10 найцікавіших детективів Агати Крісті

Агату Крісті неможливо не любити. Потрібно прочитати всього лиш одну книгу, і ви потягнетесь за іншою, і так кожного разу. Міс Марпл або Еркюль Пуаро? Обери свого героя та розгадуй загадки разом з ними. Авторка написала близько 70 романів, залишається тільки здогадуватися, звідки у ніжної жінки Агати Крісті було стільки сюжетів про вбивства. Що цікаво, кожен наступний роман не схожий на попередній. 

Агата Крісті вкотре дивує своїх читачів неймовірними логічними здібностями, великою кількістю жертв. Читач знову буде сушити голову і будувати здогадки, які в більшості своїй виявляться неправильними.

Початок книги — це вже великий спойлер, оскільки ми чуємо пісню, де йдеться про вбивство усіх присутніх. На далекому Солдатському острові готель збирає незнайомців, яким напередодні прийшло запрошення. Ніхто не знає, для чого їх запросили та з якою метою. Сюжет починає інтригувати, коли відбуваються жахливі вбивства. Вони трапляються почергово, зі старої дитячої лічилки. Перед кожним вбивством зі столу пропадає одна порцелянова статуетка.

Детектив читається буквально за один вечір та з великим задоволенням. Кожен персонаж цікавий по-своєму. Саме цю книгу ставлю на перше місце, бо власне вона є найгостросюжетнішою серед усіх детективів авторки. Похмурі обставини та безліч таємниць забирають читача з голови до ніг у свій полон. І головне — це довгоочікувана несподівана розв’язка, яка до самого кінця тривожить душу та розум.

Ви не зустрінете легендарну Міс Марпл чи Еркюля Пуаро. Разом із героями спробуєте розгадати усю таємничу історію.

Великий маєток «Сонячний Ріг» є головним. Але нехай вас не заплутує така сонячна назва. Два роки тому відбулося вбивство власниці цього маєтку Рейчел Аргайл, в якому звинувачують її прийомного сина. Після деякого часу до маєтку приїхав Док Артур, який якраз і надав алібі підозрюваному, який… уже мертвий, і що далі? Підозрювати ви будете кожного жителя цього сімейства, усі мають таємниці, кожен житель маєтку розуміє, що вбивця дотепер серед них. І що в кожного з них був мотив розправитись з тиранічною жінкою, яка кожному з них зіпсувала життя.

Доволі важко передати весь емоційний стан та напруження, яке вирує у будинку, та авторці це з легкістю вдається. Роман вміло відкриває психологічну драму різних за характером та темпераментом людей, зібраних під одним дахом, кожен з яких мав причини й можливість вбити жертву. Агата Крісті майстерно розставляє персонажів та декорації, розкішні описи вагань героїв. І буквально на останніх сторінках відкриває буквально всю реальну історію персонажів. Такого фіналу ви точно не очікували.

У детективі є декілька розділів, написаних від третьої особи. Історія розгортається неквапливо, з усіма звичними нам описами міст та людей. В цілому, роман вийшов  цілком в стилі авторки.

Цього разу вбивця вдається до абетки і таким чином скоює жахливі вбивства. У цьому детективі читачі зустрінуть Еркюля Пуаро й оцінять усі його здібності. Перед кожним убивством вбивця відправляє детективові листа, в якому пише, де й коли знову проллється кров. Та одного разу абеткова схема дає збій, і Пуаро розуміє, що вбивцю знайти не так просто.

Історія зовсім не характерна для творчості Агати Крісті. Про це навіть Гастінгс каже Пуаро: мовляв, з таким ми стикаємося вперше. Повірте, прочитаєте книгу за один захід, як і я. Вона йде швидко та непомітно.

Все у дусі Агати.

Майстерно заплутані сліди, чудові та продумані персонажі, які зв’язані непростою історією, інтригують вже з перших сторінок. Цікаво, лаконічно та атмосферно. Детектив сповнений неабиякої динаміки. Власне, ця книга є найвідомішою історією серед усіх книг авторки. Про це говорить не один екранізований фільм.

Еркюль Пуаро опиняється серед виру подій у «Східному експресі». Вночі в потязі вбивають американця Ретчетта, який день перед тим просив допомоги у детектива, щоб той став його охоронцем. Але той відмовився. Тепер Пуаро не може знайти місця, адже прагне чим хутчіш розгадати загадку, як у закритому купе вбили людину? Через снігові замети поїзд зупинився десь на Балканах, пасажири нервують, а дивний містер Ретчетт лежить мертвим у своєму купе. Справу ускладнює те, що кожен із пасажирів має алібі. Тому починає підозрювати усіх.

Що ж… хто ж цього разу став убивцею? Провідник? Літня американка? Шведка? Італієць? Та перераховувати можна довго. У кожного є своя таємниця, можливо, якось пов’язана з неприємною особистістю.

Стосовно розв’язки – саме такого повороту я неочікувана. Цікавий задум — Агата Крісті добре сплутала усі сліди й тільки вже у самому кінці можна допетрати, що і до чого. Цікаво, лаконічно та атмосферно.

Від захвату до смутку, від сміху до тривоги, – саме такі переживання переповнюватимуть вас, коли ви читатимете черговий детектив неповторної авторки. Так вправно закрутити сюжет уміє лише Агата Крісті. Фінал — це щось особливе. Ніколи б так не змогла подумати, щоб уявити все саме так.

За сюжетом до популярного адвоката звертається Леонард Воул, якого звинувачують у вбивстві однієї літньої пані. Усі докази спрямовані проти парубка, та той наполягає і клянеться, що він не винен. Дрова у вогнище підкидає його дружина, котра свідчить проти нього, знаючи, що він не винен. Що задумала дружина? Чи це її помста за те, що чоловік зраджував? Ціна надто велика, адже хлопця мають стратити.

По завершенню книги, ви сидітимете з відкритим ротом і не розумітимете, що відбулось. Повірте! Власне, цей роман вважають діамантом у творчості письменниці, і недаремно! Роман компактний в сенсі сюжету. Тут немає нудних сцен чи персонажів. Це психологічний вир, який запевнить вас у таланті Агати.

Таємницю даної книги розгадує славнозвісний Еркюль Пуаро. Він намагається відійти від справ, але часто трапляється, що якраз у такий момент йому дістається цікава справа, яку він, звісно, залишити не може.

У невеликому містечку помирає багатій (Роджер Екройд). Поліція, як зазвичай, розводить руками та іде по допомогу до Пуаро.

Злочинець — хитрий, продуманий та спритний.

Читається із великим задоволенням. Не поспішайте, сповна насолодіться мальовничими провінціями Лондона. Люблю читати детективи, коли ти у кожному персонажі бачить підозру, коли ти пробуєш читати між рядків і коли ти так не хочеш, щоб книга закінчилася.

У маленькому містечку головним заняттям для жителів зазвичай є що? Плітки! Звісно, що мешканці намагаються наплести інтриг, бо їм нічого робити. Дія цього детективу також відбувається у маленькому містечку. І от, жителі дізнаються про вбивство, усі, звісно, у паніці. Адже, у них, попри інтриги та плітки, завжди тихо, а тут подія, і ще й такого масштабу. Розслідування ускладнюється тим, що вбитий був вкрай неприємною особистістю і смерті йому бажала далеко не одна людина. За підрахунками міс Марпл — як мінімум семеро! Сама міс Марпл знана усім свої допитливим розумом та бездоганною логікою.

Непередбачуваний детектив, цікаві персонажі і абсолютно не затягнутий сюжет. Ідеальна книга для відпочинку.

Головним спостерігачем є Міс Марпл, з якою так приємно розгадувати усі можливі варіанти вбивств. Її майстерні знання різновидів отрут вражають. Дедукція розвинута не менше, ніж у Шерлока, а скептицизм, який присутній всюди, додає шарму.

Жителі Англії розпочинають свій день з чаю та читання газети. Саме у такий незвичний спосіб усі дізналися, що відбудеться вбивство — оголошення в щоденній газеті. Звісно, усі думають, що це безглуздий жарт, на який уваги практично ніхто не звертає. В оголошенні йдеться про те, що сьогодні о пів на сьому в будинку Летиції Блеклок буде скоєне вбивство, неабияк заінтригувало мешканців англійської провінції.

Чимало охочих зібралось на, так би мовити, «виставу», та раптом пів на сьому в будинку погасло світло, почулося декілька пострілів, а коли світло з’явилося, на підлозі знайшли мертвого молодика. От і вам вистава зі справжнім трупом та великою таємницею!

Звісно, не обійшлося без любові і сімейних таємниць, як зазвичай буває. Додам, що розв’язка вкрай тримає, на живця ловитимуть зловмисника, будуть ще вбивства. Одним словом, все у стилі Агати.

Міс Марпл — це вдумлива, продумана жінка. І це приємність спостерігати за її роботою. У романі на передній план виходять розмови, міркування про природу людини та її психологію. Люблю ті моменти, коли авторка вміло підводить читача до думки, що ось я вже все зрозумів, коло підозрюваних очевидний, і раптом все встає з ніг на голову і треба починати думати заново.

За сюжетом, героїня міс Елспет Макгіллікадді їде в поїзді і бачить, як в іншому потязі, який проїжджає повз, стається вбивство. Про що повідомляє начальнику потягу, та всі переконують її, що це їй здалося. Тому вона вирішує звернутися до міс Марпл.

Тіла немає, крові немає, нічого підозрілого немає. Саме тому поліція не повірила міс Елспет. З усього можна подумати, що нападник може викинути труп абсолютно в будь-якому місці.

Чудова кінцівка, яка тримає інтригу протягом усього сюжету. Спочатку ви думаєте на одного персонажа, потім на іншого, потім на ще іншого — Агата Крісті й водить нас за ніс, але від цього ти отримуєш незрозуміле задоволення.

Закручені та неподібні між собою історії авторки вражають. Розв’язки завжди інтригують, а цікавість ніколи не спадає. ⠀

Сюжет незвичний, оскільки присутній містичний підтекст. Історія складається дуже повільно, але у справді цікавий пазл. Тішать дрібні побутові замітки й роздуми. Чого лише варті білі жертовні півні на службі зла. Одним з перших запитань, які виникають у читача це питання «Як?». Дивно, правда ж? Оскільки ми завжди запитуємо себе «Хто?». «Вілла “Білий кінь”» інтригує спіритизмом і містикою, якою займається. І що цікаво, вони стверджують, що саме їх «магічні псування» вбивають людей.

Більшість детективів Агати Крісті побудовані на психології людини, особисті мотиви стають на передній план, а сюжети дивують своїми викрутасами.

Аня Остапчук
Журналіст, автор блогу «Твоя Полиця». Дуже люблю книги, ну от дуже-дуже, своїми балачками намагаюся показати людям, що кожен може знайти підходящу книгу, яка підтримає, розрадить і надихне. Просто потрібно уміти шукати, а я показую як. Знімаю відеогляди, де коротко, у стилі анотації, презентують книжку, одночасно даючи можливість віртуально її погортати.
https://www.youtube.com/channel/UClrBI-amIeDuV0AtuZVTS7g

61 thoughts on “10 найцікавіших детективів Агати Крісті

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 3. I was curious if you ever thought of changing the page layout of your site?
  Its very well written; I love what youve got to say. But maybe
  you could a little more in the way of content so people could
  connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or 2
  images. Maybe you could space it out better?

 4. I am really loving the theme/design of your blog.
  Do you ever run into any browser compatibility issues?
  A handful of my blog readers have complained about my site not working correctly in Explorer but looks great in Opera.
  Do you have any recommendations to help fix this issue?

 5. I do trust all of the concepts you have presented on your post.
  They’re very convincing and will certainly work.
  Still, the posts are very quick for starters. May you please
  extend them a little from next time? Thanks for the post.

 6. Wow, marvelous blog layout! How long have you ever been blogging for?
  you made blogging glance easy. The total look of your web site is great, let alone the content!

 7. I was suggested this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as
  no one else know such detailed about my trouble. You’re amazing!
  Thanks!

 8. Great beat ! I would like to apprentice whilst you amend your website,
  how can i subscribe for a weblog web site? The account helped me a appropriate deal.
  I have been tiny bit familiar of this your broadcast provided vivid transparent idea

 9. Do you have a spam issue on this blog; I also am
  a blogger, and I was curious about your situation; many of us have developed
  some nice methods and we are looking to trade methods with others, why not shoot me an e-mail if interested.

 10. Excellent blog you have here but I was curious if you knew of any discussion boards
  that cover the same topics talked about in this article?
  I’d really like to be a part of group where I can get feed-back from other experienced individuals that share
  the same interest. If you have any suggestions,
  please let me know. Thank you!

 11. An intriguing discussion is definitely worth comment.
  I do think that you need to write more about this subject, it may not be a
  taboo subject but usually people don’t talk about such subjects.
  To the next! Many thanks!!

 12. Hi there! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured I’d ask.

  Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog
  article or vice-versa? My blog discusses a lot of the
  same topics as yours and I think we could greatly benefit from
  each other. If you’re interested feel free to send me an e-mail.

  I look forward to hearing from you! Great blog by the way!

 13. Hi there! I know this is sort of off-topic but I had to ask.

  Does building a well-established blog such as yours
  take a large amount of work? I am completely new to operating a blog
  but I do write in my journal everyday. I’d like to start a blog so I can easily share my
  personal experience and views online. Please
  let me know if you have any kind of suggestions or tips for brand
  new aspiring bloggers. Thankyou!

 14. Hello! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted
  keywords but I’m not seeing very good results. If you know of
  any please share. Cheers!

 15. Hello, i think that i saw you visited my weblog thus i got here to go back the
  favor?.I am attempting to find issues to improve my web site!I assume its good enough to use some
  of your ideas!!

 16. Hello there! I could have sworn I’ve been to
  this site before but after checking through some of the post I realized it’s new to me.

  Anyhow, I’m definitely happy I found it and I’ll
  be book-marking and checking back often!

 17. What i don’t understood is in fact how you’re no longer
  actually much more well-preferred than you may be right now.
  You are very intelligent. You know therefore significantly in terms of this topic, made me in my
  opinion consider it from so many numerous angles. Its like women and men aren’t fascinated unless it’s something to
  do with Woman gaga! Your personal stuffs
  nice. All the time handle it up!

 18. Hello, i think that i saw you visited my blog so i came to “return the favor”.I am
  attempting to find things to improve my web site!I suppose
  its ok to use some of your ideas!!

 19. I think this is among the most important info for me. And i am glad reading your article.

  But want to remark on some general things, The site style
  is perfect, the articles is really great : D.
  Good job, cheers

 20. Good day! I could have sworn I’ve been to this blog before but after reading through some of the post
  I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely happy I
  found it and I’ll be book-marking and checking back often!

 21. Appreciating the persistence you put into your
  blog and detailed information you provide. It’s nice to come across a blog every
  once in a while that isn’t the same unwanted rehashed
  material. Fantastic read! I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 22. My brother recommended I might like this web site. He was totally right.
  This post truly made my day. You cann’t imagine just how much
  time I had spent for this information! Thanks!

 23. I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I do not know who you are but certainly you’re going to
  a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 24. Hi there just wanted to give you a quick heads up. The words in your content seem to be running off the
  screen in Internet explorer. I’m not sure if this is a format issue or something to do with
  web browser compatibility but I thought I’d post to let
  you know. The design look great though! Hope you get the
  problem solved soon. Kudos

 25. Thank you for any other informative website.
  Where else may I am getting that type of information written in such an ideal means?
  I have a undertaking that I’m just now operating on, and I have been on the glance out for such info.

 26. Greetings from Ohio! I’m bored to death at work so I decided to browse your
  blog on my iphone during lunch break. I love the knowledge you present here
  and can’t wait to take a look when I get home. I’m shocked at how
  quick your blog loaded on my mobile .. I’m not even using
  WIFI, just 3G .. Anyways, superb blog!

 27. Does your website have a contact page? I’m having trouble locating it but, I’d like
  to send you an email. I’ve got some recommendations for your blog you
  might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing
  it grow over time.

 28. Hello, Neat post. There’s a problem together with your site
  in internet explorer, could check this? IE nonetheless
  is the marketplace chief and a huge section of other folks will leave out
  your magnificent writing due to this problem.

Залишити відповідь