Оголошено лауреата Премії імені Юрія Шевельова

17 грудня оголосили лауреата Премії імені Юрія Шевельова 2019 року, яка вручається за найкращу есеїстику. 

Лауреатом стала Діана Клочко і її книга «65 українських шедеврів. Визнані й неявні» (ArtHuss, 2019).

Володимир Єрмоленко зазначив про книгу: «Це книжка-міркування, вона дуже емоційна і детально прописана». Він зазначає, що це книга про українську традицію і що текст Діани змушує хотіти побачити описані у ній об’єкти. Переможниця прокоментувала так: «Я очікувала, що книжку будуть читати, але я не очікувала увійти в фінал з такими письменниками».

Рецензію на книгу можна прочитати тут

Про Премію

Премію модерної есеїстики імені Юрія Шевельова було засновано у 2003 році за ініціативи Українського ПЕН, Києво-Могилянської Бізнес-Школи, Видавництва “Дух і Літера”, Центру юдаїки та Українського наукового інституту Гарвардського університету. Юрій Шевельов, на честь якого названо Премію, був філологом, мовознавцем, істориком української літератури. Шевельов, серед іншого, писав літературно-критичні статті й есеї, і вважається основоположником модерної української есеїстики.

One thought on “Оголошено лауреата Премії імені Юрія Шевельова

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

Залишити відповідь