Гра на випередження: як розвинути швидкочитання

Швидкочитання – відповідь на безперервний інформаційний потік та хронічну нестачу часу. Юрій Копанчук, тренер з розвитку швидкочитання, дає 5 порад, як тренувати мозок та поліпшувати навички роботи з великими об’ємами інформації. Це допоможе блискавично приймати рішення та швидше рухатися по життю.

Підприємці та менеджери проходять курси швидкочитання  не тільки для того, щоб читати в потрібному обсязі бізнес книги і документацію, але й щоб розігнати свій мозок.

Мозок як і м`язи, потрібно тренувати, щоб постійно обробляти великі обсяги інформації. На жаль, алгоритмам читання не навчають у школі чи університеті і більшість людей залишаються на рівні 6-8-го класів.

Знаєте, яка звичка стопорить успіх? Це промовляти подумки текст, тобто читати про себе. Від цього мозок в подвійній напрузі, адже інформація фіксується візуально, плюс йому необхідно обробляти вербальну інформацію. А це значно зменшує швидкість прочитання матеріалу.

Що дасть вам розвиток навичок швидкочитання:

 1. розвиток концентрації і уваги;
 2. покращення пам’яті;
 3. збільшення швидкості мислення;
 4. розвиток аналітичних здібностей;
 5. прискорення пошуку потрібної інформації (статті, блоги, документи);
 6. зростання рівня задоволення собою від пропрацювання більшої кількості літератури;
 7. кількість прочитаних книг переходить в якість.

Тренер Юрій Копанчук за роботою

Топ-5 порад для того, щоб почати швидко читати:

 1. Бажання.У вас є має бути потреба у саморозвитку, книги – це найдоступніший спосіб почати себе розвивати.
 2. Знайомство.Перш ніж починати читати, ви має знати,  що ви читаєте. Зробіть огляд книги, познайомтеся з інформацією про автора, прочитайте зміст, та анотацію.
 3. Мета.У вас має бути внутрішній запит на книгу. Що власне ви хочете знати? На які, цікаві для вас питання можуть бути відповіді у конкретній  книзі.
 4. Широкий погляд. Є багато тренажерів, для швидкого читання, самі доступні та прості це: таблиці Шульте, клиновидні таблиці (пірамідки). Щоб швидше читати, треба більше бачити.
 5. Пам’ять. Виписуйте цікаві ідеї, розмірковуйте над прочитаним, діліться цікавою інформацією з оточуючими. Коли ви осмислено ділитесь інформацією, ви її краще розумієте та запам’ятовуєте.

Ще одна не очевидна порада – Регулярність. Щоб навичка інсталювалася, вправи та читання мають бути регулярними. 15-30 хвилин щодня, або через день.

Знайдіть тренера-коуча, щоб швидко освоїти навички та не кинути цю справу на півдорозі. Фахівець заощадить вам багато часу, а разом з цим і кошти.   

 

Люди які можуть вас надихнути:

 • Філософ Сократ знав в обличчя кожного з 20 тисяч жителів Афін.
 • Амадей Моцарт і Дмитро Шостакович могли по пам’яті відтворити один раз почутий твір.
 • Шахіст Олександр Альохін проводив сеанси одночасної гри, не дивлячись на дошки, з 30 – 40 партнерами.
 • Німецький комерсант і археолог Генріх Шліман міг вивчити нову мову всього за шість-вісім тижнів. (Той самий, що відкопав Трою)
 • Вінстон Черчілль знав напам’ять майже всього Шекспіра. Білл Гейтс пам’ятає сотні різних кодів власної мови програмування.
 • Англійцю Домініку О’Брайену через його феноменальну пам’ять письмово заборонили відвідувати будь яке казино світу.
 • Прототип головного героя фільму «Людина дощу» Кім Пік запам’ятовував 98% всієї прочитаної інформації. Він також умів одночасно читати дві сторінки різними очима.

Цікавий факт про людську пам'ять

Наш мозок може зберігати неймовірні обсяги інформації. Вчені регулярно намагаються виміряти максимальний обсяг людської пам'яті, і за останніми даними це 2,5 петабайт (1015) даних. Просто уявіть, що у вас в голові 4000 айфонів на 256 ГБ. Ціну краще не дізнаватись.

P.S. І найголовніша порада для того, щоб вивчати світ вивчайте себе. Знаючи як працює ваш мозок і ваше тіло ви зможете ефективно взаємодіяти зі світом.