10 найцікавіших детективів Агати Крісті

10 найцікавіших детективів Агати Крісті

Агату Крісті неможливо не любити. Потрібно прочитати всього лиш одну книгу, і ви потягнетесь за іншою, і так кожного разу. Міс Марпл або Еркюль Пуаро? Обери свого героя та розгадуй загадки разом з ними. Авторка написала близько 70 романів, залишається тільки здогадуватися, звідки у ніжної жінки Агати Крісті було стільки сюжетів про вбивства. Що цікаво, кожен наступний роман не схожий на попередній. 

Агата Крісті вкотре дивує своїх читачів неймовірними логічними здібностями, великою кількістю жертв. Читач знову буде сушити голову і будувати здогадки, які в більшості своїй виявляться неправильними.

Початок книги — це вже великий спойлер, оскільки ми чуємо пісню, де йдеться про вбивство усіх присутніх. На далекому Солдатському острові готель збирає незнайомців, яким напередодні прийшло запрошення. Ніхто не знає, для чого їх запросили та з якою метою. Сюжет починає інтригувати, коли відбуваються жахливі вбивства. Вони трапляються почергово, зі старої дитячої лічилки. Перед кожним вбивством зі столу пропадає одна порцелянова статуетка.

Детектив читається буквально за один вечір та з великим задоволенням. Кожен персонаж цікавий по-своєму. Саме цю книгу ставлю на перше місце, бо власне вона є найгостросюжетнішою серед усіх детективів авторки. Похмурі обставини та безліч таємниць забирають читача з голови до ніг у свій полон. І головне — це довгоочікувана несподівана розв’язка, яка до самого кінця тривожить душу та розум.

Ви не зустрінете легендарну Міс Марпл чи Еркюля Пуаро. Разом із героями спробуєте розгадати усю таємничу історію.

Великий маєток «Сонячний Ріг» є головним. Але нехай вас не заплутує така сонячна назва. Два роки тому відбулося вбивство власниці цього маєтку Рейчел Аргайл, в якому звинувачують її прийомного сина. Після деякого часу до маєтку приїхав Док Артур, який якраз і надав алібі підозрюваному, який… уже мертвий, і що далі? Підозрювати ви будете кожного жителя цього сімейства, усі мають таємниці, кожен житель маєтку розуміє, що вбивця дотепер серед них. І що в кожного з них був мотив розправитись з тиранічною жінкою, яка кожному з них зіпсувала життя.

Доволі важко передати весь емоційний стан та напруження, яке вирує у будинку, та авторці це з легкістю вдається. Роман вміло відкриває психологічну драму різних за характером та темпераментом людей, зібраних під одним дахом, кожен з яких мав причини й можливість вбити жертву. Агата Крісті майстерно розставляє персонажів та декорації, розкішні описи вагань героїв. І буквально на останніх сторінках відкриває буквально всю реальну історію персонажів. Такого фіналу ви точно не очікували.

У детективі є декілька розділів, написаних від третьої особи. Історія розгортається неквапливо, з усіма звичними нам описами міст та людей. В цілому, роман вийшов  цілком в стилі авторки.

Цього разу вбивця вдається до абетки і таким чином скоює жахливі вбивства. У цьому детективі читачі зустрінуть Еркюля Пуаро й оцінять усі його здібності. Перед кожним убивством вбивця відправляє детективові листа, в якому пише, де й коли знову проллється кров. Та одного разу абеткова схема дає збій, і Пуаро розуміє, що вбивцю знайти не так просто.

Історія зовсім не характерна для творчості Агати Крісті. Про це навіть Гастінгс каже Пуаро: мовляв, з таким ми стикаємося вперше. Повірте, прочитаєте книгу за один захід, як і я. Вона йде швидко та непомітно.

Все у дусі Агати.

Майстерно заплутані сліди, чудові та продумані персонажі, які зв’язані непростою історією, інтригують вже з перших сторінок. Цікаво, лаконічно та атмосферно. Детектив сповнений неабиякої динаміки. Власне, ця книга є найвідомішою історією серед усіх книг авторки. Про це говорить не один екранізований фільм.

Еркюль Пуаро опиняється серед виру подій у «Східному експресі». Вночі в потязі вбивають американця Ретчетта, який день перед тим просив допомоги у детектива, щоб той став його охоронцем. Але той відмовився. Тепер Пуаро не може знайти місця, адже прагне чим хутчіш розгадати загадку, як у закритому купе вбили людину? Через снігові замети поїзд зупинився десь на Балканах, пасажири нервують, а дивний містер Ретчетт лежить мертвим у своєму купе. Справу ускладнює те, що кожен із пасажирів має алібі. Тому починає підозрювати усіх.

Що ж… хто ж цього разу став убивцею? Провідник? Літня американка? Шведка? Італієць? Та перераховувати можна довго. У кожного є своя таємниця, можливо, якось пов’язана з неприємною особистістю.

Стосовно розв’язки – саме такого повороту я неочікувана. Цікавий задум — Агата Крісті добре сплутала усі сліди й тільки вже у самому кінці можна допетрати, що і до чого. Цікаво, лаконічно та атмосферно.

Від захвату до смутку, від сміху до тривоги, – саме такі переживання переповнюватимуть вас, коли ви читатимете черговий детектив неповторної авторки. Так вправно закрутити сюжет уміє лише Агата Крісті. Фінал — це щось особливе. Ніколи б так не змогла подумати, щоб уявити все саме так.

За сюжетом до популярного адвоката звертається Леонард Воул, якого звинувачують у вбивстві однієї літньої пані. Усі докази спрямовані проти парубка, та той наполягає і клянеться, що він не винен. Дрова у вогнище підкидає його дружина, котра свідчить проти нього, знаючи, що він не винен. Що задумала дружина? Чи це її помста за те, що чоловік зраджував? Ціна надто велика, адже хлопця мають стратити.

По завершенню книги, ви сидітимете з відкритим ротом і не розумітимете, що відбулось. Повірте! Власне, цей роман вважають діамантом у творчості письменниці, і недаремно! Роман компактний в сенсі сюжету. Тут немає нудних сцен чи персонажів. Це психологічний вир, який запевнить вас у таланті Агати.

Таємницю даної книги розгадує славнозвісний Еркюль Пуаро. Він намагається відійти від справ, але часто трапляється, що якраз у такий момент йому дістається цікава справа, яку він, звісно, залишити не може.

У невеликому містечку помирає багатій (Роджер Екройд). Поліція, як зазвичай, розводить руками та іде по допомогу до Пуаро.

Злочинець — хитрий, продуманий та спритний.

Читається із великим задоволенням. Не поспішайте, сповна насолодіться мальовничими провінціями Лондона. Люблю читати детективи, коли ти у кожному персонажі бачить підозру, коли ти пробуєш читати між рядків і коли ти так не хочеш, щоб книга закінчилася.

У маленькому містечку головним заняттям для жителів зазвичай є що? Плітки! Звісно, що мешканці намагаються наплести інтриг, бо їм нічого робити. Дія цього детективу також відбувається у маленькому містечку. І от, жителі дізнаються про вбивство, усі, звісно, у паніці. Адже, у них, попри інтриги та плітки, завжди тихо, а тут подія, і ще й такого масштабу. Розслідування ускладнюється тим, що вбитий був вкрай неприємною особистістю і смерті йому бажала далеко не одна людина. За підрахунками міс Марпл — як мінімум семеро! Сама міс Марпл знана усім свої допитливим розумом та бездоганною логікою.

Непередбачуваний детектив, цікаві персонажі і абсолютно не затягнутий сюжет. Ідеальна книга для відпочинку.

Головним спостерігачем є Міс Марпл, з якою так приємно розгадувати усі можливі варіанти вбивств. Її майстерні знання різновидів отрут вражають. Дедукція розвинута не менше, ніж у Шерлока, а скептицизм, який присутній всюди, додає шарму.

Жителі Англії розпочинають свій день з чаю та читання газети. Саме у такий незвичний спосіб усі дізналися, що відбудеться вбивство — оголошення в щоденній газеті. Звісно, усі думають, що це безглуздий жарт, на який уваги практично ніхто не звертає. В оголошенні йдеться про те, що сьогодні о пів на сьому в будинку Летиції Блеклок буде скоєне вбивство, неабияк заінтригувало мешканців англійської провінції.

Чимало охочих зібралось на, так би мовити, «виставу», та раптом пів на сьому в будинку погасло світло, почулося декілька пострілів, а коли світло з’явилося, на підлозі знайшли мертвого молодика. От і вам вистава зі справжнім трупом та великою таємницею!

Звісно, не обійшлося без любові і сімейних таємниць, як зазвичай буває. Додам, що розв’язка вкрай тримає, на живця ловитимуть зловмисника, будуть ще вбивства. Одним словом, все у стилі Агати.

Міс Марпл — це вдумлива, продумана жінка. І це приємність спостерігати за її роботою. У романі на передній план виходять розмови, міркування про природу людини та її психологію. Люблю ті моменти, коли авторка вміло підводить читача до думки, що ось я вже все зрозумів, коло підозрюваних очевидний, і раптом все встає з ніг на голову і треба починати думати заново.

За сюжетом, героїня міс Елспет Макгіллікадді їде в поїзді і бачить, як в іншому потязі, який проїжджає повз, стається вбивство. Про що повідомляє начальнику потягу, та всі переконують її, що це їй здалося. Тому вона вирішує звернутися до міс Марпл.

Тіла немає, крові немає, нічого підозрілого немає. Саме тому поліція не повірила міс Елспет. З усього можна подумати, що нападник може викинути труп абсолютно в будь-якому місці.

Чудова кінцівка, яка тримає інтригу протягом усього сюжету. Спочатку ви думаєте на одного персонажа, потім на іншого, потім на ще іншого — Агата Крісті й водить нас за ніс, але від цього ти отримуєш незрозуміле задоволення.

Закручені та неподібні між собою історії авторки вражають. Розв’язки завжди інтригують, а цікавість ніколи не спадає. ⠀

Сюжет незвичний, оскільки присутній містичний підтекст. Історія складається дуже повільно, але у справді цікавий пазл. Тішать дрібні побутові замітки й роздуми. Чого лише варті білі жертовні півні на службі зла. Одним з перших запитань, які виникають у читача це питання «Як?». Дивно, правда ж? Оскільки ми завжди запитуємо себе «Хто?». «Вілла “Білий кінь”» інтригує спіритизмом і містикою, якою займається. І що цікаво, вони стверджують, що саме їх «магічні псування» вбивають людей.

Більшість детективів Агати Крісті побудовані на психології людини, особисті мотиви стають на передній план, а сюжети дивують своїми викрутасами.

Аня Остапчук
Журналіст, автор блогу «Твоя Полиця». Дуже люблю книги, ну от дуже-дуже, своїми балачками намагаюся показати людям, що кожен може знайти підходящу книгу, яка підтримає, розрадить і надихне. Просто потрібно уміти шукати, а я показую як. Знімаю відеогляди, де коротко, у стилі анотації, презентують книжку, одночасно даючи можливість віртуально її погортати.
https://www.youtube.com/channel/UClrBI-amIeDuV0AtuZVTS7g

484 thoughts on “10 найцікавіших детективів Агати Крісті

    Залишити відповідь