Що читає Саша Дергоусова — засновник найуспішнішого в Україні весільного агентства і бренду домашнього текстилю

Фото надані Олександрою Дергоусовою 

Саша Дергоусова — творець одного з найуспішніших в Україні весільних агентств «Dergousova Agency» і бренду постільної білизни «Home me». Також вона стала ініціатором публікації в українському перекладі книги сучасних філософів Кришнаджі і Притаджі «Чотири священні секрети». Ми розпитали Сашу про її улюблені книги, про роль читання в її житті і про книжкову новинку, яка вона представляє і яка скоро вийде друком у видавництві «Основи».

До речі, до 29 червня ви можете взяти участь у розіграші курсу «Красивое состояние». Про сам курс ви детальніше дізнаєтеся у цьому інтерв’ю, а про розіграш — клікнувши на банер:

Про читання

Які книги допомагають вам в бізнесі?

Скажу чесно: взагалі не читаю книг з бізнесу. У бізнесі я самоучка, рухаюся відповідно до досвіду, натхнення і вважаю за краще радитися з друзями або відвідувати заходи, на яких спікери мотивують і діляться своїм досвідом. У мене було кілька спроб читати бізнес-літературу, але жодна з них не закінчувалася успіхом: якось не заходять такі книги. І Адізеса намагалася читати, і «7 навичок високоефективних людей» ще в інституті: нічого з цього не вийшло.

Що читає Саша Дергоусова — засновник найуспішнішого в Україні весільного агентства і бренду домашнього текстилю 0

Як часто вдається читати і яка це в основному література?

На жаль, зараз читаю набагато рідше, ніж раніше. В основному читаю під час відпочинку, і він став уже асоціюватися з книгою. Можу дуже швидко прочитати книжки, які подобаються, і завжди це або художня література, або мотиваційна. Художню літературу люблю в першу чергу таку, де є посил до розвитку і відкриття нових кордонів.

Які книги читаєте сину? Як обираєте?

У сина ще той вік, коли він більше любить дивитися, аніж слухати, тому ми з ним розглядаємо книги-віммельбухи. Він досить характерний і сам обирає, що йому подобається: це, як правило, книги про тварин або про машинки, поїзди, словом — усе, що пов’язано з транспортом. Останні, звичайно, у нього в пріоритеті. Казки слухати не любить, хоча я останнім часом багато купую книг з казками і розповідями, хочу поступово прищепити йому любов до читання. Мені здається, що сучасним дітям складно, тому що вони в основному на iPad підсаджуються, і коли постає вибір між книгою або планшетом, син, відповідно, обирає друге. Точніше, навіть не дає цього вибору: просто бере його в ліжко і просить включити. Думаю, вже пора привчати його до книг; раніше це було дуже складно, адже він швидко втрачав інтерес.

Розкажіть, будь ласка, про корпоративне читання у вас в агентстві: чи є корпоративна бібліотека, чи обмінюєтеся зі співробітниками книжковими рекомендаціями?

У нас є бібліотека, частина якої складається з книг-подарунків від клієнтів. Ми просили під час переїзду в новий офіс всіх подарувати нам будь-яку книгу про любов. Ми все-таки організовуємо весілля і завжди прагнемо розвивати в собі емоційну складову. Нам подарували тоді різне: від якихось секс-енциклопедій до віршів про кохання.

Завжди співробітникам також раджу книги з саморозвитку. 

Що читає Саша Дергоусова — засновник найуспішнішого в Україні весільного агентства і бренду домашнього текстилю 0

Ви також ментор і лайфчейнджер. Що вкладаєте в ці поняття? Які книги порадите для натхнення і життєвих переворотів?

Я особисто вважаю, що лайфчейнджер — людина, яка саме своєю присутністю змінює щось в житті інших. Наприклад, він або показує своїм прикладом, до чого можна прагнути, або направляє людей. Своїми знаннями, поведінкою він впливає на людей таким чином, що у них щось в житті змінюється; вони ростуть, розвиваються, розширюють горизонти. А ментор — людина, яка може направити інших за допомогою розмови, бесіди, щоб вони впоралися з ситуацією і змогли стати найкращою версією себе.

Книги, які я раджу:

  • Безумовно, це книга, яку я раджу всім зараз, — «Чотири священні секрети».
  • Поважаю також Коліна Тіппінга, вважаю, що у нього приголомшливі книги.
  • Джон Кехо — теж дуже цікавий, після прочитання багато що стає ясно, з’являється розуміння.
  • Особисто мені дуже подобається книга «Две жизни» Конкордії Антарової — вона призначена для дуже глибокого зростання і розвитку.
  • Нещодавно почала слухати аудіокнигу «Потік» Чіксентміхайі, мені її порекомендували.
  • Може це і попса, але я дуже сильно люблю Айн Ренд — і «Джерело», і «Мы, живые» мені сподобалася, і, звичайно, «Атлант розправив плечі». Вважаю, що ці книги сприяють загартовуванню духу і впливають на світогляд.

Про книгу «Чотири священні секрети»

Що читає Саша Дергоусова — засновник найуспішнішого в Україні весільного агентства і бренду домашнього текстилю 0

Олександро, ви — учениця Академії O&O, творцями якої виступають автори книги «Чотири священні секрети», світового бестселера, який ви ініціювали до виходу в Україні. Як відкрили для себе цю філософію?

На духовному шляху я давно. З 18 років. Після початку подій в Україні в 2014 році, я сильно переживала і відчувала, що мені потрібно правильне наставництво на той момент. В Індію їздила давно; у мене була друг-учитель, яка порадила поїхати на курс Академії O&O. Так я потрапила на свій перший свій процес — і ось уже 5 років таким чином розвиваюся. Особливо останні три роки, після того, як потрапила на Бизнес-круг единого сознания (OCBC) — курс, спрямований на підприємців, бізнесменів, всіх причетних до генерування фінансів. Оскільки зараз весь корпоративний світ сильно орієнтований тільки на зовнішній розвиток і досягнення, на заробіток, ніхто не звертає навіть увагу на свій внутрішній стан, не усвідомлює його. При цьому, мало хто отримує задоволення від цього темпу життя, від своїх дій, від існуючих стосунків в сім’ї. Мало хто відчуває наповненість і усвідомлює сенс свого життя, своєї діяльності. Постійні хвилювання і тривоги — нестерпні, рано чи пізно люди починають ставити собі питання: «Заради чого я все це роблю?», «У чому сенс мого життя?», «Навіщо я стільки часу витрачаю на всю цю біганину і при цьому нещасливий?». Сумно, коли ці питання люди починають задавати собі занадто пізно, і багато вже втрачено.

Мені пощастило, що я отримала всі ці знання і потрапила туди досить рано. Після того, як почала проходити курс ОСВС, почала сильно змінюватися. І мій підхід до роботи, до відносин, до взаємодії з командою став неймовірно глибоким. Звичайно, нам дають інструменти; і велика частина змін залежать від того, застосовуємо ми їх в житті чи ні.

Я стала ініціатором публікації книги «Чотири священні секрети» в Україні, тому що впевнена, що величезна кількість людей зможуть, прочитавши її, почати змінювати багато чого в собі, відкривати смисли, насолоджуватися життям і всім, що з ними буде відбуватися. Я переконана, що завдяки її мудрості, люди зможуть буквально трансформувати свій внутрішній світ і стати по-справжньому щасливими і вільними. Проводячи вже більше року курс «Красивое состояние» (щоб стати викладачем даного курсу, я пройшла спеціальне навчання в Академії), я бачу великі зміни в житті багатьох людей, які його пройшли. Тим, хто пройшов курс «Красивое состояние», книга допоможе заглибитися в своєму духовному зростанні, а тим, хто ще не проходив — зробити перший важливий крок до розвитку і зцілення себе.

Розкажіть, будь ласка, більше про Я-свідомість, про яку говорять автори книги — мислення, центроване тільки на собі. Як вдається, в такому разі, не піти в себе і не бути зацикленим на свої потреби, а навпаки — бути пов'язаним таким чином з усім світом?

Засновники Академії завжди роблять акцент на тому, що, якщо люди зациклюються тільки на одному шляху — або на внутрішньому розвитку, або на зовнішньому, — їхнє життя неповноцінне. Повноцінне життя можливе, коли людина продовжує розвиток соціального життя, займається бізнесом, так само хоче досягти більшого, прагне до виконання всіх своїх бажань, будує сім’ю, стосунки і т.д., але при цьому не забуває про свій внутрішній світ і внутрішній світ навколишніх. Людина повинна навчитися відстежувати свій стан, адже він сильно впливає на зовнішній світ, на роботу, на людей навколо. Не можна тікати в себе від зовнішнього світу, але й не можна зациклюватися тільки на зовнішньому. Таке життя позбавлене сенсу.

Не хочу відбити задоволення від прочитання книги і розповісти зараз всю її суть: там дуже ясно і послідовно вся ця ідея розкривається. В основі всіх наших переживань і стресових станів — одержиме, центроване на собі мислення, яке ми навіть не помічаємо. Таке мислення і призводить до катастроф, які ми зараз спостерігаємо: від наших дій стосовно Землі, природи, тварин до воєн, конфліктів і насильства.

Варто прочитати книгу і дізнатися докладніше. Але точно не варто переживати, що потім втратиш зв’язок із зовнішнім світом. Це повністю виключено. Автори дуже доступно і зрозуміло направляють читача так, щоб він зміг, повністю залишаючись в гущі подій звичного зовнішнього світу, трансформувати свій внутрішній. Концепція духовності, що вимагає зречення від усього і повної аскези — застаріла і не актуальна. Кришнаджі і Притаджі — дуже соціальні люди, які керують Академією, розвивають власні бізнеси по всьому світу, працюють з різними людьми: від політичних верств до великих підприємців. Автори прекрасно знають, про що вони говорять, адже все, чим вони діляться, взято з їх особистого досвіду: це не якісь концепції і теорії. Це те, крізь що вони пройшли самі і знають, як інтегрувати в життя.

Що читає Саша Дергоусова — засновник найуспішнішого в Україні весільного агентства і бренду домашнього текстилю 0

Як прийшла ідея публікації книги? Чи зустрічались з її авторами?

В рамках проходження курсу в Індії регулярно зустрічаєшся з Кришнаджі і Притаджі, і мені пощастило знати їх обох особисто. Я допомагаю їм, також проводжу курс «Красивое состояние».

Я хочу, щоб про ці навчання дізналося якомога більше людей, тож ідея публікації книги стала логічним продовженням цього бажання. Більшість книг і навчань, які є в світі — такі, що головою усвідомлюєш, але на практичному рівні не розумієш, як все це застосувати в реальному житті. Тут же допомагають зробити прості, але дуже дієві кроки, абсолютно придатні до застосування в житті.

Саме тому, коли Кришнаджі і Притаджі видали книгу англійською, я захотіла її видати й у нас. Для мене це був абсолютно новий досвід. Мені пощастило відразу потрапити в надійні руки — до директора видавництва «Основи» Дани Павличко. Вона почитала, про що книга, хто її рекомендує, в якому видавництві виходила англійською — і запропонувала разом видати в українському перекладі. В результаті я отримала колосальний досвід і задоволення від співпраці.

Ви їздили в ЕКАМ в Індію. Чи зможете поділитися враженнями і відкриттями з цієї поїздки?

В ЕКАМ можна потрапити в рамках навчання в Академії або поїхати з групою помедитувати. Я багато разів вже була в ЕКАМі. Це по-справжньому неймовірне місце, де у тебе відбувається занурення в себе, виникає багато тиші всередині. Ти ніби зупиняєшся і замислюєшся про важливе, в голові з’являється дуже багато інсайтів і відкриттів, які навіть складно пояснити. Саме перебування в цьому місці — вже чарівний досвід, а тим паче якщо їхати туди з серйозними намірами.

Один з авторів книги «Чотири священні секрети», Кришнаджі, розповідає про ЕКАМ докладніше: 

Про плани

Чи плануєте написати свою книгу? Про що б вона була?

Уже багато років мені радять написати книгу, і ця тема навколо мене постійно витає. Колись була ідея написати книгу на основі тих історій, які ми чуємо в Агентстві. Багато хто не вірить в любов і думають, що вона буває тільки в казках, а ми бачимо реальні випадки на прикладі людей, які до нас приходять. Я не заперечую такий варіант книги, але мені здається, що, щоб написати книгу, потрібно розуміти, про що вона, навіщо, як це зробити. Мій момент поки не настав.

Що читає Саша Дергоусова — засновник найуспішнішого в Україні весільного агентства і бренду домашнього текстилю 0

Які нові проєкти зараз плануєте розвивати?

Мені цікавий розвиток навчань Академії. Але, на жаль, в Україні багато людей бояться медитації: помилково думають, що це суперечить релігії, або що це взагалі якась секта. Хотілося б, щоб вони зрозуміли, що медитація – дуже крутий інструмент для відпочинку, розслаблення, щоб переключитися. У цьому зараз мої основні плани. Також планую розвивати бренд «Home me».

Як карантин вплинув на ваші плани?

Карантин добре вплинув на моє життя, і я дуже йому вдячна. Він допоміг мені зупинитися, сповільнитися і спробувати те, що я, можливо, сама б ніколи не зробила. Я почала отримувати задоволення від перебування вдома, набагато більше, ніж раніше; насолоджуюся сім’єю; підтягнула багато проектів і задумів, які раніше не виходило реалізувати; придумала і запустила багато нових ідей. Я отримую задоволення від карантину і вдячна, що він стався. Він усім нам дав встряску й освітив багато речей, відкрив очі на багато що про себе, про інших, дав можливість почати розвиватися; в тому числі і в бізнесі. Дуже багато нових напрямків буде зараз з’являтися. На жаль, деякі бізнеси взагалі зникнуть. І зміни тільки почалися, нас чекає попереду ще цікавих пару років, як мінімум. Я точно розумію: світ не буде таким, як раніше.

Дуже багато що змінилося в глибині, в свідомості, а головне — в розвитку людей. У багатьох зараз бачу сильний запит до розвитку, відкриття духовного шляху і пошуку відповідей на багато питань, і, звичайно, — до медитацій.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

196 thoughts on “Що читає Саша Дергоусова — засновник найуспішнішого в Україні весільного агентства і бренду домашнього текстилю

    Залишити відповідь