Yakaboo продовжує розповідати про бестселери від письменників різних країн. Минулого разу ми публікували 10 світових мастрідів від англійських письменників. Тепер підготували для вас дещо екзотичніше.
Бразилія і Аргентина – сонячні країни, які у багатьох асоціюються із морем, танцями і карнавалами. Якщо комусь не пощастило побувати в країнах Латинської Америки – це не страшно. Ми маємо літературну добірку, яка заведе читачів у бразильські фавели й екзотичні місцевості Аргентини. Книги – найкращий спосіб познайомитися із культурою тої чи іншої країни на відстані.
Жоржі Амаду «Дона Флор та двоє її чоловіків»
(ВСЛ, 2018, пер. Катерина Скальська)
Дія роману відбувається в 1940-х роках. У дони Флор помер чоловік під час карнавалу. Жінка знаходить розраду у власній кулінарній школі «Смак і мистецтво», та все одно сумує за коханим. Із часом головна героїня зустрічає приємного фармацевта Теодоро, за якого виходить заміж. Та й після цього Флор не перестає сумувати за першим чоловіком. Одного разу жінці з’являється його дух і залишається з нею. Тепер головній героїні потрібно обрати, з ким залишитися. Чи, може, з обома…
Кларісе Ліспектор «Сімейні узи»
(Видавництво Анетти Антоненко, 2018, пер. Наталія Пнюшкова)
У одній книзі бразильська письменниця українського походження зібрала 13 новел. Кожен твір так чи інакше пов’язаний із людською психікою, її нестабільністю і вразливістю. Авторка зробила видимими властивості, котрі характеризують поведінку людини. Та навіть у цьому випадку кожна особистість залишається феноменом, який ніхто ніколи не розгадає до кінця.
Пауло Коельо «Алхімік»
(КСД, 2014, пер. Віктор Шовкун)
Пастух Сантьяго побачив сон, у якому хтось покликав його до єгипетських пірамід. Там мають зберігатися скарби. Головний герой повірив у сон і відправився до Єгипту. Подорож виявилася важкою, але вартою витрачених сил. Пройшовши всі випробування, Сантьяго зустрів кохану і навчився йти шляхом своєї долі. Врешті, пастух знайшов і скарб, але зовсім не там, де очікував.
Хорхе Луїс Борхес «Книга піску. Пам’ять Шекспіра»
(ВСЛ, 2018, пер. Сергій Борщевський)
До однієї книги увійшли два збірника оповідань Борхеса. Твори письменника – інтелектуальні, фантастичні й частково детективні. У цій книзі міститься єдине оповідання Борхеса про любов. Сюди ж увійшла остання збірка оповідань аргентинського автора.
Хуліо Кортасар «Поза часом»
(Видавництво Анетти Антоненко, 2015, пер. Сергій Борщевський)
Збірка від одного із найкращих представників магічного реалізму в Латинській Америці. Крім роботи «Поза часом», до цього збірника увійшла також книга оповідань «Ми дуже любимо Гленду».
Обидві збірки оповідань – останні прижиттєві видання. «Поза часом» – можливість познайомитися поближче з видатним аргентинцем і оцінити його різносторонню творчість.
Марсело Фігерас «Камчатка»
(Иностранка, 2007, пер. Світлана Сілакова)
Десятирічний хлопчик разом із матір’ю і молодшим братом виїжджає з Буенос-Айресу. Сім’я втікає від військової диктатури 1970-х років. Всі троє опиняються за містом. Головний герой розуміє важке положення, в яке потрапила його сім’я. Щоб відволіктися від суворої реальності, хлопчик вигадує Камчатку – маленьку, але вільну й нескорену країну. Оскільки це місце існує в уяві маленького любителя коміксів, у ньому може відбутися багато цікавого.
Хорхе Букай «Кандидат»
(АСТ, 2014)
Книга в жанрі політичного детективу. У центрі подій – народ маленької країни, який хоче спочатку чесних виборів президента, а потім – спокійного життя. Герої цього роману борються за щасливе майбутнє і за те, щоб чекати нового дня без остраху. Роман виділяється не тільки цікавим сюжетом, а ще й глибоко психологічною основою.
Нестор Ґарсія Канкліні «Уявлена глобалізація»
(Ніка-Центр, Видавництво Анетти Антоненко, 2016, пер. Олександра Ковальова)
Відомий аргентинський антрополог провів дослідження масової та, особливо, міської культури. Автор дослідив культурні зміни і постарався зрозуміти, чи можна ними керувати. Окремим питанням Канкліні поставив поняття пограниччя, щоб розповісти, як воно впливає на глобалізований світ. Головною темою дослідження стала глобалізація урбаністики, а основа книги – розвиток сучасних суспільств.
[irp posts=”29979″ name=”Що читати в подорожі: підказка до #YakabooBingoSummer 2018″]
567 thoughts on “Літературна екзотика: 8 книг із Бразилії та Аргентини”