Фанат блондинок, сцени та експресивних слів — 10 секретів із життя Сергія Жадана

10 секретів із життя Сергія Жадана

Сьогодні відзначає свій 47-й день народження епатажний, відвертий та найсексуальніший митець — Сергій Жадан. Письменник, поет, перекладач і фронтмен гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма» — щоразу дивує своїми новими досягненнями у різних амплуа. Що ще приховав Сергій Жадан від своїх прихильників і широкого загалу, дізнаєтеся у нашій статті.

№1. Найсексуальніший митець 2019 і 2020 років

Зводить з розуму жінок, зокрема тих, хто цікавиться його літературною діяльністю. Два роки поспіль він отримує відзнаку «Золотий Ліфон» та очолює рейтинг найсексуальніших митців України.
Сергій Жадан

№2. Перша слава у шкільні роки

Сергій Жадан з дитинства мріяв стати письменником. На його життєвий вибір вплинула тітка — Олександра Ковальова, українська поетеса та перекладачка. Вона була не лише прикладом для наслідування, а й постійно давала читати різну літературу. Тож в 11 класі Сергій Жадан брав участь у Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури в Рівному. На творчій зустрічі з місцевим поетом він зачитав свої вірші, відтак редактор дитячого часопису Микола Пшеничний запропонував надрукувати їх.
школяр

№3. Жадана видають на ряду з Францом Кафкою та Еленою Ферранте

У Європі права на публікацію творів письменника належать великому німецькому видавництву Suhrkamp, що друкує Джеймса Джойса, Франца Кафку, Бертольта Брехта, та сучасників — Карлоса Руїса Сафо й Елену Ферранте.

№4. Пише у перервах між виступами

Щомісяця наш герой дає по 10-15 концертів у складі гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма». Тому нові романи і поетичні збірки Сергій Жадан пише переважно в дорозі: в аеропортах та на вокзалах, у літаках і поїздах. Утім, від такого графіка митець отримує задоволення, бо без гастролей в нього починається справжня ломка.

№5. Говорить Жадан

Письменника можна регулярно почути в ефірі на радіо «Тризуб ФМ» і «Радіо НВ». Він тут свій, адже пізнав усю цю кухню зсередини набагато раніше, коли підпрацьовував на харківському радіо. Сергій ледь не влаштувався навіть туди на роботу.

№6. Мліє від блондинок

Коли в одному з інтерв'ю митця спитали, хто йому більше подобається — блондинки чи брюнетки. Він швидко та впевнено відповів, що блондинки, та додав — фарбовані блондинки.

№7. Отакої, дружина — не блондинка

Сергій Жадан одружений з Іриною Куніциною, і, судячи з фото, у неї темне волосся. Виховують донечку, яку звати Марія. Це — другий шлюб письменника. Першою дружиною була Світлана Олешко, директорка театру-студії «Арабески». У них є спільний син Іван.

№8. Аж 3 твори митця можна побачити на екранах

У 2013 році екранізовано роман «Депеш Мод», у 2016-му — новели з книжки «Месопотамія», а у 2018-му — роман «Ворошиловград». Чекаємо на фільм за мотивами «Інтернату».
Ворошиловград

№9. Спробував себе у ролі актора

Митця можна побачити у таких фільмах, як «Поводир» (роль поета Михайля Семенка), «Любові стане на всіх» (роль майора міліції) і «Дике поле» (роль фермера).
Сергій Жадан

№10. Працює над взаєминами України та Швейцарії

У 2019 році Сергія Жадана було удостоєно нагороди Вільгельма Телля за вагомий внесок у розбудову України та зміцнення відносин між нею і Швейцарією.

Авторка: Любов Ляшко