Десять гарячих книжкових новинок для солодкого листопадового читання

Десять гарячих книжкових новинок для солодкого листопадового читання

Листопад - це про солодкі гарбузові пироги, кухлі гарячого глінтвейну та яскраві кольори, приглушені ранковими туманами. Ідеальний час спробувати щось нове та несподіване у читанні.

Вільні малолюдці

Террі Пратчетт  

завжди хороший вибір для магічного та іронічного та затишного читання. “Вільні малолюдці” належить до циклу про відьом славетного “Дискосвіту”. І тут на читачів чекає знайомство з Тіфані Болячкою – юною (дуже юною) леді, яка все ж може дати раду з ельфами, які занадились красти дітей. Нехай начуваються, капосні! Бачите її на обкладинці з запашною пательнею? А союзниками войовниці стануть вільні малолюдці – дрібненькі, але здатні дати відсіч. 

Врятувати Тараса Шевченка 

Олександр Гаврош 

Вирушаємо у нову мандрівку часом – цього разу наша місія врятувати Тараса Шевченка від заслання! Так, Роман Лук’янович Попадинець замахнувся на таке. Разом з ним виклик приймає  син Ясь та хранителька музейних фондів Яна Приймак.  Суперкоманда готова змінити хід історії, опинившись у середині ХІХ століття. А допоможе все те ж крісло-гойдалка з “Музею пригод”. Вони не тільки зустрінуть Великого Кобзаря до того, як він отримав цей титул, а й познайомляться з іншими героями. А далі на них чекають “Героїчні канікули – третя частина серії. Повість рекомендують підліткам, але й дорослим буде цікаво.

Кафе “Європа”. Життя після комунізму

Славенка Дракуліч 

Комунізм залишає по собі глибокі рани – в кожній країні, де був. Відверто та щиро хорватка Славенка Дракуліч пише про Батьківшину, Польщу, Угорщину, Албанію… Східна і Західна Європа так відрізняються. Посткомуністичні міста  схожі між собою – типова забудова, сморід та брудні вулиці, люди, яким хтось завжди винен. Вони хочуть урвати, обманути, адже постійно відчували, що не отримують того, що їм мало належати. З іншого боку люди зі Східної Європи здивовано сприймають романтичне захоплення комунізмом країн, які ніколи його не мали. 

Створити комікс. Як розповідати історії в коміксах, манзі та графічних романах

Скотт Макклауд 

Любите комікси? Вже навчились їх читати разом зі Скоттом Макклаудом? А можете задизайнити щось своє? Подобається ідея? Вивчимо внутрішню кухню детально – як передати емоції, як розвивати сюжет, як зробити картинку гармонійною? Про все це розповідає Скотт Макклауд в іронічній манері. Його візуально-текстовий твір сподобається і шанувальникам мальописів, які дізнають для себе чимало корисного, і тим, хто поки тільки відкриває для себе коміксовий культурний пласт. Хтозна, може, саме цей веселий “підручник” надихне вас на власний шедевр. 

Заклятий Меч, Або Голос Крові

Володимир Аренєв 

Міцне українське фентезі, що подарує ще одну зустріч зі світом “Заклятого скарбу” (це не продовження, тому можете сміливо починати з цієї книжки, але не забувайте про її старшу сестру). Були то часи непевні, коли кожен у собі міг таїти і геройство, і пітьму. Це історія про заклятий меч та тих, хто здіймав у бою, про древню магію та протистояння, про далекі мандри та тих, обрав для себе величну місію. Та чи під силу вона їм? Маєте півтори сотні сторінок, щоб з’ясувати.  

Завжди їжте лівою рукою. 15 секретів досягнення успіху в роботі й щоденному житті

Рохіт Бхаргава 

Ви вмієте зав’язувати контакти? А хочете робити це ефективніше? Автор цієї книжки пропонує не йти торованими шляхами, а випробувати нові тактики, часто суперечливі і навіть екстремальні. Але вони працюють, тож не соромтесь перебивати та викликати сильні емоції, не поспішайте, адже часто тихше їдеш, далі будеш. Успіх з тим, хто готовий за нього боротись. Будуйте зв’язки, заявіть про себе та невтомно просувайте власний бренд, адже ваша думка цінна. Нехай її почують інші! 

Нечиста сила та iншi капоснi iсторiї

Іван Андрусяк 

У цій добрій дитячій книжечці сім історій – чотири розбишацькі оповідання та три історичних – прекрасне чтиво для малюків та дорослим, яким бракує казки. Тут не тільки мандрівки в часі – аж на двісті років (!), а й чимало знайомих персонажів, деякі навіть споглядають на нас з банкнот. Іван Андрусяк розповість, що такого в поганих словах, як розбишаки отримують на горіхи. А ще ми дізнаємось про дитинство Тараса Шевченка, власне, чи слухав він маму чи більше ховався у бур’янах, як потім писав у своєму “Кобзарі”.

На кого чекала Кітті, даючи відмови численним претендентам на її руку? Радше просто пливла за течією, байдужа до світу у своєму снобізмі… Її чоловіком став молодий бактеріолог Волтер Фейн – перший, хто з такою незвичною серйозністю освідчився їй. Перший, хто трапився на шляху, коли Кітті вирішила побратися раніше за свою молодшу сестру…

Та в Гонконгу їй стало нудно, нудно, нудно… Швидкоплинний роман з харизматичним Чарлі закінчиться з першим складним випробуванням, і Кітті вирушить з нелюбим чоловіком до Мей-тан-фу, де вирує холера.

Попереду – смертельна небезпека. І непевний шлях до світу, повного барв і нових сенсів, світу, що так довго ховався від неї за розмальованою вуаллю ілюзій…

Круз та Лис. Напередодні

Антон Санченко 

Відновлюємо історичну несправедливість, повертаючи діячам звання українських. Німець фон Крузенштерн та українець Лисянський керували першою навколосвітньою експедицією Російської імперії та отримали тавро “русскіх людєй”. 

Власне, історія ця більше про Юрія Лисянського з Ніжина, кавалера ордену Святого Георгія, капітана першого рангу, персону якого з повагою реконструює Антон Санченко. 

Іронічна книжка розповість чимало цікавих деталей з життя військового, занурить в історичну епоху, обдавши бризками, адже ми на кораблі. А ще не забувайте про легендарну ніжинську кабачкову ікру, яка найкраще смакує зі свіжим окрайцем.

Серйозна мальовка 

“Серйозна мальовка” створена для людей, у яких стрес  та осіння хандра накладається на вимушену карантинну ізоляцію.  Вона створена для того, щоб краще відчувати мистецтво і побачити себе у новому амплуа. Тож заготуйте кольорові олівці (що більше, то більше буде варіантів) і починайте творити – роботи тут не на одні вихідні, це точно. 

Мистецтво має значення, бо ваша уява здатна змінити світ

Ніл Ґейман 

Вас теж захоплює уява Ніла Геймана? Адже в його голові народились і Кораліна, і Сендмен, і дивовижні Американські боги… А “Добрі передвісники”? Це ж взагалі – як до такого додуматись! Цей британець – справжній майстер сторітелінгу, який завжди має, чим здивувати, завжди ховає якісь фокуси у своїх чорних піджаках. Він закликає нас творити, ступити на незвідану територію, віддатись натхненню, а не сумнівам. Мистецтво має значення. Велике значення.

Авторка Юлія Дутка