Що читає Саша Дергоусова — засновник найуспішнішого в Україні весільного агентства і бренду домашнього текстилю

Фото надані Олександрою Дергоусовою 

Саша Дергоусова — творець одного з найуспішніших в Україні весільних агентств «Dergousova Agency» і бренду постільної білизни «Home me». Також вона стала ініціатором публікації в українському перекладі книги сучасних філософів Кришнаджі і Притаджі «Чотири священні секрети». Ми розпитали Сашу про її улюблені книги, про роль читання в її житті і про книжкову новинку, яка вона представляє і яка скоро вийде друком у видавництві «Основи».

До речі, до 29 червня ви можете взяти участь у розіграші курсу «Красивое состояние». Про сам курс ви детальніше дізнаєтеся у цьому інтерв’ю, а про розіграш — клікнувши на банер:

Про читання

Які книги допомагають вам в бізнесі?

Скажу чесно: взагалі не читаю книг з бізнесу. У бізнесі я самоучка, рухаюся відповідно до досвіду, натхнення і вважаю за краще радитися з друзями або відвідувати заходи, на яких спікери мотивують і діляться своїм досвідом. У мене було кілька спроб читати бізнес-літературу, але жодна з них не закінчувалася успіхом: якось не заходять такі книги. І Адізеса намагалася читати, і «7 навичок високоефективних людей» ще в інституті: нічого з цього не вийшло.

Як часто вдається читати і яка це в основному література?

На жаль, зараз читаю набагато рідше, ніж раніше. В основному читаю під час відпочинку, і він став уже асоціюватися з книгою. Можу дуже швидко прочитати книжки, які подобаються, і завжди це або художня література, або мотиваційна. Художню літературу люблю в першу чергу таку, де є посил до розвитку і відкриття нових кордонів.

Які книги читаєте сину? Як обираєте?

У сина ще той вік, коли він більше любить дивитися, аніж слухати, тому ми з ним розглядаємо книги-віммельбухи. Він досить характерний і сам обирає, що йому подобається: це, як правило, книги про тварин або про машинки, поїзди, словом — усе, що пов’язано з транспортом. Останні, звичайно, у нього в пріоритеті. Казки слухати не любить, хоча я останнім часом багато купую книг з казками і розповідями, хочу поступово прищепити йому любов до читання. Мені здається, що сучасним дітям складно, тому що вони в основному на iPad підсаджуються, і коли постає вибір між книгою або планшетом, син, відповідно, обирає друге. Точніше, навіть не дає цього вибору: просто бере його в ліжко і просить включити. Думаю, вже пора привчати його до книг; раніше це було дуже складно, адже він швидко втрачав інтерес.

Розкажіть, будь ласка, про корпоративне читання у вас в агентстві: чи є корпоративна бібліотека, чи обмінюєтеся зі співробітниками книжковими рекомендаціями?

У нас є бібліотека, частина якої складається з книг-подарунків від клієнтів. Ми просили під час переїзду в новий офіс всіх подарувати нам будь-яку книгу про любов. Ми все-таки організовуємо весілля і завжди прагнемо розвивати в собі емоційну складову. Нам подарували тоді різне: від якихось секс-енциклопедій до віршів про кохання.

Завжди співробітникам також раджу книги з саморозвитку. 

Ви також ментор і лайфчейнджер. Що вкладаєте в ці поняття? Які книги порадите для натхнення і життєвих переворотів?

Я особисто вважаю, що лайфчейнджер — людина, яка саме своєю присутністю змінює щось в житті інших. Наприклад, він або показує своїм прикладом, до чого можна прагнути, або направляє людей. Своїми знаннями, поведінкою він впливає на людей таким чином, що у них щось в житті змінюється; вони ростуть, розвиваються, розширюють горизонти. А ментор — людина, яка може направити інших за допомогою розмови, бесіди, щоб вони впоралися з ситуацією і змогли стати найкращою версією себе.

Книги, які я раджу:

  • Безумовно, це книга, яку я раджу всім зараз, — «Чотири священні секрети».
  • Поважаю також Коліна Тіппінга, вважаю, що у нього приголомшливі книги.
  • Джон Кехо — теж дуже цікавий, після прочитання багато що стає ясно, з’являється розуміння.
  • Особисто мені дуже подобається книга «Две жизни» Конкордії Антарової — вона призначена для дуже глибокого зростання і розвитку.
  • Нещодавно почала слухати аудіокнигу «Потік» Чіксентміхайі, мені її порекомендували.
  • Може це і попса, але я дуже сильно люблю Айн Ренд — і «Джерело», і «Мы, живые» мені сподобалася, і, звичайно, «Атлант розправив плечі». Вважаю, що ці книги сприяють загартовуванню духу і впливають на світогляд.

Про книгу «Чотири священні секрети»

Олександро, ви — учениця Академії O&O, творцями якої виступають автори книги «Чотири священні секрети», світового бестселера, який ви ініціювали до виходу в Україні. Як відкрили для себе цю філософію?

На духовному шляху я давно. З 18 років. Після початку подій в Україні в 2014 році, я сильно переживала і відчувала, що мені потрібно правильне наставництво на той момент. В Індію їздила давно; у мене була друг-учитель, яка порадила поїхати на курс Академії O&O. Так я потрапила на свій перший свій процес — і ось уже 5 років таким чином розвиваюся. Особливо останні три роки, після того, як потрапила на Бизнес-круг единого сознания (OCBC) — курс, спрямований на підприємців, бізнесменів, всіх причетних до генерування фінансів. Оскільки зараз весь корпоративний світ сильно орієнтований тільки на зовнішній розвиток і досягнення, на заробіток, ніхто не звертає навіть увагу на свій внутрішній стан, не усвідомлює його. При цьому, мало хто отримує задоволення від цього темпу життя, від своїх дій, від існуючих стосунків в сім’ї. Мало хто відчуває наповненість і усвідомлює сенс свого життя, своєї діяльності. Постійні хвилювання і тривоги — нестерпні, рано чи пізно люди починають ставити собі питання: «Заради чого я все це роблю?», «У чому сенс мого життя?», «Навіщо я стільки часу витрачаю на всю цю біганину і при цьому нещасливий?». Сумно, коли ці питання люди починають задавати собі занадто пізно, і багато вже втрачено.

Мені пощастило, що я отримала всі ці знання і потрапила туди досить рано. Після того, як почала проходити курс ОСВС, почала сильно змінюватися. І мій підхід до роботи, до відносин, до взаємодії з командою став неймовірно глибоким. Звичайно, нам дають інструменти; і велика частина змін залежать від того, застосовуємо ми їх в житті чи ні.

Я стала ініціатором публікації книги «Чотири священні секрети» в Україні, тому що впевнена, що величезна кількість людей зможуть, прочитавши її, почати змінювати багато чого в собі, відкривати смисли, насолоджуватися життям і всім, що з ними буде відбуватися. Я переконана, що завдяки її мудрості, люди зможуть буквально трансформувати свій внутрішній світ і стати по-справжньому щасливими і вільними. Проводячи вже більше року курс «Красивое состояние» (щоб стати викладачем даного курсу, я пройшла спеціальне навчання в Академії), я бачу великі зміни в житті багатьох людей, які його пройшли. Тим, хто пройшов курс «Красивое состояние», книга допоможе заглибитися в своєму духовному зростанні, а тим, хто ще не проходив — зробити перший важливий крок до розвитку і зцілення себе.

Розкажіть, будь ласка, більше про Я-свідомість, про яку говорять автори книги — мислення, центроване тільки на собі. Як вдається, в такому разі, не піти в себе і не бути зацикленим на свої потреби, а навпаки — бути пов'язаним таким чином з усім світом?

Засновники Академії завжди роблять акцент на тому, що, якщо люди зациклюються тільки на одному шляху — або на внутрішньому розвитку, або на зовнішньому, — їхнє життя неповноцінне. Повноцінне життя можливе, коли людина продовжує розвиток соціального життя, займається бізнесом, так само хоче досягти більшого, прагне до виконання всіх своїх бажань, будує сім’ю, стосунки і т.д., але при цьому не забуває про свій внутрішній світ і внутрішній світ навколишніх. Людина повинна навчитися відстежувати свій стан, адже він сильно впливає на зовнішній світ, на роботу, на людей навколо. Не можна тікати в себе від зовнішнього світу, але й не можна зациклюватися тільки на зовнішньому. Таке життя позбавлене сенсу.

Не хочу відбити задоволення від прочитання книги і розповісти зараз всю її суть: там дуже ясно і послідовно вся ця ідея розкривається. В основі всіх наших переживань і стресових станів — одержиме, центроване на собі мислення, яке ми навіть не помічаємо. Таке мислення і призводить до катастроф, які ми зараз спостерігаємо: від наших дій стосовно Землі, природи, тварин до воєн, конфліктів і насильства.

Варто прочитати книгу і дізнатися докладніше. Але точно не варто переживати, що потім втратиш зв’язок із зовнішнім світом. Це повністю виключено. Автори дуже доступно і зрозуміло направляють читача так, щоб він зміг, повністю залишаючись в гущі подій звичного зовнішнього світу, трансформувати свій внутрішній. Концепція духовності, що вимагає зречення від усього і повної аскези — застаріла і не актуальна. Кришнаджі і Притаджі — дуже соціальні люди, які керують Академією, розвивають власні бізнеси по всьому світу, працюють з різними людьми: від політичних верств до великих підприємців. Автори прекрасно знають, про що вони говорять, адже все, чим вони діляться, взято з їх особистого досвіду: це не якісь концепції і теорії. Це те, крізь що вони пройшли самі і знають, як інтегрувати в життя.

Як прийшла ідея публікації книги? Чи зустрічались з її авторами?

В рамках проходження курсу в Індії регулярно зустрічаєшся з Кришнаджі і Притаджі, і мені пощастило знати їх обох особисто. Я допомагаю їм, також проводжу курс «Красивое состояние».

Я хочу, щоб про ці навчання дізналося якомога більше людей, тож ідея публікації книги стала логічним продовженням цього бажання. Більшість книг і навчань, які є в світі — такі, що головою усвідомлюєш, але на практичному рівні не розумієш, як все це застосувати в реальному житті. Тут же допомагають зробити прості, але дуже дієві кроки, абсолютно придатні до застосування в житті.

Саме тому, коли Кришнаджі і Притаджі видали книгу англійською, я захотіла її видати й у нас. Для мене це був абсолютно новий досвід. Мені пощастило відразу потрапити в надійні руки — до директора видавництва «Основи» Дани Павличко. Вона почитала, про що книга, хто її рекомендує, в якому видавництві виходила англійською — і запропонувала разом видати в українському перекладі. В результаті я отримала колосальний досвід і задоволення від співпраці.

Ви їздили в ЕКАМ в Індію. Чи зможете поділитися враженнями і відкриттями з цієї поїздки?

В ЕКАМ можна потрапити в рамках навчання в Академії або поїхати з групою помедитувати. Я багато разів вже була в ЕКАМі. Це по-справжньому неймовірне місце, де у тебе відбувається занурення в себе, виникає багато тиші всередині. Ти ніби зупиняєшся і замислюєшся про важливе, в голові з’являється дуже багато інсайтів і відкриттів, які навіть складно пояснити. Саме перебування в цьому місці — вже чарівний досвід, а тим паче якщо їхати туди з серйозними намірами.

Один з авторів книги «Чотири священні секрети», Кришнаджі, розповідає про ЕКАМ докладніше: 

Про плани

Чи плануєте написати свою книгу? Про що б вона була?

Уже багато років мені радять написати книгу, і ця тема навколо мене постійно витає. Колись була ідея написати книгу на основі тих історій, які ми чуємо в Агентстві. Багато хто не вірить в любов і думають, що вона буває тільки в казках, а ми бачимо реальні випадки на прикладі людей, які до нас приходять. Я не заперечую такий варіант книги, але мені здається, що, щоб написати книгу, потрібно розуміти, про що вона, навіщо, як це зробити. Мій момент поки не настав.

Які нові проєкти зараз плануєте розвивати?

Мені цікавий розвиток навчань Академії. Але, на жаль, в Україні багато людей бояться медитації: помилково думають, що це суперечить релігії, або що це взагалі якась секта. Хотілося б, щоб вони зрозуміли, що медитація – дуже крутий інструмент для відпочинку, розслаблення, щоб переключитися. У цьому зараз мої основні плани. Також планую розвивати бренд «Home me».

Як карантин вплинув на ваші плани?

Карантин добре вплинув на моє життя, і я дуже йому вдячна. Він допоміг мені зупинитися, сповільнитися і спробувати те, що я, можливо, сама б ніколи не зробила. Я почала отримувати задоволення від перебування вдома, набагато більше, ніж раніше; насолоджуюся сім’єю; підтягнула багато проектів і задумів, які раніше не виходило реалізувати; придумала і запустила багато нових ідей. Я отримую задоволення від карантину і вдячна, що він стався. Він усім нам дав встряску й освітив багато речей, відкрив очі на багато що про себе, про інших, дав можливість почати розвиватися; в тому числі і в бізнесі. Дуже багато нових напрямків буде зараз з’являтися. На жаль, деякі бізнеси взагалі зникнуть. І зміни тільки почалися, нас чекає попереду ще цікавих пару років, як мінімум. Я точно розумію: світ не буде таким, як раніше.

Дуже багато що змінилося в глибині, в свідомості, а головне — в розвитку людей. У багатьох зараз бачу сильний запит до розвитку, відкриття духовного шляху і пошуку відповідей на багато питань, і, звичайно, — до медитацій.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

196 thoughts on “Що читає Саша Дергоусова — засновник найуспішнішого в Україні весільного агентства і бренду домашнього текстилю

    Залишити відповідь