Книжки і алкоголь: що читати з келихом вина і не тільки

На Літературному Кураж Базарі восени ви зможете насолодитися не тільки п’янкими історіями, а й різноманітними напоями. Тому пропонуємо підготуватися — і відразу поєднати приємне з корисним, прочитавши книги, пов’язані з алкоголем (чи запивши алкоголем, пов’язаним з книжками). 

Для любителів переходити відразу до справи і структурувати інформацію, щоб не загубити, у цій книзі за допомогою інфографік пояснюється, як краще подавати вино, які бувають його види і де саме вирощують для них виноград. Сомельє і дизайнер Мадлен та експерт з цифрової стратегії і підприємець Джастін написали цю книгу на основі їхнього спільного блогу-довіднику з усього, що стосується якісного вина, — Wine Folly. У книжку увійшла найважливіша інформація, яку варто завжди мати під рукою, щоб вміти розрізняти вино з Франції та з півдня Італії. І наступного разу під час вечірки ви точно не будете казати, що келих розе — на смак такий само як піно грі.

Якщо ж ви хочете більш шалених описів винних пригод, тоді вам до Б’янки Боскер. Її напіврепортажний формат оповіді дозволить відчути себе в барі з подругою, яка після третього келиха видасть вам раптово, чим є насправді помаранчеве вино та чому 10 доларів — це надто дешево за ту пляшку охолодженого розе, яке ви вже майже допиваєте. А також навчить вас бути гіпстером серед поціновувачів алкогольних напоїв. 

Якщо ж ви хочете відчувати, що пройшли справжній курс сомельє і можете вважатися знавцем у цій справі, тоді запишіться на книжковий курс Ендрю Джеффорда, англійського журналіста, радіоведучого і, між іншим, поета. Завдяки йому ви вочевидь навчитеся описувати вино з відтінком ліричності, британської витонченості та прискіпливої уваги до деталей. 

Хочете похизуватися своїми знаннями про вино на зустрічі, яка ось-уже-завтра? Дженсіс Робінсон спішить на допомогу з магічним келихом бордо. За 24 години до дня святкування ви можете провести прямісінько як колись 24 години перед іспитом — з книгою в руках. От тільки ви не будете напряжно завчати усі 150+ назв французькою, а просто покроково дізнаватиметеся щось про світ вина. Дженсіс починає свою книжку з найпростішого — питання «А що ж таке взагалі вино?». І вже навіть цікаво дізнатися відповідь авторки на це питання…

Автор цього стильного подарункового видання пропонує аж 144 рецепти різних коктейлів — 12 варіацій 12 різних традиційних коктейльних основ. Кривава Мері з саке, мартіні, яке порушує всі закони сили тяжіння та олд-фешн, перетворений на «стару чорну магію». Про книгу, до речі, написали не тільки у Vogue та Esquire, а й навіть у Forbes.

Для тих, хто вчора вже надегустувався, а також для тих, хто випадково потрапив у цей матеріал і «взагалі-то не п’є», прийти в тонус допоможе стародавньокитайський текст «Чайний канон». Його автора, поета Лу Юя, в Китаї навіть вважають чайним божеством, бо він першим зміг систематизувати усі знання про цей напій.

Кажуть, до того ж, що пуер, наприклад, допомагає подолати багато залежностей, тож на противагу алко-вечорам влаштовуйте чайні церемонії. 

Фінський автор Арі Турунен доведе, що в європейській історії без алкоголю було не обійтися: в релігійних обрядах, мистецьких проектах, як символ гостинності, культурного спадку… Ставлення до нього і обсяги вжитку з часами змінювалися, алкоголю надавалася щоразу нова і ще більш неочікувана роль — глибокими знаннями з цієї книги можна вразити як під час чергової вечірки, так і в разі раптової філософської дискусії. Тож чому б не провести собі коротенький лікбез?

Окрім того, що це легендарний Буковскі, так ще й книжечка оформлена винними пляшками — і з кожною сторінкою показано, що ти «випиваєш» ще більше поезії — ну що, ще один невеличкий віршик на 0,5 і додому спати?

Текст у книзі двомовний, поряд з англійським оригіналом якісний український переклад. А дизайн цієї книжки узагалі виграв Red Dot. 

Плакати від нерозділеного кохання або навпаки святкувати приємний вечір завжди ліпше з келихом червоного напівсухого і Бріджит Джонс, яка вас як ніхто зрозуміє. А після випитого келиха і кількох сторінок — до сліз розсмішить. Тому у вас завжди є компанія на вечір в уособленні дівчини, яка таки отримала довгоочікуване щастя, хоча й спочатку здавалося, що йде вона до нього не зовсім правильним шляхом…

Під бургундське вино чудово підійдуть розповіді з французьким шиком і далеко не безпечними  пригодами від Ірени Карпи. Під кінець вечора розумієш, що це була прекрасна втеча в фантазійно-романтичний світ, — але від себе все ж не втечеш. 

9 thoughts on “Книжки і алкоголь: що читати з келихом вина і не тільки

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

Залишити відповідь