У важкі часи приємно поринати в літературу і не думати ні про що погане. Читання допомагає заспокоїтися, налаштуватися на більш позитивний лад. Тим паче, що зараз час нарешті порозбирати книжкові завали і запаси та накупити собі новинок на місяць уперед. А щоб закріпити прочитане, пропонуємо вам відібрані безкоштовно літературні курси і джерела.
Курс блогу Yakaboo з теорії літератури
Yakaboo пропонує унікальну нагоду прокачати свої читацькі навички безплатно, без стресів і сесій, домашніх завдань і оцінок — і в доволі стислий термін. Якщо ви хочете розуміти художню літературу глибше й могти розгадати, «як це зроблено», вже доступно 6 уроків з 21, який ми запланували разом із студенткою магістеріуму з літературознавства в Києво-Могилянській академії Катерини Рудик, тож включайтеся:
Курс блогу Yakaboo зі швидкочитання
Встигніть за час карантину прочитати все, що напланували, разом із курсом зі швидкочитання. Прості техніки навчать вас бути надшвидким у сприйнятті інформації та її правильному осмисленні. Викладач курсу – психолог, тренер з розвитку швидкочитання та пам’яті, розробник ефективних методик – Святослав Вікторенко.
Подивитися лекції з Літературного Куражу
Вже двічі у Києві відбувався Літературний Кураж, під час якого читали літературні лекції.
Ось перелік деяких з них, які можуть вам сподобатися:
- Ірена Карпа презентує книжку «Добрі новини з Аральського моря»
- лекція Валерії Квасневської «Як написати той самий текст»
- публічна розмова з Марком Лівіним про те, як писати добре
- презентація книги «Чайний Канон»
- лекція «Пиши сильно: практичні поради і лайфхаки» Дмитра Стретовича
- читання Дмитром Діром та Аллою Клименко історій з їхньої спільної книжки «Добавь меня в друзья»
Відео-курси від Мистецького Арсеналу
У Мистецького Арсеналу є 6 безкоштовних літературних відео-проєктів:
Літкурси від edX
Платформа edX пропонує безліч літературних курсів — від вивчення Шекспіра до досить незвичної “електронної літератури“. Тут можна заблукати на добрих півгодини. Є як старі курси, так і ті, що тільки-но почалися.
Курси FutureLearn
Це одна з платформ, які я особисто випробувала ще рік тому. Курси містять багато тестових завдань по завершенню, тож можна не боятися, що щось пропустиш. Тут є лише 11 курсів на тему літератури, але якщо покопатися, то можна також знайти цікаві з суміжних тематик:
та багато іншого.
Програма «Лекторій. Література»
Євгеній Стасіневич та Ростислав Семків на каналі UA:Культура обговорюють Стівена Кінга, Маркіза де Сада, Оскара Вайлда та інших.
Crash Course з літератури від письменника Джона Гріна
Проєкт #ЖивіПисьменники
Український інститут книги підготував проєкт про українських сучасних авторів дитячої літератури. Крім відеороликів з презентацією письменників до відео додано методичні матеріали, які дозволяють викладачам детальніше вивчити біографію і творчість цих авторів зі школярами.
13 thoughts on “Літературна дистанційна освіта: Що і де дізнаватися про книжки (і не тільки)”