Що читає генпродюсерка Одеського кінофестивалю

Юлія Сінькевич – генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю, член Наглядової ради Української кіноакадемії. Спеціально для блогу Yakaboo Юлія розповіла про 7 своїх улюблених книг.

Найбільше читаю в літаках, адже постійно буваю у відрядженнях. Читаю книги і в телефоні, і у друкованому вигляді. За кількістю книг не женусь. Іноді, найчастіше під час відпустки, можу прочитати і 4-5 за місяць. А іноді, коли по роботі дивлюсь особливо багато фільмів, то за місяць можу не прочитати жодної. Останнім часом читаю багато публіцистики, біографій, навчальної літератури, люблю також інтелектуальні романи.

Марина Абрамович – унікальна особистість. Щоб зрозуміти її мистецтво глибше, варто дізнатись про життя цієї сербської мисткині від першої особи. В її мемуарах є місце не лише цікавим подробицям та гумору, але і власне перформансу. Ніколи не зрозумієш, де реальність, а де її містифікація.

Мені до вподоби, як Донна Тарт розповідає історію головного героя Тео Декера. Весь сюжет рухає витвір мистецтва – рідкісна картина Карела Фабріціуса. Завдяки їй автор тримає читача в постійній напрузі. Недарма у роману стільки премій, в тому числі Пулітцерівська. До речі, цікаво спостерігати, як один витвір мистецтва – картина –  наштовхнув на створення іншого твору – книги. Попереду і третій – фільм.

Ми знаємо багато чоловічих імен серед геніальних художників, музикантів, режисерів, письменників. Та чи так само багато ми пригадаємо жінок в історії мистецтва? Історично вони майже не мали місця у великому мистецькому каноні. Американська дослідниця історії мистецтва Бріджит Квінн розповідає про 15 жінок, які творили в найрізноманітніші періоди – від XVII століття і дотепер. Кожна з них, безумовно, надихає.

Я багато читаю про Лесю Українку: її листи, біографію, спогади – все, що вдається знайти, адже наразі працюю як продюсер над створенням біографічного фільму про цю геніальну жінку. Книга Оксани Забужко дає розуміння того, яке місце видатна українська письменниця посідала в контексті світової літератури. «Notre Dame d’Ukraine» розшифровує закладені в творах Лесі Українки коди, дає кардинально іншу перспективу та погляд на її життя.

Це невимовно гарне видання, зроблене з величезною любов’ю до своєї культури. До речі, може стати чудовим подарунком чи настільною книгою. Витинання, тиснення золотом, друк на прозорій та напівпрозорій основі, ефекти об’ємності – таке видання просто не хочеться випускати з рук.

Один із найвідоміших сучасних британських художників доступно та з характерним гумором розповідає про світ мистецтва і стверджує, що мистецтво під силу зрозуміти й оцінити кожному. На сторінках книги можна дізнатись про галереї, кураторів, їхні роботи та про стосунки «художник-куратор-агент». До речі, у виданні є багато іронічних ілюстрацій, які створив автор.

Умберто Еко – це вже класика, але вона актуальна завжди. Разом з французьким романістом та сценаристом Жаном-Клодом Кар’єром італійський семіотик відстоює старі та нові книги. Автори використовують ерудицію та дотепність, переходять від серйозних тем до історичних анекдотів. Утім, це і своєрідне зізнання в коханні до книжок. І, як писав Жан-Клод Кар’єр, «мета не в тому, щоб подивитися у що б то не стало, або прочитати у що б то не стало, а в тому, аби знати, що з цим робити і як отримати з цього їжу для роздумів, якої вистачило б надовго».

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

9 thoughts on “Що читає генпродюсерка Одеського кінофестивалю

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

Залишити відповідь