ТОП 30 найкращих книг з фінансів, економіки та менеджменту в 2018 році

Хто не бажає бути багатим? У цьому світі таких людей апріорі одиниці. Вся справа в побудові світу, де все залежить чи безпосередньо пов’язано з грошима, добробутом. Людина, яка заробляє мало, живе погано. І навпаки, люди з високим доходом можуть дозволити собі багато чого: це розкішне життя, все найновіші і найкращі матеріальні блага. А ще інтерес з боку інших людей, слава і все, що з цим пов’язано. Так, щоб бути заможним, треба добряче попрацювати. Але не завжди! Якщо ви вмієте розпоряджатися капіталом, примножити його не складе труднощів. Як говорив Рінат Ахметов (і багато інших мільярдерів): «Складно заробити перший мільйон. Далі все йде, як по маслу…». Щоб і у вас на фінансовому терені все було «гуд», ми пропонуємо прочитати найкращі книги з економіки та фінансів. Матеріали з порадами, практиками, стратегіями і багатьма іншими речами, використавши які на повну, можна досягти помітних успіхів у бізнесі, банківській сфері, інвестуванні.


Саймон Вайн «Инвестиции и трейдинг. Формирование индивидуального подхода к принятию инвестиционных решений»
(Альпина Паблишер, 2016)


инвестиции и трейдингРинок фінансів – це «темний ліс» інформації, де зараз виникають небезпеки, нові відкриття і помилки. Що робити, щоб прибуток компанії виріс в рази? Від чого варто відштовхуватися і на які методи сподіватися? Наскільки високі ризики можна вважати допустимими? На всі питання відповідає автор книги – керуючий директор «Альфа-Банку». Чимало інформації у виданні також пов’язано зі світовою кризою 2007-2009 років. Інші ключові теми: психологічні особливості прийняття рішень, тактика поведінки, стилі управління банківським портфелем. Читаючи подібні книги з фінансового менеджменту, ви, безумовно, сформуєте свій унікальний стиль трейдингу. Матеріал дозволяє обміркувати і проаналізувати традиційні підходи у фінансуванні, показує прийоми, які найкраще працюють на практиці. Високу користь книга принесе інвесторам, трейдерам, а також всім, хто працює на валютному ринку, біржі акцій, облігацій і похідних інструментів.


Бэртон Малкіел «Десять главных правил для начинающего инвестора»
(Альпина Паблишер, 2016, пер. Борис Пінскер)


10 главных правил начинающего инвестораПрофесор університету Прінстон пропонує елементарні, при цьому вельми робочі ідеї ведення фінансів, ефективного інвестування, що дозволяють охопити всю суть світу грошей і відчувати себе в ньому, як риба в воді. Покрокова стратегія Малкіела надає інструментарій, застосовуючи який можна перевершити навіть найдосвідченіших професіоналів і зробити це без частки ризику. Книга написана простою мовою, зрозумілою навіть новачкам. Тут все найцінніше і найнеобхідніше, що треба знати про інвестування. Перебуваєте в пошуках орієнтирів у світі особистих фінансів, формуєте портфель вигідних вкладень? Тоді це чтиво вам на допомогу.


Брайан Трейсі «Наука денег»
(Попурри, 2016, пер. Л. Третьяк)


наука денегДискутувати на тему грошей було цікаво і захоплююче в усі часи. Коли на кону стоїть добробут, багатство, самі по собі включаються механізми аналізу, критичної думки. Гроші завжди в топі інтересів. Правда, і фальшивої, «порожній» інформації навколо фінансів багато, і це реально заважає зрозуміти, як наростити капітал, правильно інвестувати і не прогоріти. Автор книги говорить про цілу науку грошей, з усіма її законами і правилами. Намагається навчити читача орієнтуватися в «грошовому» світі, відкинувши все непотрібне і раз і назавжди виділивши для себе одвічні «фінансові істини». Використовуючи техніки і знання науки про гроші в реальному житті, вас, безумовно, чекає світле фінансове майбутнє!


Роберт Т. Кійосакі «8 финансовых заблуждений. Управление деньгами»
(Попурри, 2016, пер. Сергій Борич, О. Бєлошеєв)


8 финансовых заблужденийБагатії – люди розумні. Мало того, що гроші заробляти вміють, так ще й стереотипи всім іншим нав’язують. Причому такі, що не дають всім іншим навіть наблизитися до багатства. По суті, всі ми оперуємо помилковими знаннями про гроші, і завдання цієї книги з фінансів – переналаштувати ваші мізки на правильну, «грошову» хвилю. Книга дає корисні знання, одночасно допомагає позбутися поганих фінансових думок. Оперуючи новою інформацією, ви викриєте поганих порадників, і, врешті-решт, таки зможете взяти кермо управління фінансами в власні руки.


Шелдон Натендерг «Опционы. Волатильность и оценка стоимости. Стратегии и методы опционной торговли»
(Точка, 2016, пер. Олена Пестерєва)


опционыВ основі цієї книги про фінанси лежать навчальні матеріали, якими користуються трейдери чиказької біржі СВОТ. Підходи, стратегії, представлені автором, мають високу успішність на ринку опціонів, прості і зрозумілі для застосування. Переважно, йде розбір практичних ситуацій, тактик торгівлі, яким чином вони працюють, і як їх можна застосувати з урахуванням стилю торгівлі і потреб трейдера. Прочитати книгу варто тим, хто хоче з опціонів викроїти максимум можливостей.


Олексій Ратон «Один на один с биржей: Эмоции под контролем»
(Альпина Паблишер, 2016)


один на один с биржейПрактичний посібник з фінансів і банківської справи дозволяє навчитися керувати власними емоціями, розповідає, як взяти себе в руки і не розклеюватися, коли ви пов’язані з великими ризиками. Автор показує, як позбутися страху і жадібності, не потрапити в психологічну яму. Збалансувати свій психологічний стан. Адже саме це, в більшості випадків, призводить до гарних результатів біржової торгівлі. Матеріал буде корисний тим, хто тісно пов’язаний з облігаціями, акціями і кому не вистачає самодисципліни. Перед вами найкраща психологічна книга на тему банківської справи!


Андрій Яницький «Приватная история. Взлет и падение крупнейшего частного банка Украины»
(Брайт-Букс, 2018)


приватная история

Послугами цієї найбільшої фінансової організації сьогодні користується більшість українців. Як одним з найбезпечніших, найбільш надійних і передових банків. Наступна книга – історія Приватбанку, побудована на підставі понад 40-ка ексклюзивних інтерв’ю, матеріалів архівів і відомостей інсайдерів. Злети і падіння, важкі періоди і розквіт – все найбільш знакове в «біографії» «зеленого банку» за 25 років існування.

Ви пам’ятаєте, хто став ініціатором створення банку? Що стало причиною недавньої націоналізації настільки успішної фінансової структури? А ви знаєте, що свого часу Андрій Данилко скуповував для «Привату» ваучери та інші цінні документи? І такими фактами книга буквально рясніє.


Джон Доер «Міряй важливе. OKR. Проста ідея зростання вдесятеро»
(Yakaboo Publishing, 2018, пер. Денис Суворов)


okrБестселер весни 2018 року в Америці! Книга №1 на Amazon в рубриці Business Management! Захоплююча історія цілого ряду успішних бізнесів і громадських формувань – від гіганта Google до мережі піцерій Zume Pizza, від благодійного фонду, створеного фронтменом культової рок-групи U2 до знаменитої організації Білла Гейтса. Всі ці феноменальні приклади, в деякій мірі, завдячують інвестиціями Джону Доеру. Він, автор цієї книги про фінанси, викладає просту, зрозумілу інструкцію впровадження OKR – системи досягнення результатів і ключових цілей. З позиції видання на тему бізнесу «OKR» є не зовсім традиційною літературою. У ній величезні гроші і шалений успіх не ставляться понад усе, схиляючись перед взаємоповагою і людяністю. Виявляється, що і не піддаючись жорсткими законами ринку, конкуренції, можна домогтися видатних результатів на грошовому терені.


Олег Іванов «Как найти деньги для вашего бизнеса. Пошаговая инструкция по привлечению инвестиций»
(МИФ, 2016)


как найти деньгиБезумовно, найкраща книга в допомогу тим, хто зараз знаходиться в пошуку інвестицій для свого бізнесу! Практичні поради від чоловіка, який сам пройшов через муки залучення приватного капіталу. Перш за все, мова йде про малий бізнес, що не має нічого спільного з високими технологіями. Автором представлено 7 кроків залучення вкладень в традиційний бізнес-проект. Оцінка проекту і ризиків інвестора, законодавчі моменти, життя після проведення операції, основні бар’єри економічного зростання підприємця – про все це в усіх подробицях ви дізнаєтеся з цієї книги. Іванов не тільки описує покрокову інструкцію залучення капіталу, але і дає для цього конкретні інструменти, в т.ч. шаблони, зразки документів і чеклісти, фінансові моделі і презентації.


Роберт Т. Кійосакі «Квадрант денежного потока»
(Попурри, 2018, пер. О. Бєлошеєв)


квадрант денежного потокаЩе одна крута книга від гуру фінансів, яка розкриває секрет, чому одні люди працюють менше, заробляють більше, платять менше податків і відчувають себе набагато більш захищеними у фінансовому відношенні, ніж інші. Автор дає масу корисних порад, викладає ефективні підходи і прийоми на психологічному рівні, що дозволяють досягти повної фінансової незалежності, успіху в примноженні грошей в наш складний економічний час. Проста і ефективна формула від успішного бізнесмена, політика і підприємця з багатомільйонними статками!


Олександр Герчик «Биржа для блондинок»
(Интеллектуальная литература, 2016)


биржа для блондинокКнига своєю назвою в буквальному сенсі говорить про простоту подачі матеріалу. У зрозумілій формі викладає суть торгівлі на біржі, розбирає можливі ризики, стратегічні підходи, інструменти ефективної біржової діяльності. З книги можна дізнатися, коли варто переходити на іноземні майданчики і багато іншого. Автор дивиться на речі з позиції продавця та покупця, тому навіть якщо раніше ви ніколи не мали справу з біржею, вам будуть гранично зрозумілі всі процеси, які з нею пов’язані. Трейдинг, насправді, штука складна. Але, у виконанні Олександра Герчика і Тетяни Лукашевич все викладається так, що зрозуміло «навіть блондинці». І ви навчитеся з біржової торгівлі навіть мати зиск.


Роберт Пректер «Волновой принцип Эллиотта. Ключ к пониманию рынка»
(Альпина Паблишер, 2012, пер. Б.Зуєв)


волновой принцип эллиоттаУ певному сенсі ця книга культова. Багато успішних сучасних аналітиків, трейдерів, інвесторів своїм успіхом зобов’язані саме теорії Елліотта. Досліджуючи фінансові ринки, Ральф Нельсон Елліотт виявив, що ціни на них змінюються за впізнаваними моделями. Він назвав, визначив і проілюстрував ці моделі. Його методика дозволяє найкращим чином прогнозувати хід справ на фондових біржах в будь-який момент часу. На допомогу всім тим, хто торгує цінними паперами на міжнародних біржових майданчиках.


Джеймс Рікардс «Валютні війни. Витоки наступної світової кризи»
(Наш формат, 2018, пер. Дмитро Тавровецький)


валютні війни

Відомий американський юрист, економіст і фінансист відкриває причини світових фінансових криз з подальшими шляхами їх запобігання.

Валютні війни – не нове явище в світовій історії. Тільки за ХХ століття міжнародну економіку перевіряли на міцність дві фінансові кризи. Сьогодні ми знову стоїмо на порозі фінансової катастрофи, що з часом може перетворитися на глобальні інфляції, рецесії і буде вирішуватися жорсткими заходами, аж до розв’язання реальних воєн! Чи можна запобігти майбутньому колапсу? Автор вважає, що так. Він апелює до історичних прикладів і докладно аналізує передумови, причини колапсу, помилкові кроки в сфері економічної політики. Ця книга про банківську справу, поза сумнівами, сподобається всім, хто цікавиться фінансами, економікою, а також міждержавними відносинами.


Роберт Т. Кіосакі «Освободитесь от плохих долгов»
(Попурри, 2018, пер. О. Бєлошеєв)


освободитесь от плохих долговВаш бізнес загруз в боргах? Як вийти з боргової тривалої ями, знає автор книги, популярний психолог, бізнесмен і фінансовий практик Роберт Кіосакі. Він наводить найкращі стратегії подолання фінансових криз, і навпаки, вигідно користуватися становищем, поки вам винні. Застосовуючи поради автора, ви навчитеся поважати силу боргів і звернути її собі на користь. Книга для широкого кола читачів.


Глен Арнольд «Великие инвесторы»
(Альпина Паблишер, 2016, пер. М.Черноглазова)


великие инвесторыУ світі чимало відомих особистостей, що володіють величезним талантом до заробітку грошей. Такі інвестори, як Бенджамін Грехем, Уоррен Баффетт, Джордж Сорос та інші є сьогодні іконами успішності, прикладом для наслідування. Але як їм це вдалося? Що вони робили для того, щоб заробити свої статки? Якими секретами володіють ці бізнесмени, щоб завойовувати загальне визнання, завжди приймати рішення зі спокійними емоціями і вкладати капітал у свідомо виграшну справу? Автор тонко і лаконічно описує філософію інвестицій великих інвесторів світу. Їх тактику скупчення грошей, техніки і прийоми, які можна взяти на повну.


Л. Акімова «Фінансова та еколого-економічна політика в умовах децентралізації влади в Україні»
(Кондор, 2017)


фінансова та еколого-економічна

У колективній монографії висвітлені теоретико-методологічні аспекти формування фінансової та еколого-економічної політики управління просторовим розвитком України та її регіонів. Розкрито сутність державної політики доходів і реалізації споживчих інтересів населення, досліджено процеси вдосконалення корпоративних і земельних відносин, механізмів податково-фінансового регулювання регіонального розвитку, а також визначені галузеві особливості раціонального природокористування та забезпечення екологічної безпеки в умовах децентралізації влади в Україні.

Видання варто почитати керівникам і фахівцям органів державного і регіонального управління, місцевого самоврядування, науковцям, викладачам, аспірантам і студентам вищих навчальних закладів, а також широкого кола читачів.


Микола Карлін «Фінанси України»
(Кондор, 2018)


фінанси україни

У навчальному посібнику розкрито зміст і структуру фінансової системи України, особливості управління її складовими, шляхи вирішення існуючих проблем з урахуванням досвіду країн Європейського Союзу.

Для студентів, які вивчають курси «Фінанси», «Гроші та кредит», «Фінанси підприємств», «Банківська система». «Бюджетна система», «Податкова система», «Фінансовий ринок» і відповідні спецкурси, а також для аспірантів, викладачів економічних спеціальностей і фахівців фінансових установ.


Роберт Т. Кіосаки «Почему богатые становятся еще богаче»
(Попурри, 2018)


почему богатые становятся богачеШикарний матеріал з топа «найкращі книги з економіки та фінансів». Книга оповідає про те, як заробляти гроші, причому так, як про це ніхто і ніде не говорив. Ні в школі, ні в університеті. Саме з неї починається справжня фінансова освіта! Без солодких оповідань, як все легко і просто, а як джерело знань для тих, хто бажає бути в Лізі Великих Людей. З масою нових ідей, що дозволяють не тільки триматися на плаву, а й бути впевненим за світле майбутнє.


Людмила Довгань, Мирослава Бедринець «Фінанси підприємств»
(Центр навчальної літератури, 2018)


фінанси підприємствВ освітньому матеріалі на тему «Фінанси підприємств» викладені різноманітні аспекти фінансової діяльності підприємств, що знаходяться в сучасних умовах ринкової економіки. Методична книга включає рекомендаційні вказівки до вивчення теми з питаннями на перевірку, завданнями для самостійної роботи, планами семінарів, а також словником термінів, тестами і темами для рефератів. Авторами застосовані свіжі законодавчі та нормативні акти, документи інструкцій і методички, що регулюють роботу підприємств України. На тему фінансів книги бувають різні, ця – найкраща для вивчення у вищих навчальних закладах, а також на допомогу викладачам, науковим співробітникам, фахівцям фінансової сфери.


Микола Бутко «Менеджмент інвестиційної діяльності»
(Центр навчальної літератури, 2018)


менеджмент інвесстиційної діяльностіПідручник у доступній формі розкриває особливості менеджменту інвестиційної діяльності на основі накопиченого досвіду і сучасного теоретичного матеріалу. Читачеві пропонуються найпоширеніші і перевірені часом інструменти сучасного етапу розвитку менеджменту інвестиційної діяльності, застосування яких допоможе активізувати інвестиційні процеси на рівні підприємства і реалізації інвестиційного потенціалу регіону та країни в цілому. Підручник буде корисним для забезпечення таких навчальних дисциплін, як «Ринок інноваційної продукції», «Управління інноваційною діяльністю на підприємстві», а також «Державне регулювання інноваційно-інвестиційними процесами».


Едвард О. Торп «Человек на все рынки. Из Лас-Вегаса на Уолл-стрит»
(КоЛибри, 2017, пер. Д. Прокоф’єв)


человек на все рынкиПерш за все, автор відомий тим, що винайшов методику підрахунку карт, за допомогою якої можна легко обіграти найдосвідченіших дилерів. Його бездоганна формула настільки сильна, що в багатьох казино світу були змінені правила азартних ігор, що вплинуло на загальну еволюцію сфери в цілому. Після «завоювання» кращих розважальних центрів світу, Торп переключився на «найбільше казино в світі» – Уолл-стріт. Його підходи, способи взаємодії з фінансовою сферою ознаменували нову еру фінансової математики, в якій сьогодні живемо і ми з вами.  


Дон Тапскотт «Технология блокчейн — то, что движет финансовой революцией сегодня»
(Эксмо, 2016, пер. Катерина Ряхіна)


технология блокчейнПродовжує топ книг з фінансового менеджменту путівник по одному з найгеніальніших винаходів цифрового світу, блокчейну. Поява послідовного ланцюжка блоків в цілому змінила весь світ фінансів, унеможливила, наприклад, затримку грошових переказів та інших транзакцій, практично повністю виключила людський фактор і багато працюючих досі схем шахраїв. Захоплююча книга досить глибоко розкриває суть блокчейна, з усіма його принадами і особливостями.   


Володимир Савчук «Оцифрованный менеджмент: Business Intelligence для ТОПов»
(Баланс Бизнес Букс, 2018)


оцифрованный менеджментУ книзі представлено глибокий аналіз 3-х стовпів сучасного управління – стратегії, фінансів та управління ризиками. На думку автора, найбільш працююча модель управління – Business intelligence, методологія жорсткого управління з застосуванням цифрових технологій. Адже в мінливому середовищі бізнесу доводиться часто застосовувати кількісні критерії в якості оцінки свого бізнесу. Матеріал Савчука сповнений живих прикладів, дозволяє розібратися в принципах успішного управління бізнесом, основах менеджменту і прийняття рішень, а також дасть ключі до збільшення результативності бізнесу.


Олександр Елдер «Трейдинг с доктором Элдером. Энциклопедия биржевой игры»
(Альпина Паблишер, 2011, пер. А.Семенов, М.Волкова)


трейдингЗа допомогою цієї книги ви отримаєте повний інструментарій для успішної діяльності на ринку фінансів. Досконально вивчите масову і біржову психологію, торгові системи і технічні індикатори, освоїте прийоми контролю ризиків і розміщення стоп-наказів. Як вести облікові записи, організувати роботу ринку на користь собі, приймати правильні рішення з продажу та купівлі. Унікальність книги – наявність завдань на закріплення знань і для тренування. Супутні шкали оцінок дозволяють зрозуміти, наскільки ви готові ризикувати грошима на біржі.


Абхіджіт Банерджі «Економіка бідності. Як звільнити світ від злиднів»
(Наш формат, 2017, пер. Володимир Пліскін)


економіка бідності

Заснована на багаторічних спостереженнях, книга категорично переосмислює економіку бідності. Виявляється, не все так просто в світі малозабезпечених! Наприклад, той же житель Марокко радше купить новий телевізор, ніж їжу. І взагалі, чому бідні в усьому світі зневажають безкоштовною медициною, при цьому всі свої заощадження витрачають на неефективні ліки? Чому вони беруться за перспективну діяльність, але так і не стають багатшими?

Автори книги стверджують: для перемоги над світовою бідністю треба спочатку зрозуміти, чому люди вибирають той чи інший продукт, чому роблять саме так, і ніяк інакше. Банерджі і Дуфло пропонують прості заходи, що дозволяють зробити життя бідних людей на всій планеті краще.  


Бенджамін Грем «Разумный инвестор. Полное руководство по стоимостному инвестированию»
(Альпина Паблишер, 2014)


разумный инвесторВідомий бізнесмен, фінансист, філософ області вкладення грошей велику увагу в книзі приділяє аспектам інвестування, демонструє, що, якщо підійти до справи з холодною головою, зважити всі за і проти, можна домогтися значних успіхів і примноження капіталу. Незалежно від «біржових хвилювань»! Грем ділиться власними секретами успіху, виділяє принципи вкладення капіталу, зачіпає тему портфельної політики, пошуку перспективних об’єктів, інфляції, оптимальних варіантів інвестування. Тим читачам, хто на біржі зовсім недавно, автор відкриває очі на те, що насправді відбувається з облігаціями та акціями при нестабільному ринку. Шикарний матеріал для тих, хто бажає накопичені кошти, матеріальні та нематеріальні ресурси пустити в правильне русло, примножити їх, завжди залишаючись у виграшній позиції.


Рендал Рей «Сучасна теорія грошей»
(Наш формат, 2017, пер. Олександр Вальчишен, Анастасія Бузинник, Євгенія Гагаркіна, Валентина Кальнова, Олександра Сосновська)


сучасна теорія грошейКнига дає по-новому поглянути на процеси створення грошових систем і ту роль, яка відведена валюті в тому чи іншому режимі валютного курсу. У доступній формі автор пояснює, чому неявні джерела фінансів держави гальмують розвиток демократичного суспільства. Видання заповнює прогалину між формалізованим академічним поданням ідей сучасної теорії грошей і підходом блогерів. Якщо ви хочете зрозуміти, як насправді працюють гроші, як вони примножуються, читайте цю книгу.


Ніл Ферґюсон «Еволюція грошей. Фінансова історія світу»
(Наш формат, 2017, пер. Катерина Диса)


еволюція грошейНерозуміння того, як працювати з грошима, – це ще гірше, ніж всі природні катастрофи разом узяті. Що з себе представляють фінанси? Яка роль банків? Чим відрізняються облігації та акції? Чому важливо купувати страховки і нерухомість? На прості, проте, важливі питання відповідає професор Гарварду, британський історик і журналіст Ферґюсон. У книзі викладені причини останньої світової економічної кризи, процес еволюції грошей від стародавньої Месопотамії і до наших часів, а також основні концепції і дефініції фінансів, вплив грошей на позиції держав Заходу.


Ерік Гейсінгер «Виртуальные миллиарды. Гений, наркобарон и близнецы из Лиги плюща, стоявшие за взлетом Биткоина»
(Баланс Бизнес Букс, 2018)


виртуальные миллиардыОдна з найбільш знакових книг 2016-го року оповідає про віртуальну валюту, взявши за основу неординарні історії та інтригуючих персонажів. Шлях біткоіна до світового визнання, насправді, був тернистий: тут і використання валюти для діяльності наркотрафіку, і суди з Фейсбуком студентів з Гарварда, які повірили в успіх криптовалюти, і члени олімпійської збірної Сполучених Штатів з веслування… Сьогодні всі вони – власники більш 1% біткоінів в усьому світі! Ця книга – захоплююча історія одного з найбільш перспективних проявів фінансів сучасності.


Фелікс Мартін «Money. Неофициальная биография денег»
(Синдбад, 2016, пер. Микола Головін)


неофициальная история денегХіба могли гроші з’явитися для інших цілей, не для обміну одних товарів на інші? Автор стверджує, що таки да! Глибоко вивчивши всю історію фінансів, від Стародавньої Месопотамії і до наших часів, автор наполягає на тому, що гроші, перш за все, придумані для врегулювання конфліктів, регулювання зв’язків у суспільстві. Перш за все, завдання грошей – забезпечувати економічний розвиток і зберігати соціальну стабільність. І якраз зловживання силою фінансів з боку фінансових інститутів призводить до економічної нестабільності, як на державному, так і на світовому рівні. Безумовно, такий підхід до грошей буде цікавий для найбільш широкої читацької аудиторії.

Сергій Черевань
Тато в декретній відпустці, майже футбольний хуліган, музикант та засновник веб студії, літературний оглядач та контент-редактор… Різнобічність — то моя фішка. До кожної зі справ підходжу відповідально, тому ніколи не дозволю собі писати неправдиві речі. Читав Гітлера, Пєлєвіна, Гарсію Маркеса. Хочу осягнути всі книги світу. Хоча, це, напевне, перетворило б мене на суперкомп’ютер… Мрійник. Оптиміст-максималіст.

82 thoughts on “ТОП 30 найкращих книг з фінансів, економіки та менеджменту в 2018 році

 1. The mozzila firefox is removed from the add remove programs but still it is not uninstalled. I would like to uninstall it is there any way to uninstall it using command promt or from registry?.

 2. My website is on a remote server, I have copied all the files from their remote host server. How do I now configure MAMP to see this as a local copy of wordpress so I can edit it and try out different themes. . Please help. I am pulling my hair out!.

 3. Pretty element of content. I just stumbled upon your
  web site and in accession capital to say that I acquire actually loved account your blog posts.

  Any way I will be subscribing in your feeds or even I fulfillment you
  access consistently rapidly.

 4. I think that is one of the most important info for me. And
  i am glad studying your article. However wanna statement
  on some normal things, The web site style is wonderful, the articles is in point of fact great : D.
  Just right job, cheers

 5. Hi there this is kind of of off topic but I was wanting to
  know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code
  with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to get guidance from someone
  with experience. Any help would be enormously appreciated!

 6. I was suggested this website by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as no one else know such
  detailed about my problem. You’re incredible! Thanks!

 7. Heya i’m for the first time here. I came across this board and I
  find It truly useful & it helped me out much. I hope to give something back and aid others
  like you helped me.

 8. Heya i am for the first time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped me
  out a lot. I hope to give something back and
  aid others like you helped me.

 9. Hi! I could have sworn I’ve been to this blog before but
  after reading through some of the post I realized it’s new to me.
  Anyways, I’m definitely glad I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!
  ps4 games allenferguson ps4 games

 10. Howdy! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
  There’s a lot of people that I think would really appreciate your
  content. Please let me know. Thanks ps4 games 185413490784 ps4 games

 11. Woah! I’m really digging the template/theme of this website.

  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s tough to get
  that “perfect balance” between user friendliness and appearance.
  I must say you have done a amazing job with this. Additionally,
  the blog loads super fast for me on Internet explorer.
  Excellent Blog!

 12. Pretty nice post. I simply stumbled upon your weblog and wished to mention that I have truly
  enjoyed browsing your weblog posts. In any case I’ll be subscribing to your rss
  feed and I hope you write once more very soon!

 13. We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your web site provided us with valuable info to work on. You have
  done an impressive job and our whole community will
  be thankful to you.

 14. hey there and thank you for your information – I have definitely picked up anything new from right
  here. I did however expertise several technical points using this web site,
  since I experienced to reload the web site lots of times previous to I
  could get it to load properly. I had been wondering if your
  web hosting is OK? Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will sometimes affect your placement in google and can damage your high-quality score if advertising
  and marketing with Adwords. Well I am adding this RSS
  to my email and can look out for much more of your respective intriguing content.

  Ensure that you update this again very soon. 0mniartist asmr

 15. Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading?
  I’m trying to determine if its a problem on my end
  or if it’s the blog. Any feedback would be greatly appreciated.

 16. A motivating discussion is worth comment. There’s no doubt that
  that you need to publish more about this issue, it may not be
  a taboo matter but generally people do not talk about such topics.
  To the next! All the best!!

 17. It’s actually a cool and useful piece of information. I’m happy
  that you simply shared this helpful info with us. Please keep us up to date like this.

  Thank you for sharing.

 18. I’m impressed, I must say. Rarely do I come across a blog that’s both educative
  and engaging, and let me tell you, you have hit the nail
  on the head. The problem is an issue that not enough folks
  are speaking intelligently about. Now i’m very happy
  that I found this in my search for something concerning this.

 19. Exceptional post however I was wanting to know if you
  could write a litte more on this subject? I’d be
  very thankful if you could elaborate a little bit more.
  Cheers!

 20. I’m extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog.
  Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Either way keep up the nice quality writing, it’s rare to see a nice blog like this one
  today.

 21. hi!,I love your writing so a lot! share we be in contact extra about your article on AOL?
  I need an expert in this house to unravel my problem.
  Maybe that is you! Looking forward to look you.

 22. I am really enjoying the theme/design of your blog.
  Do you ever run into any internet browser compatibility issues?
  A few of my blog audience have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Chrome.
  Do you have any solutions to help fix this issue?

 23. I’m truly enjoying the design and layout of your
  website. It’s a very easy on the eyes which makes it much
  more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire
  out a designer to create your theme? Superb work!

 24. Howdy, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just
  curious if you get a lot of spam responses?

  If so how do you stop it, any plugin or anything you can advise?
  I get so much lately it’s driving me crazy so any support is very much appreciated.

 25. You could certainly see your skills within the
  work you write. The arena hopes for even more
  passionate writers like you who are not afraid to say how they believe.
  Always follow your heart.

 26. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 27. scoliosis
  Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and sources
  back to your site? My blog site is in the very
  same niche as yours and my visitors would truly benefit
  from a lot of the information you present here.

  Please let me know if this ok with you. Thanks! scoliosis

 28. scoliosis
  Oh my goodness! Impressive article dude! Thanks, However I am having troubles with your RSS.
  I don’t understand the reason why I am unable to join it.
  Is there anyone else getting the same RSS issues?
  Anyone that knows the solution will you kindly respond?

  Thanks!! scoliosis

 29. I was suggested this blog by my cousin. I am
  not positive whether or not this submit is written by him as
  no one else recognize such certain about my problem.
  You are amazing! Thank you!

 30. Attractive section of content. I just stumbled upon your
  web site and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts.

  Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you
  access consistently rapidly.

 31. Hi, Neat post. There is a problem with your web site in web explorer, could check this?
  IE nonetheless is the market chief and a big element of people will miss your wonderful writing due to
  this problem.

 32. Oh my goodness! Awesome article dude! Thanks, However I am encountering
  problems with your RSS. I don’t understand why I am unable to subscribe
  to it. Is there anyone else getting identical RSS issues?
  Anybody who knows the answer can you kindly respond? Thanks!!

 33. Hello! This is kind of off topic but I need some advice from
  an established blog. Is it very hard to set
  up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast.
  I’m thinking about making my own but I’m not sure
  where to start. Do you have any tips or suggestions?
  Thanks

 34. Generally I do not learn post on blogs, but I wish to say that this write-up very
  compelled me to take a look at and do so! Your writing style has been amazed me.
  Thanks, very nice post.

 35. I do not even understand how I stopped up right here, however I assumed
  this post used to be great. I do not understand who you are however
  certainly you’re going to a well-known blogger for those who
  aren’t already. Cheers!

 36. Ви зацікавлені в отриманні позики у нашої фінансової фірми?
  Ми пропонуємо автокредит, кредит на бізнес, особистий кредит тощо
  goldbergfirm gmail.com

 37. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 38. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 39. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 40. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 41. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь