10 корисних спостережень з книги про виховання Кетрін Перлман «Ігноруйте!»

Кетрін Перлман ‒ сімейний коуч, що допомагає родинам вирішувати складні ситуації, пов’язані з вихованням дітей. Головний принцип її роботи – ігнорування, вміння протистояти маніпуляціям, на які здатні наші чада, цьому авторка вчить у своїй книзі на прикладах з власного професійного досвіду. Блог Yakaboo наводить 10 корисних спостережень з цієї книги.   

Безумовно, дітям слід приділяти час. І батьки зазвичай готові на це. Однак усьому є межа. Підвищена увага не завжди робить дітей врівноваженішими й дисциплінованішими. Звикаючи отримувати багато уваги, дитина починає залежати від неї, як від наркотику. І попри небажані наслідки, як-от крики й покарання, діти продовжують шукати уваги, як наркозалежний — дозу.

Маленькі діти не мають контролю над своїм життям, тому намагаються здобути його скрізь, де можливо.

Коли змінюється реакція на поведінку (реакція батьків – прим. ред), змінюється й сама поведінка.

Можна ігнорувати все надмірне, перебільшене й драматизоване, а також нещирий плач.

Існує кореляція між тим, як ви почуваєтеся, і тим, як виховуєте дітей.

Будь-які звуки (цикання, бурчання) і навіть ваш вираз обличчя — це способи комунікації, які заохочують поведінку дитини.

Краще бути достатньо хорошими батьками, ніж ідеальними.

Смійтеся. Звісно, не вголос і не зі своєї дитини — адже тоді це не буде ігноруванням і, поза сумнівом, розлютить її. Смійтеся подумки. Дітлахи часом можуть сказати щось неймовірне! Вони здатні з відчаю кидати такі репліки, що ви будете просто ошелешені. Гумор допоможе зберігати спокій і не втручатися, коли стає гаряче.

Що молодша дитина, то швидше потрібно підкріплювати її гарну поведінку винагородою.

Впровадивши ігнорування, ви з кількох причин можете й далі бачити небажану поведінку. Можливо, поведінка ще в процесі покращення. У такому разі обов’язково оцінюйте її, щоб бачити, чи є прогрес. Часом здається, що зміни не відбуваються, але насправді вони є. Якщо зміни є — нехай навіть незначні — старайтеся далі.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

297 thoughts on “10 корисних спостережень з книги про виховання Кетрін Перлман «Ігноруйте!»

    Залишити відповідь