Фільми за мотивами книг: найкращі екранізації — Топ-10

Фільми за мотивами книг: найкращі екранізації — Топ-10

Одні з перших фільмів за мотивами книг з’явилися ще на межі XVIII-XIX століть, коли в 1899 році всесвітньо відому вже на той момент казку «Попелюшка» вирішили показати на широкому екрані. Такі кінокартини можуть допомогти їх аудиторії знову отримати насолоду від улюблених літературних творів — але також і зацікавити тих, хто першим побачив фільм, почитати книгу. У цій збірці ми розповімо вам про яскраві книги, за якими зняті фільми, що запам’ятовуються надовго. Це наш особистий книжковий топ.

Толкін створив дивовижний світ ельфів, гобітів та інших невідомих людині магічних істот. Не втілити цю історію в екранізації було просто неможливо, тому режисер Пітер Джексон взявся одразу за всю серію фільмів — і в результаті вийшла одна з найуспішніших кінотрилогій. В цілому ці кіноадаптації виграли 17 премій «Оскар», а знімальний процес тривав майже 5 років.

Згадуючи найкращі фільми по книгах, варто згадати кінокартину з Елайджею Вудом «Полная иллюминация». Історія про юного американця, який приїжджає в єврейське містечко в Україні, щоб відшукати своє коріння і дізнатися таємницю своєї сім’ї. Режисер фільму зміг передати яскраві описи з книги Фоєра після подорожі в описані в ній місця. Результат його натхнення можна побачити в екранізації 2002 року, де режисеру вдалося також розповісти багатовимірну історію в одній сюжетній лінії так, щоб у глядача сформувалася цілісна ідея щодо минулого сім’ї головного героя та пострадянського менталітету українців.

Серіал за мотивами цієї книги став успішним не тільки завдяки зоряному складу — Ніколь Кідман, Різ Візерспун, Меріл Стріп та інші, — а й тому, що оригінальна книга, яка лягла в основу історії, містить в собі стільки різних жанрів і емоцій, що може зібрати різнобарвну аудиторію. Так тут уловлюються драматичні епізоди, є детективний елемент, ну і без частки здорового гумору не обійтися. Цей міні-серіал відзначений 8 преміями «Еммі», що багато про що говорить в плані його якісності й певної універсальності.

Джоді Фостер та Ентоні Хопкінс настільки чудово зіграли не позбавлену мудрості жертву і хитрого психопата, що фільм став справді культовим. Агенту ФБР належить зіграти в ментальну гру з кривавим вбивцею — все, щоб розслідувати справу іншого маніяка. Як книга, так і її екранізація, дуже тонко передають найбільш химерні й моторошні відчуття, від чого історія затягує спостерігача з подвійною силою.

Вельми нелегкою справою є екранізація детективів — цей жанр найскладніше показати так, щоб глядач, бачачи цілісну картину того, що відбувається, все ж не звернув уваги на якусь дрібну зачіпку. Однією з найбільш екранованих книг детективного жанру була і залишається, мабуть, серія оповідань про Шерлока Холмса. Цей чарівний детектив зміг закохати в себе навіть сучасну аудиторію; згадати тільки серіал від BBC, де яскраво показана любовна лінія між Шерлоком і місіс Адлер, у доктора Ватсона є кмітлива дружина зі шпигунським минулим, а Моріарті має запас високотехнологічних пристроїв для проведення своїх таємних операцій. Справжня кіно-насолода!

Письменник Джон Грін став популярним завдяки відеоконтенту: він вів свій блог на платформі YouTube у формі невеликих роликів-звернень до свого брата Хенка — а той у відповідь записував йому аналогічні. Таким чином брати стали популярними, і Джон незабаром зміг не тільки видавати книги, а й знімати їх екранізації зі світовими зірками кінематографу. У книзі й фільмі «Виноваты звезды» розповідається про одну незвичайну пару підлітків, яких об’єднала — а потім і спробувала розлучити — страшна хвороба. Ця історія навчить по-справжньому любити, і її приємно не тільки дивитися з носовичком напоготові, але і читати, виявляючи все нові й нові думки, гідні філософських роздумів.

Маловідомо, що фільм про втікаючого від проблем Форреста Гампа з Томом Генксом у головних ролях був знятий за мотивами книги Вінстона Грума. Безглуздий хлопчина, який, однак, встигає взяти від життя все і наживає пригод більше, ніж будь-який розумник може собі лишень уявити, приніс найбільший касовий збір з прокату фільму в США у 1994 році. Що приховано за образом Гампа? Американська мрія, роль інтуїції в житті людини або сатира на світоустрій, в якому місце під сонцем зарезервовано якраз для самих недалеких? Що ж, читайте, дивіться і вирішуйте для себе.

Фільм “1 + 1” про дружбу аристократичного француза й іммігранта-алжирця зірвав у 2011-2012 рр. кінопрокат відразу в декількох країнах. Адже оповідань про справжню щиру дружбу, нехай і таку, що несподівано звалилася на голову головним героям, не так вже й багато. Фільм навіть став лауреатом французької кінопремії «Сезар». Варто, однак, згадати про реальну історію, яка лягла в основу екранізації — Абдель Селлу, той самий іммігрант, розповість її зі своєї точки зору, правдиво і трохи інакше, ще більш людяно. Так що захоплюватися чарами подібної дружби можна не тільки в кіно, але і на папері.

Якщо ви в пошуку жалісливої екранізації любовних романів, то Джоджо Мойес — перевірений вибір для такого випадку. Британська режисерка Теа Шеррок зуміла втілити на екрані фільм-казку за мотивами книги «До зустрічі з тобою». Роль головної героїні зіграла Емілія Кларк, відома за роллю в серіалі «Гра престолів» (так, вона та сама Мати драконів!). Що цікаво, цей фільм отримав найрізноманітніші відгуки критиків — від твердження, що він чарівний, до зауважень, що “книга все ж краще”. Варто прочитати й переглянути самостійно, якщо хочете нарешті розібратися, яка з цих думок правильна.

Навіть якщо вам не близька з якихось причин тема даної книги з гучною екранізацією, варто оцінити хоча б екзотичні описи закутків Італії: архітектури, природи, колоритного населення. А також чудові краєвиди, на які дозволяє поглянути режисер цього фільму. І не варто забувати про те, що роман, перш за все, про дорослішання і перше справжнє кохання. Тож сміливо читайте, щоб зануритися в ніжний період відкриття всієї повноти емоцій, які може надати цей світ.

8 576 thoughts on “Фільми за мотивами книг: найкращі екранізації — Топ-10

    Залишити відповідь