Історія Біблії Старого на Нового Заповіту в гравюрах

Ранок, кава, зустріч Нового дня, суєта суєт і хочеться чогось красивого, захоплюючого…

Які думки може навіяти солідний Фоліант в шкіряній оправі з тисненням, де в середнику Єдиноріг в орнаментах, по берегах – хрести, а десь з глибин звабливо визирає атласна стрічка.

29_11_03

Перша думка – мабуть цій книзі тисячі років.

Не менш дивним видаються і перші слова з Передмови «Ласкавий чительнику», бо саме так зверталися до читача 300 і 400 років тому. А далі – Любов, Перевага Любові, Любов лагідна, довготерпелива, ніколи не минає, без неї я був би – ніщо. І це не роман чи новела, це Біблія, і вона саме про це. А ще про нашу непросту, часом криваву, історію пошуків сенсів буття.

Лицьова Біблія Клауберів (тобто Біблія в ілюстраціях) була створена в Аугсбурзі (Баварія) в 1748 р., факсимільно відтворена в Києві у видавництві Каламар, року Божого 2015.

Ауґсбурґ – місто середньовічних соборів і монастирів, видатних художників Гольбейн (15 стол.), музикантів Леопольда та Амадея Моцарта, винахідника і бізнесмена Рудольфа Дізеля. До речі, Біблія Клауберів була надрукована в той час, коли в місті жила родина Моцартів, а юний Амадей дав один з перших концертів в одному з палаців Фуггерів 22 жовтня 1777 р.

100 аркушів книги – вишукані гравюри на міді знаменитих Аугсбурзьких художників братів Клауберів (1748). Кожна гравюра – це загадка з кількох біблійних сюжетів. Ключ до сюжетів гравюр – тримовні тексти – латина (як в оригіналі) і переклад англійською і українською.


Знижка -10% на колекційне видання «Історія Біблії Старого на Нового Заповіту»


29_12_03

Подорож до Вавилонської вежі, саме тієї, де Бог змішав усі мови аби Людина не була занадто Самовпевненою. На гравюрі середньовічне місто, в центрі – недобудована Вавилонська вежа, сотні мулів та робітників піднімаються безперевною вервечкою спіральними сходами до неба, архітектор тримає проект майбутньої вежі, довкола печі, де виготовляють цеглу, і дим з них, як провісник лихого, в хмарах і на долині тисячі будівельних інструментів і машин. Хотілось би поблукати загадковими вуличками мініатюрного міста.


Соляний стовп, Содом і Гоморра, на місто падає дощ із сірки і вогню – такий гнів Божий за гріхи. В правому куті два палаючі серця, пронизані стрілою, а суму немає. Може тому, що довкола, в химерних завитках янголи, грона винограду і вино, альтанка з розарієм, фонтан з дельфіном, та мирно спить дитя. І гадається, що діти Божі праведний шлях таки знайдуть!

29_13_03

Які сновидіння і чому відвідують нас ночами? Чи бачимо ми у і сні янголів, які тихою, нечутною ходою піднімаються драбиною до неба, до Бога. А на хмарах – Ніч у колісниці, серед мерехтіння зорь, летить до краю аби не зустрітися з світанком. Місячне сяйво розливається над річкою, мостами, Палацами, вітрильником, вершниками. Здається ніколи не зможеш увібрати в себе всі деталі гравюри, але вловиш настрій, емоцію. І то є сон Якова. «…камінь цей що його я поставив як стовпа, буде дім Божий, і з усього, що даси мені, напевно дам тобі десятину».


Якщо зазирнути в мушлю – це все рівно як вдивлятися у вічність! Легкі, вибагливі вигини завитків, а ще пишно вбрані дами і сеньйори і ми вже в Баварії середини XVIII століття. І хоч всі події відбуваються у Святій Землі, в Єгипті, у Вифлеємі чи Ієрусалимі, а  перед нами зримо в тогочасних німецьких містах.

Я часом замислююсь про Самотність – вона де – в пустелі чи в душі?

Чому Ісус Христос і пророки усамітнювались, і що вони там знаходили?


Старий Завіт і Новий Завіт – це як два світи, дві Галактики. Спочатку  покарання і страх, війни і страждання, чомусь в інший спосіб люди не вміли домовитися. А в Новому Завіті нарешті постає те сакраментальне, чого прагне кожна людина – Надія, Любов, Вічність.

29_15_03

Читайте Гімн Любові – він такий натхненний!

Художники Клаубери показали нам світ як Театр, де за завісами з розписами, відкривається фантастичний світ Людини – пристрасті і поривання, війни і буденні справи, містичні фортеці і замки, кораблі і баркаси, анфілади кімнат з античними статуями, святі і пророки, і звідусіль на нас дивляться символи Часу – на вежі Годинник, нагорі Веретено окремо, в руках жінок, старця за ткацьким верстатом.

ВЕРЕТЕНО – магічний символ світобудови: воно, немов би дві нитки, закручує на одну небесну спіраль цей (наш) і потойбічний (чужий) світи. Вся його символіка – в його обертовості: гігантське світове веретено – стрижень, на якому обертаються Небо і Земля.

В році 365 чи 366 днів, а в книзі 391 аркуш, тож можна отримувати Насолоду цілий рік.

До речі, кожного разу це буде щось нове і несподіване!


Придбати Біблію в Yakaboo

Придбати колекційне видання в Yakaboo

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

7 thoughts on “Історія Біблії Старого на Нового Заповіту в гравюрах

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

Залишити відповідь