Писав стоячи, хворів на туберкульоз та назвав кота Цигаркою: 10 цікавих фактів про Камю

В цей день, 7 листопада 1913 року народився знаменитий прозаїк Альбер Камю. Блог Yakaboo зібрав цікаві факти про письменника, які ви могли не знати.

Камю був першим африканцем, що отримав Нобелівську премію з літератури

Камю родом з Алжиру. Премію він отримав у 1957 році “за величезний внесок в літературу, що висвітлив значення людської совісті”. Тоді Камю було 44 роки. Більш молодим лауреатом за час існування Нобелівки з письменників був тільки Кіплінг (він отримав премію в 42). 

Батько Камю загинув на війні, коли сину був 1 рік

Його виховали мама і бабуся, що жили в страшній бідності. Мати працювала прибиральницю, вона була частково глуха і не вміла писати та читати. 

Перша дружина Камю була наркоманкою

Вони одружились, коли їм було по 21 року. Скоро виявилось, що дівчина зловживає морфіном. Через два роки пара розійшлась, а пізніше Камю одружився вдруге. 

Камю обожнював футбол

“За всі роки свого життя я набув значного життєвого досвіду, і можу впевнено сказати: усім своїм знанням про моральність та призначення людини я завдячую спорту. Я навчився цьому під час членства в RUA (Racing Universitaire d’Alger, студентська футбольна команда, де Камю був голкіпером – прим.ред.)” – казав Камю. У шкільні роки він грав у футбол, але на воротах – щоб взуття менше псувалось, бо мати не могла собі дозволити купити синові нові черевики. 

Камю хворів на туберкульоз

І тому пропустив 2 роки занять в університеті.  

Камю назвав свого кота Цигаркою

Камю протягом усього життя дуже багато курив. Важко знайти фотографії, де він був би без цигарки. Навіть свого кота він назвав Цигаркою («Cigarette»). 

Камю 20 разів відвідував один і той самий зоопарк

Коли Камю був в Нью-Йорку, він 20 разів відвідав Центральний зоопарк.  

Камю дуже любив кукурудзяну кашу

Про це розповів його біограф, Олівер Тодд. Він зазначив, що Камю часто її готував і надзвичайно полюбляв її їсти. 

Альбер Камю писав книги стоячи

Так само, як Ернест Гемінґвей, Володимир Набоков та Вірджинія Вулф. 

Камю розбився у автокатастрофі в 46 років

Він був пасажиром в автівці, що врізалась в дерево. Камю планував їхати на відпочинок з дружиною та дітьми, але в останній момент спонтанно прийняв пропозицію свого видавця та сів у автівку. В кишені письменника знайшли невикористаний квиток на потяг. 

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

677 thoughts on “Писав стоячи, хворів на туберкульоз та назвав кота Цигаркою: 10 цікавих фактів про Камю

    Залишити відповідь