Куди піти на Книжковому Арсеналі 2019: дайджест цікавих подій

22 травня розпочинається Книжковий Арсенал 2019! Куди варто піти, на що можна подивитися та з ким захочеться потеревенити – читайте у нашій добірці подій.

ДОРОСЛІ

22 травня, середа

Міні-лекція Богдани Романцової про викриття та відкриття «Арсенал сусідства ідей: кейси літературних запозичень, або хто і звідки що вкрав»

Учасники: Богдана Романцова

Чому варто йти: Чи замислювалися ви коли-небудь, звідки письменники черпають натхнення? Спеціаліст з американської і німецької літератури Богдана Романцова розповість про цікаві літературні запозичення.

17:00
Екслібрис

23 травня, четвер

nz-green
15:00
Екслібрис

Сучасна новозеландська література: яка вона?

Учасники: Сері Барфорд (Нова Зеландія), Бріар Вудз (Нова Зеландія).

Чому варто йти: Поетеси з Нової Зеландії розкажуть, що цікавого в літературі цієї далекої до нас країни, книжкові новинки з якої не так швидко і часто приходять до нас, як нам би цього хотілося.

Зустріч із автором книжки «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи» Міком Вікінґом

Учасники: Мік Вікінґ.

Чому варто йти: Книжка про секрети данського щастя, життєвий комфорт і спокій «Маленька книга хюґе» стала світовим бестселером. І на Книжковий Арсенал особисто завітає її автор.

хюґе
17:00
УВК
agrafka
18:00
УВК

Лекція «Занурення: від дослідження до з'яви книжки» творчої майстерні «Аґрафка»

Учасники: Романа Романишин, Андрій Лесів

Чому варто йти: «Аґрафка» — одні з найбільш популярних українських ілюстраторів за кордоном. У 2018 році Романа та Андрій стали переможцями «Bologna Ragazzi Award 2018» у номінації «Non Fiction» за книги «Голосно, тихо, пошепки» та «Я так бачу».

Лекція «По ту сторону океану: літературні зв'язки між Україною та Латинською Америкою»

Учасники: засновниці нового видавництва «Макондо» Анабель Рамірес і Марина Марчук. Особливим гостем заходу буде перекладачка і дослідниця латиноамериканської поезії Ольга Здір.

Чому варто йти: Латинська Америка здається такою далекою, однак з Україною її пов’язує, зокрема, література. Цікаво, якими цікавинками поділяться експертки в цій темі?

Map-Latin_America_and_Caribbean
19:00
Пролог
чоловіки про фемінізм
19:00
Фарби

Презентація книги «Чоловіки про фемінізм» на Книжковому Арсеналі

Учасники: Майкл Кіммел, Майкл Кауфман, Тамара Марценюк, Роман Вінтонів, Микола Ябченко.

Чому варто йти: американські активісти Майкл Кіммел та Майкл Кауфман приїжджають на Арсенал, щоб розповісти про сприйняття фемінізму чоловіками, виховання у молоді принципів гендерної рівності та руйнування стереотипів, які можуть скластися про це.

 

24 травня, п'ятниця

Кастанеда: духовний шарлатан чи геніальний візіонер?

Учасники: Дискусія за участі трьох докторів наук: Тараса Лютого, Вахтанґа Кебуладзе і Флорія Бацевича — за модерації Юрка Прохаська.

Чому варто йти: Кастанеда був надзвичайно нестандартною, непересічною особистістю. Хто він – духовний шарлатан, ідеолог Нью-Ейдж, натхненник психоделічної революції чи справжній першовідкривач світу, що лежить за межами усіх відомих нам концепцій?

12:00
Кінозал
16:00
Сфера

Письменники на перетині культур: презентація проекту MONO

Учасники: Юрій Андрухович, Андрій Павлишин, Олександра Коваль, Роман Малиновський. Модераторка – Віра Балдинюк.

Чому варто йти: Ця презентація присвячена іноземним письменникам, які народилися і жили на території сучасної України та основний напрям творчості яких пов’язаний з описом її культурного й суспільно-політичного середовища.

Презентація нового роману Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря»

Учасники: Ірена Карпа, Гаська Шиян

Чому варто йти: вийшов новий роман відомої письменниці Ірени Карпи, до написання якого її надихнув, зокрема, переїзд до Парижа кілька років тому. Буде цікаво розпитати наживо про враження й досвід Ірени.

20:00
Сфера

25 травня, субота

чайний канон
10:15
Кінозал

Чайна церемонія в рамках презентації книги «Чайний канон»

Учасники: аташе з культурних питань Посольства КНР в Україні пані Лі Дунін; модератор Юлія Джугастрянська, перекладач Євгенія Гобова, ілюстратор Оксана Булькевич, чайний майстер Ростислав Онищук, видавець Світлана Призинчук.

Чому варто йти: справжня чайна церемонія на честь виходу перекладу книжки буддійського монаха Лу Юй, який у VIII ст. н.е. в Стародавньому Китаї. 

Дискусія у межах презентації книжки Кларисси Пінколи Естес «Жінки, що біжать з вовками. Жіночий архетип у міфах та легендах»

Учасники: Оксана Форостина, Ірена Карпа, Наталя Валевська, Гася Шиян.

Чому варто йти: Книга «Жінки, що біжать з вовками» (Yakaboo Publishing) про архетип Дикої Жінки розповідає основні міфи й легенди, які характеризують жінку як сильну особистість. А ще вона написана за давньою мексиканською традицією curanderisma — історій, здатних лікувати дух. 

жінки що біжать з вовками
12:00
Пролог
заради майбутнього
14:00
Папір

Презентація нової збірки оповідань Макса Кідрука «Заради майбутнього»

Учасники: Макс Кідрук.

Чому варто йти: Чудова новина для любителів фантастики, що має сенс – вихід нової збірки оповідань з елементами горору, містики та навіть гумору від відомого письменника.

Дискусія президентів Українського, Німецького та Польського ПЕН-центрів «Свобода і безпека: чи можливий баланс у сучасній Європі?»

Учасники: Андрій Курков, Реґула Венске, Адам Поморський.

Чому варто йтиПЕН є надзвичайним яищем у світовій літературі; це міжнародна неурядова організація, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. І у вас є нагода почути погляд експертів у цій сфері на сучасне суспільно-політичне життя.

220px-Kurkov
16:00
Кафе Європа
Франческа 2
17:00
Сфера

Зустріч «Франческа повертається! Команда, або Щодня як маленька війна» з нагоди виходу книжки «Франческа. Володарка офіцерського жетона» Доржа Бату

Учасники: Дорж Бату, Олекса Негребецький, Олексій Парновський, Мар’яна Савка.

Чому варто йтиФранческа повертається! Командний центр управління польотами НАСА чекає ще більше пригод та викликів. Автор книжки Дорж Бату сам коригує траєкторії і контролює польоти космічних кораблів та сателітів у Національному управлінні аеронавтики і космосу. Як це? Є нагода дізнатися від нього самого під час цієї презентації.

Дискусія про феномен волонтерського руху та соціально відповідального бізнесу в Україні «Звідки на світлому боці печеньки» у межах презентації книжки Адама Ґранта «Давати і брати»

Учасники: засновник фонду “Повернись живим” Віталій Дейнега, фронтовий парамедик Галина Алмазова та творець «Urban Space 100» Юрій Филюк.

Чому варто йтиДоктор психології Адам Ґрант, професор Уортонської школи бізнесу, дає глибоко вмотивовану й неочікувану відповідь на утопічне питання: «Чи можливо досягти суттєвого успіху, допомагаючи іншим на шляху до нього».

Давати і брати
18:00
бізнес-сцена

26 травня, неділя

нехай будуть з вами інновації
14:00
бізнес-сцена

Дискусія в рамках презентації книжки Аві Йоріша «Нехай будуть з вами інновації. Як ізраїльська винахідливість рятує світ»

Учасники: Олександра Говоруха, Юлія Порошенко, Денис Довгополий. 

Чому варто йти: обговорення незвичної ізраїльської культури інновацій tikkun olam.

Дискусія "Прощання з молодістю. Дискусія навколо найновішої книжки Памели Дракермен "Дорослих не буває. Життя після 40".

Учасники: Оксана Форостина, Вікторія Наріжна, Ірина Славінська

Чому варто йти: Дискусія про те, як змінюється наше життя після сорокарічного віку, чому це варто сприймати легше і простіше та як провести 40+ насичено й цікаво.

дорослих не буваэ
15:00
Епілог
як зрозуміти ілюстрацію
16:00
Європа

Лекція Дерека Бразелла і Джо Девіс: «Ілюстратор як підприємець: самопрезентація, договірні відносини й роялті»

Учасники: Дерек Бразелл та Джо Девіс.

Чому варто йти: Якщо ви хочете спробувати себе в такій сфері як ілюстрація, або ж якщо ви працюєте з ілюстраторами чи просто цікавитеся, як насправді відбувається процес становлення ілюстратора в якості підприємця, вам буде цікаво дізнатися досвід британських експертів у цій справі. 

Також ви можете відвідати воркшоп Дерека Бразелла і Джо Девіс про те, як створити ілюстраторське портфоліо, що відбудеться 25 травня о 15:00 в Залі “УВК”.

ДИТЯЧІ

23 травня, четвер

«День народження слона Елмера». Інтерактивне святкування дня народження єдиного у світі картатого слона Елмера

Учасники: Тетяна Левченко, Катерина Дудка, Юлія Ілюха

Чому варто йти: Увесь світ святкуватиме День народження цього милого слоненяти – тож і маленьким відвідувачам Книжкового Арсеналу пропонується долучитися.

01_4_05
12:00
Читальний зал

25 травня, субота

bulkalo_cover_front_2
15:00
Фарби

Дитяча сцена. Театралізовані читання книжки «Булькало» за участі автора

Учасники: Руне Белсвік, Наталя Даценко

Чому варто йти: Норвезький дитячий письменник Руне Белсвік проведе театралізовані читання 

Майстер-клас зі створення анімаційного ролика в техніці stop-motion за мотивами книжки від видавництва Glowberry «Мама поспішає додому»

Учасники: Михайло Лопатюк

Чому варто йти: Ви зможете навчитися разом із дітьми створювати справжні мультики в домашніх умовах! Секрети техніки stop-motion – на цьому незвичному майстер-класі.

img016_3_72
16:00
Дитячі майстерні

13 thoughts on “Куди піти на Книжковому Арсеналі 2019: дайджест цікавих подій

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  8. 906751 787034Following study a couple of of the content material within your internet site now, we genuinely such as your technique of blogging. I bookmarked it to my bookmark internet site list and will also be checking back soon. Pls check out my web-site likewise and make me aware what you believe. 794131

  9. 554466 387154Hi there, just became alert to your weblog by means of Google, and identified that it is truly informative. Im gonna watch out for brussels. Ill be grateful should you continue this in future. Plenty of men and women will probably be benefited from your writing. Cheers! 57827

Залишити відповідь