Шість книг, які вразили Петра Порошенка в 2020 році

Шість книг, які вразили Петра Порошенка в 2020 році

П'ятий президент визначив книг, які надихали на роздуми у 2020 році. Традиційно в добірці від Порошенка присутні есеї, мемуари, художні репортажі від Вахтанга Кіпіані, Сергія Жадана, Оксани Забужко та Яніни Соколової.

Петро Порошенко багато читає  та з 2016 року ділиться власним рейтингом книжок. В минулому році він публікував добірку з Книжкового Арсеналу.

«Традиційно в кінці року складаю топ книжок, які приємно вразили та надихали на роздуми та ідеї. Любов до читання – це на все життя», – написав Порошенко.

Ще в 2018 році на церемонії нагородженні Книжка року, Петро Олексійович  закликав відомих людей популяризувати книжки:

«Мій заклик до успішних і популярних людей: розповідайте про прочитані книжки, про відвідання книжкових магазинів і бібліотек. Покладіть поруч цікаву книжку, коли даєте інтерв’ю. Сам я підтримую традицію щороку, може це нескромно, але називати десять найкращих новинок. Приєднуйтесь до неї.

На його думку, українські книжки не просто заповнили полиці у книжкових магазинах, вони кожного дня здобувають собі нових і нових читачів. Без перебільшення можна говорити про перехід кількості в якість.

Які книжки радить Петро Порошенко:

Вахтанг Кіпіані 

«Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР»

Вважаю цю книгу не лише літературною, а і політичною подією року. «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. Вахтанг Кіпіані зібрав ключові документи з колишнього архіву КДБ, які розкривають, як і за що судили українського дисидента. Згодом суд за позовом Медведчука заборонив розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані і постановив вилучити з неї згадки прізвища позивача. Вважаю, що це — ганьба і для позивача, і для суду. Тривалий судовий процес зробив книзі добру рекламу. Її скупили із книгарень,і видавництво надрукувало додатковий наклад. Це — реакція справжніх українців. Рекомендую мати цю книгу у родинній бібліотеці.

Наталя Гуменюк

«Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму»

Неприхована правда про життя кримчан в окупованому Криму після 2014 року. Талановита журналістка Наталя Гуменюк упродовж 2014–2019 років їздила до окупованого Криму і збирала історії і трагедії людей. Читаючи репортажі Наталі, гостро відчуваєш, як історія твориться долями людей, кожна з яких болить, як незагоєна рана.

Яніна Соколова, Ольга Купріян 

«Я, Ніна»

Кажуть, Бог дає лише такі випробування, які людині під силу. Добре знаю Яніну не тільки як високопрофесійну журналістку, а і як людину зі сталевим характером. Свою інтимну і болючу історію боротьби зі смертельною хворобою вона мала мужність розказати публічно. Про своє розуміння сенсу життя, про страх і відчай. Це — книга, яка змінює. Прочитайте…

Шість книг, які вразили Петра Порошенка в 2020 році 0

Михайло Палінчак

«Анамнез»

Цю фотокнигу я отримав у подарунок від автора. Пишаюся, що у моїй команді працюють такі талановиті люди, як Михайло, який займається вуличною фотографією і розвиває цей напрямок в Україні. Його фотопроект «Анамнез» — це візуальне дослідження того, як змінюється наше повсякденне життя в час глобальної пандемії.

 

 

Сергій Жадан, Павло Маков

«Постійне місце проживання»

«Постійне місце проживання» — ще одне чудове видання Сергія Жадана, яке він створив разом із харківським художником Павлом Маковим. Ціную і поважаю Сергія не лише за його поезію та прозу. Він — щирий патріот, свідомий громадянин і невтомний волонтер. І, безумовно, вдячний за його підтримку нашої команди на місцевих виборах у Харкові.

 

Шість книг, які вразили Петра Порошенка в 2020 році 0

Оксана Забужко «Планета Полин»

Ця книга неймовірної Оксани Забужко визнана премією Книга року ВВС однією з найвизначніших літературних подій 2020 року. 

Тут зібрано найважливіші есеї авторки за останні два десятиліття. Цікаво тим, хто, зокрема, цікавиться постатями найбільш знакових культурних та історичних персон.