Чи здатна книжка змінити життя: що я втілюю з «Купи собі той довбаний букет…» Тари Шустер

Нещодавно у Yakaboo Publishing вийшла друком книжка, яка одразу стала бестселером. Перше, що привертає до неї увагу читачів, провокативна назва, яка в оригіналі звучить ще різкіше «Купи собі ті й***ні лілії!». Це історія Тари Шустер, «Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось», яка, прокинувшись у свої 26, вирішила змінити власне життя, вийти з багаторічної кризи і навіть стати щасливою. І їй вдалося 🙂

Авторка описує на більш як 300 сторінках свій шлях, довжиною в 7 років, щоденні рішення й дії, які доводилося здійснювати. Це ревізія всього її життя, починаючи з дитинства й аж до часу, коли книжка була написана.

Звісно, в кожного й кожної з нас свій бекграунд, різні виховання й поточна ситуація. Але багато в чому пропоновані Тарою Шустер речі універсальні, тож коли ви вирішите, що таки пора щось змінювати, книжка може стати вам хорошим путівником.

До мене вона потрапила у момент, коли здоров’я дало збій, і сил на роботу (та й навіть на життя як таке) майже не залишилося. Читаючи розділ за розділом, поступово впроваджувала у свій побут щось із перевіреного Тарою, та найголовніше — розуміла, що подібні проблеми стаються з нами незалежно від країни народження та інших соціальних відмінностей. І в США можуть проживати дорослі люди, які не здатні взяти на себе відповідальність за виховання дітей; там так само є проблеми з житлом, пошуком роботи, розуміння себе і своїх потенційних можливостей. Декорації й відтінки інші, але суть залишається незмінною.

І перше, що варто зробити, стаючи на шлях до змін, вважає Тара Шустер, це почати звертати увагу на себе, свої потреби, бажання, полюбити себе і, врешті, не жаліти грошей собі на букет (і не тільки). Більшість із порад ви чули неодноразово, деякі — настільки часто, що вони стали мемами і дратують навіть тих, хто до пуття не розібрався, що насправді вони означають.

Букетом я зайнялася в останню чергу — купила собі квіти лише позавчора. Не знаю, чи це було аж так важко, чи все ж мала достатні підстави, щоб не робити цього раніше — «Куплю все ж таки завтра, не носитись же з ними кілька годин до того, як потраплю додому?», «Не прийду ж я на зустріч зі своїми квітами — доведеться вибачатися й пояснювати, що це мої», «Краще вже не сьогодні, все одно зав’януть, поки повернуся додому після подорожі», але цей день настав, і кімнату прикрашають красивенні ароматні тюльпани. І чому я не зробила цього раніше?

Моїм першим реалізованим пунктом стали ранкові сторінки, позичені Тарою з книжки Елізабет Гілберт «Шлях митця». Звісно, я неодноразово чула про ранковий фрірайтинг і до цього, та якось не вдавалося розпочати. Ба більше — ранкові сторінки навіть були в мене записані як пріоритет на цей рік, на початку 2020-го я навіть підібрала для них блокнот, приготувала його й розмістила на столику біля ліжка — тільки прокидайся і пиши. Але писати почала аж після «копняка» Тари.

Вона описує дивовижний вплив цього методу на неї. Після тривалого його використання авторка перечитувала свої потоки свідомості й знаходила відповіді питання, які були закопані глибоко і до яких звичними рефлексіями не так легко було дістатися. Варто зауважити, що у момент старту «перезавантаження» авторка вже тривалий час працювала з психотерапевтом, тобто вже вивчаючи себе протягом певного часу вона все ж вбачає у методі ранкового фрірайтингу додаткові переваги.

Так трапилося, що на момент читання книжки я хворіла, і лікарі саме призначили мені дієту. Звісно, це було не єдине, чого я мусила дотримуватися під час лікування, тож чомусь одному й не приписую чудо-ефект, але те, що він є я відчула, коли зловила себе на думці: мене не дратують люди. Не всі, звісно, але в конкретній ситуації, доволі неприємній для мене, я не відчула звичного роздратування.

Впевнена, для вас не новина, що від того, як ми харчуємося, дуже залежать не лише наше здоров’я і зовнішній вигляд, а й настрій. Та одна справа на словах і геть інша — на ділі. Коли вранці прокидаєшся не з бажанням загорнутися назад в ковдру і найближчі години (а краще тижні) не вилазити з неї взагалі, а з доволі виразним відчуттям того, що зробиш сьогодні те й те, а якщо встигнеш, то ще й це, — то й настрій помітно інший, і відчуття приємніші. А коли вловлюєш зв’язок між цим станом і тритижневою відмовою від кави, шоколаду, випічки й жирних страв, самообмеження виглядають не такими вже й безглуздими.

Ще один приємний бонус — ви стрункішаєте.

Щоб закріпити ефект та дізнатися більше про свій організм і здорове харчування, купила нарешті «Їж, пий, худни» Наталії Самойленко. Книжка була у моїх планах одразу після виходу, але, очевидно, до неї треба було дозріти внутрішньо.

Одним із наскрізних мотивів «Букету» є прислухатися до себе, до своїх бажань, а також можливостей. І тут важливо згадати про алкоголь, а саме — про його дози й частоту вживання. Авторка радить поспостерігати за собою, особливо якщо ви теж працюєте у сфері, де поширені часті фуршети. Чи не випиваєте ви зайвого там, де наливають безкоштовно?

Вона радить зупинятися після другого келиха — і організм подякує, і ви все пам’ятатимете з вчорашнього вечора.

Мені довелося обмежити вживання алкоголю на усі 3 тижні дієти. І такі відмови, варто визнати, траплялися нечасто за минулі кілька років. Я задумалася.

Вам не вистачає енергії на роботу й загалом на життя? Після офісних 8 годин хочеться дотягнутися до ліжка і більше нічого не робити? Є вихід — як це не парадоксально, енергія з’явиться, якщо тілу давати не менше навантажень, а більше. Це страшне і важливе слово «спорт» — його бояться всі, хто не спробував регулярні тренування, і більше не покидають ті, хто «підсів». Найважче — пересилити себе на старті, а результат не забариться.

Не скажу, що я, як Тара, почала регулярно бігати чи ходити в спортзал (але серйозно про це думала, поки читала, згадуючи захоплені інсайти у френдстрічці фейсбука), та змусила себе щодня займатися йогою, а також пішла в басейн — а це вже неабищо!

Одне з небагатьох, що я практикувала й до «Букета» були часті подорожі — Україною, за межі Києва, за кордон — будь-куди, за змогою і потребою. Зміна звичної картинки перед очима дозволяє побачити більше — і не лише в прямому сенсі. Так ми краще пізнаємо самі себе, спостерігаємо за світом, дізнаємося багато нового про людей, міста, країни. Це завжди збагачує і додає сил рухатися далі.

Підсумовуючи, скажу — якою б цікавою і захопливою не була мотиваційна книжка, гріш їй ціна (і вам, хто її читає), якщо ви одразу не станете виконувати те, що вона пропонує. Хто розповідає про неефективність подібної літератури, очевидно, безвідповідально ставиться насамперед до себе. Адже читати, не слідуючи написаному — пуста трата часу. Впродовж усієї книжки Тара Шустер радить дисциплінувати себе. Не робити винятків на випадок, коли не хочеться бігати, писати ранкові сторінки чи дотримуватися інших щоденних ритуалів. Так це не працює.

І наостанок — що б хотілося запровадити, але поки не вдалося:

Не влазити в борги. Це те, що дається мені найважче. Навіть якщо я розумію, що до десятка нових куплених книжок я не доберуся в найближчі десятиліття, луків на сезон маю більше, аніж він уміщує днів, термін зберігання косметики закінчується швидше, ніж я її відкриваю, а між подорожами ніяк поспати, не те що повноцінно відрефлексувати — покупки все одно здійснюються, і ніщо не здатне мене спинити.

Авторка дуже детально й виважено аргументує, чому не варто жити в кредит. Я згодна з нею на всі 100 і вірю, що скоро і я стану тією, якій вдалося.

Тара Шустер наполягає на тому, щоб в кожної з нас був свій недоторканний куток, такий собі аналог Вулфівської власної кімнати. Тут вона пише свої ранкові сторінки, звіряє плани за дошкою візуалізації, мріє і просто дозволяє собі бути самою собою.

Така кімната чи кабінет у мене лише у мріях, а от блокноти й коркові дошки ніхто не скасовував — тож користуюсь.

Дуже зворушили у книжці ті розповіді, що стосуються друзів Тари (багатьох близьких подруг вона називає найкращими, і декого це навіть дратувало :)), а особливо тих, з чиїми родинами вона товаришує. Дехто з них забирав її або ж на лижі, або ж за кордон на тривалі ретрити. І тут я добряче позаздрила — бо страшенно люблю домашні посиденьки з друзями, але отак, щоб хтось забирав з родиною в гори чи на дачу — в мене практично не бувало (гаразд, кілька разів було, але тут треба знати мене — я могла сама напроситися :)).

Страшенно люблю нестерильний домашній затишок, де жодних зобов’язань, ніякого поспіху — лише теревені до ночі, і коли природа — одразу за вікном. Може, хтось із моїх друзів читає цей текст — запросіть, га?

Мар'яна Хемій
Редакторка блогу. Люблю книжки, розмови, подорожі.

38 thoughts on “Чи здатна книжка змінити життя: що я втілюю з «Купи собі той довбаний букет…» Тари Шустер

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 2. I was suggested this web site by my cousin. I’m not sure whether this post is written by
  him as no one else know such detailed about my difficulty.

  You are amazing! Thanks!

 3. I’m impressed, I have to admit. Rarely do I come across a blog that’s both
  educative and entertaining, and without a doubt, you’ve hit the nail
  on the head. The issue is something not enough men and
  women are speaking intelligently about. I’m very happy
  that I came across this in my hunt for something concerning this.

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 6. Hi there, I found your web site via Google even as searching for
  a similar matter, your web site got here up, it seems good.
  I have bookmarked it in my google bookmarks.
  Hi there, just became alert to your blog thru Google, and located that it’s really informative.
  I’m going to be careful for brussels. I will appreciate if you happen to proceed this in future.
  Lots of folks will be benefited from your writing. Cheers!

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 8. 403203 620172The certain New york Diet can be an highly affordable and versatile eating much better tool built for time expecting to loose fat along with naturally keep a healthful everyday life. la weight loss 72251

 9. I was very pleased to discover this page. I want to
  to thank you for ones time due to this fantastic read!!
  I definitely enjoyed every little bit of it and i also
  have you saved to fav to check out new information on your blog.

 10. Ciri dari laman judi terbaik yaitu, pertama
  mereka akan mempunyai jumlah pemain aktif yang banyak.
  Para pemain hal yang demikian aktif dalam arti mereka bermain judi tiap-tiap harinya.
  Kemudian ciri yang selanjutnya yakni tidak menawarkan hadiah dengan jumlah yang terlalu tinggi, web
  legal akan memberikan hadiah yang sewajarnya saja.

  Ciri yang selanjutnya bisa anda lihat dari pelayanan web
  tersebut, pertama sekiranya laman hal yang demikian aktif memberikan info tentang
  dunia judi maka pasti yakni laman terbaik. Kedua jikalau
  laman hal yang demikian dalam pelayanannya berharap 24 jam dan ramah-ramah pasti dapat
  dipastikan adalah laman judi terbaik dan benar.

  Sekiranya telah menemukan laman judi terbaik maka anda kini
  telah bisa mendownload aplikasinya dan kemudian bisa
  anda install di telepon pintar. Sekiranya sudah anda install karenanya selanjutnya
  ialah dengan mengikuti arahan admin yang akan menasihati para pemain untuk melaksanakan pendaftaran dan setor dana atau deposit.

 11. That is really fascinating, You’re a very professional blogger.
  I’ve joined your rss feed and sit up for seeking
  extra of your wonderful post. Also, I’ve shared your web site in my
  social networks

 12. Hi there! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to give
  it a look. I’m definitely loving the information. I’m bookmarking
  and will be tweeting this to my followers!

  Superb blog and wonderful design and style.

 13. Excellent post. I was checking constantly
  this blog and I am impressed! Very helpful information specially the
  last part 🙂 I care for such information much. I was seeking this
  certain info for a very long time. Thank you and good luck.

 14. Jikalau anda sudah memutuskan untuk bermain judi
  joker123 deposit pulsa karenanya mesti mempunyai aplikasinya.
  Untuk mempunyai aplikasi ini anda seharusnya memilih laman judi terbaik dan paling ampuh.
  Ada beberapa hal yang patut anda lakukan ketika dalam pelaksanaan pencarian situs judi
  terbaik dan terpercaya.

  Perkembangan permainan judi memang betul-betul kencang sekali, anda dapat bermain judi joker hanya dengan mengaplikasikan telepon pintar termasuk juga transaksinya.
  Permainan ini memang sangat menguntungkan bagi para pemain yang memenangkan permainan sebab akan banyak
  mendapatkan tawaran hadiah dari situsnya, tapi patut memilih situs
  judi terbaik agar tak terkena pembohongan.

 15. 513906 980718Aw, this was a genuinely good post. In thought I would like to put in writing like this in addition – taking time and actual effort to make a really great article but what can I say I procrastinate alot and by no means seem to get something done. 700653

 16. Hi there, I think your site could be having internet browser
  compatibility problems. When I take a look at your web site in Safari, it looks
  fine but when opening in I.E., it’s got some overlapping issues.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other than that,
  excellent blog!

 17. Howdy! I could have sworn I’ve been to this blog before
  but after checking through some of the post I realized
  it’s new to me. Anyways, I’m definitely glad I found it and I’ll
  be bookmarking and checking back frequently!

 18. naturally like your web-site however you have to take a look at
  the spelling on several of your posts. A number of them
  are rife with spelling issues and I in finding it very troublesome to
  inform the truth on the other hand I will certainly come back again.

 19. Hey! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog article or vice-versa?
  My blog covers a lot of the same topics as
  yours and I feel we could greatly benefit from each other.
  If you might be interested feel free to send me an email.
  I look forward to hearing from you! Awesome blog by the way!

 20. Thanks for finally talking about > Чи здатна книжка змінити життя:
  що я втілюю з «Купи собі той довбаний букет…» Тари Шустер – Блог Yakaboo.ua < Liked it!

 21. Hi would you mind sharing which blog platform you’re working with?
  I’m planning to start my own blog in the near future but I’m having a difficult time selecting
  between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique.

  P.S Sorry for getting off-topic but I had
  to ask!

 22. Taruhan judi slot online e-games keluaran SBObet ini dihasilkan dengan cara spesial untuk mempermudah permainan taruhan slot online kita.

  Dikala kita telah login serta masuk ke halaman game , kita segera dapat lihat dibagian kanan atas ada kolom search.
  Feature ini dapat kita pakai untuk cari permainan berdasar namanya dengan gampang.
  Ada sekarang 164 permainan yang kita bisa coba. Tiap-tiap permainannya mempunyai info macamnya sendiri, ketika dari Slot Game, Table
  Game, Arcade, sampai Fish Game.

  Tak cuma dimudahkan adanya feature search barusan, kita bisa juga lakukan “like” atau “follow”
  di permainan yang kita kehendaki. Lumayan tekan tombol hati, jadi permainan yang kita favoritkan itu kapabel masuk dengan daftar “My followed games”.

 23. I know this if off topic but I’m looking into starting my
  own blog and was wondering what all is needed to get setup?
  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty
  penny? I’m not very web smart so I’m not 100% certain.
  Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
  Thanks

 24. Just want to say your article is as astonishing. The clearness in your post
  is simply cool and i can assume you are an expert on this subject.
  Fine with your permission allow me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post.
  Thanks a million and please continue the rewarding work.

 25. Today, I went to the beach with my kids.
  I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to
  her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to
  tell someone!

Залишити відповідь