Хюґе або данські рецепти щастя на щодень

Фото: Лілії Баранич

Я захотіла цю книжку (Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи – ред.), коли вперше її побачила. Насамперед через неймовірну обкладинку, яка просто дихає затишком. І, звісно, через зміст. Бо тематика дуже моя – створення теплих моментів, з яких не хочеться вилазити. Планувала купувати англійською, але до Книжкового Арсеналу видавництво “КСД” підготувало українське видання.


2

Я обережно ставлюся до їхніх книг, бо вони не завжди якісно перекладені. На щастя, тут інший, приємний випадок. Над перекладом працювала Катерина Бабкіна і він мене потішив. Влучні вислови, плавна мова, цікаві звороти. Все ж трохи підкачало редагування – є одруківки, але головне, що книжка вийшла дуже жива. Окремо порадувало художнє оформлення – багато теплих фото, симпатичні малюнки-заставки до кожного розділу у стилі обкладинки, інфографіка – наприклад, про 10 слів з різних мов, які не можна перекласти. Все це дуже створює настрій, книгу хочеться тримати в руках, гортати, бачити на своїй книжковій полиці, дарувати друзям і фотографувати в інстаграм:)

3

А тепер про зміст. Хюґе – це смачна їжа, зручний одяг (в’язані шкарпетки – просто втілення хюґе), дім-нірка, де можна сховатися від світу. Дуже сподобався розділ “Екстрений комплект хюґе”. Автор пропонує зібрати докупи речі, які асоціюються з хюґе – улюблені книжка й фільм, запашний чай, теплий светр і ковдра, записник або такий собі журнал хюґе. Ще один класний розділ – про хюґе-місце або перелік з 10 речей, які зроблять оселю більш хюґною. Один з пунктів – природа. Бомбова, хоч і трохи прибацана цитатка, через яку я цілком можу вважати себе данкою.

Данці відчувають нагальну потребу принести додому всю атмосферу лісу… Листя, горіхи, гілки, шкури тварин… Принагідно подумайте: як би умеблювала свою вітальню білка-вікінг?

4

Але найважливішим складником  хюґе є хороша компанія. Не якісь матеріальні блага, набори речей, а тепле людське спілкування, камерні дружні вечірки чи виїзди на природу є найбільш хюґними. І мені дуже сподобалося, що ця книжка пропагує саме такі цінності. А ще у процесі читання здалося, що хоббіти і їхній спосіб життя, як його описував Толкін – це ідеальне втілення хюґе. Приймати гостей, багато і смачно їсти, сидіти у норі і насолоджуватися всім тим – данці в цьому не єдині:)

5

Чого не очікувала, то це хорошого гумору. А він тут є.  Мік Вікінг розповідає про хюґе часом так дотепно, що не виникає відчуття приторності від занадто ідеальної загальної картинки. Ну, ви зрозуміли, я люблю такий трохи вкурений гумор, як про білку. На останньому фото є не менш прекрасне порівняння звучання данської з тим, як задихається хворий тюлень. І от ще, про один з принципів хюґе – приміщення з теплим неяскравим світлом:

Якщо ви хочете побачити, як вампіри згоряють при денному світлі, то просто запросіть гурт данців і посадіть їх під лампу денного світла на 5000 К.

А в цій цитаті Ліля знову впізнала себе:

Шарфи конче треба мати. Це стосується і жінок, і чоловіків. Шарфи придумали для зими, але тих, хто страждає на “синдром невистачання шарфа”, бачили в них і посеред літа.

6

Що ще мене захопило в книжці – це різноманітні похідні від слова хюґе – хюґний, хюґетичний, хюґність, похюґитися. Є навіть невеликий словничок. Це слово вже зайняло своє місце у моєму лексиконі і я ледве стримуюся, щоб не почати ліпити його скрізь :Р Бо усе те, що описує Мік Вікінг, до речі, керівник Дослідного інституту щастя в Копенгагені (!), співпадає з моїми уявленнями, як жити добре. Можливо, крім розділу про їжу – в книжці є багато рецептів, але головний наголос на солодкій і не надто корисній їжі, з якою нам не по дорозі. Вегетеріанцям та веганам їстівний розділ певно теж не зайде – отам вище, де є про шкури тварин, це вже стає ясно:)

7

Я неодмінно перечитаю цю книжку восени, бо хоч літнє хюґе теж існує, але найкраща пора для нього, на мою думку – осінь. Мені подобається, що є багато описів всіляких хюґних справ, які можна робити й собі. Америки автор не відкриє, але я й не очікувала цього від книжки. Можливо, якби її писала я, зробила б ще якийсь короткий перелік хюґе-моментів, за порами року. Є розділ, де на кожен місяць Мік Вікінг пропонує один момент. Я ж фанат списків, книжка мене надихнула, тому створюю власний такий список. До цього маленького томика хочеться повертатися, він провокує роздуми і мрії, тут насправді було багато нової для мене інформації – і це мене найбільше тішить.


Джерело: rainylily.wordpress.com


Купити книжку в Yakaboo

Лілія Баранич
Читаю, в'яжу, мандрую, чухаю котячі животики. Нерівно дихаю до британської та скандинавської літератур, люблю гори, осінь і трьох хвостів, в домі яких маю честь жити. Журналістська освіта не дає захоплюватися усім цим тихо, тому веду блог і нещадно інстаграмлю найкращі моменти свого життя.
https://www.instagram.com/rainy_lily/

9 thoughts on “Хюґе або данські рецепти щастя на щодень

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  4. 454462 53443That being said by use it all, planet is actually restored a bit far more. This situation in addition will this certain Skin tightening and starting to be moved and into the mood of these producing activities. everyday deal livingsocial discount baltimore washington 170215

Залишити відповідь