1995 років із блокадного Сараєва. До початку американського бомбардування позицій четників біля міста мешканці Сараєва залишалися в облозі без води, тепла, під обстрілами і з постійним страхом жахливої смерті. Про їхню вражаючу стійкість – воєнні замальовки Міленка Єрґовича у свіжій новинці від «Комори», яка з’явиться в продажу за кілька днів.

Книга, що надихає, про жінок, які зуміли змінити світ. Героїні «Казок» будуть чудовим прикладом для наслідування і нагадуванням того, що хоч у житті й можуть траплятися різноманітні складнощі, але їх завжди можна подолати. І головне – це під силу кожній дівчині! 100 історій про життя видатних жінок з усього світу – від Єлизавети І до Серени Вільямс – оформлені у формі казок, та ще й у супроводі яскравих портретів, стануть улюбленою книжкою-мотиватором не тільки для діток, а й для їх батьків.

Цю книгу вже можна вважати класикою американської постапокаліптичної фантастики. Вона багата серйозними роздумами, а вигаданий в ній світ лякає і насторожує передусім тому, що видається дуже реальним. Що насправді робить людину людиною? І якщо від андроїдів нас відрізняє лише здатність до емпатії, співпереживання, то в кого тоді перетворюються люди, які цю здатність у собі викорінили, переповнивши світ жорстокістю та війнами? Відповідь намагається знайти головний герой Рік Декард, для якого межі між людським і машинним поступово стираються.

Ні для кого не новина, що поодинокі шкарпетки в процесі прання регулярно діваються невідомо куди, залишаючи своїх «сестричок» без пари. Загадкову таємницю їхнього зникнення нарешті розкрито у цій яскравій і веселій книжці! Виявляється, шкарпетки прагнуть пригод, назустріч яким і втікають із кошика з брудною білизною прямісінько на волю. Там у них з’являється можливість втілити свої заповітні мрії в життя і стати ким-завгодно – від лікаря до детектива і навіть моряка! 10 пригодницьких історій з надзвичайними барвистими ілюстраціями спонукають діток мріяти і вірити в найкраще.

Для поціновувачів готичного стилю в літературі у нашій добірці також знайдеться підходяща книжка. Абрахам Мерріт – майстер полоскотати нерви своїм читачам, навіть тим, яких важко здивувати реалістичними моторошними історіями. Книжка містить дві містичні повісті: «Гори, відьмо, гори!» і «Повзи, тінь, повзи!», тому і назва вийшла така довга. Обидві частини книжки поєднані спільними персонажами, однак розповідають дві різні страшні історії, які, втім, забезпечать читачам однаково захопливе читання.

Якщо вам здалося, що ця книжкова назва-маршрут дещо старомодна, то вам не здалося. Адже вперше «Нотатки» австрійського краєзнавця Рорера опубліковані ще у далекому 1804-му році у Відні, через рік після його тривалої подорожі, описаної в назві. Українською ж книжка вийшла у 2018-му. «Нотатки» викладені у формі листів автора своєму доброму другові, відправлених щоразу із нового пункту призначення мандрівника. Вони містять детальні описи побаченого у нових краях та роздуми професора Йозефа Рорера стосовно майбутнього відвіданих регіонів, зокрема – українських Буковини та Галичини.

Назва цієї книги – це не що інше, як дещо «перерахована»  знаменита тисяча і одна ніч. Наскрізь просякнутий дивовижами, роман стане справжньою знахідкою для поціновувачів магічного реалізму. Історія від Букероносного автора розповідає про великого філософа Ібн Рушда і його незвичайних нащадків, про одвічну боротьбу двох начал – добра і зла, та про світ людей, у який раптом потрапили джини. Людська уява займає провідне місце у творах Рушді, і один з його пізніх романів «Два роки, вісім місяців і двадцять вісім ночей» не став винятком із цього правила. 

Ерік-Емманюель Шмітт «Мадам Пилінська і таємниця Шопена» (Видавництво Анетти Антоненко, 2019, пер. Іван Рябчій) — очікується з друку

Вже у самій назві своєї нової книги Ерік-Емманюель Шмітт наводить нас на головну вісь сюжету – намагання головного героя розгадати загадку геніального композитора Шопена та його музики. Роман є автобіографічною історією письменника – молодого талановитого філософа, який у пошуках своєї мети потрапляє у великий світ літератури. В його житті з’являється ексцентрична жінка, що допомагає йому зрозуміти не лише музичне мистецтво, але й мистецтво жити і творити, описувати цілі світи й за допомогою творчості осягнути те, для чого ще не придумано підходящих слів. Свіжа новинка цієї весни від «Видавництва Анетти Антоненко».

Весела подорож трьох джентльменів та їхнього чотирилапого друга Темзою уже довший час забезпечує гарний настрій цілим поколінням читачів. Розповідаючи одне одному смішні байки та потрапляючи у різні кумедні ситуації, герої оповідок Джерома К. Джерома завойовують прихильність своєю безпосередністю і щирою іронією. Знаменитий англійський гумор у цій книжці пройшов справжнє випробування часом – «Троє у човні» вже 130 років залишаються окрасою полиць і стали справді улюбленою класикою.

Ірина Стахурська
Менеджерка з комунікацій, працюю в аграрній сфері. За першою освітою – банкір. Палко люблю читати і все, що пов’язане з книжками. Віддаю перевагу художці, бо ніщо не зрівняється з задоволенням від прочитання доброго роману. Авторка інстаграм-блогу @book_klondike
https://www.instagram.com/book_klondike/

403 thoughts on “13 книжок із до-о-овгими та непростими назвами для #YakabooBingoSpring2019

    Залишити відповідь