Які книжки дарувати коханим на День закоханих

Які книжки дарувати коханим на День закоханих

Що можна подарувати людині, яка не байдужа? Окрім подарунка, який вона давно хотіла, подаруйте також щось символічне — книгу про кохання, таке різне, але обов’язково щире. Пропонуємо вам кілька варіантів, які висловлять всі почуття за вас:

Складно підібрати правильні слова про справжнє кохання? Що ж, тоді чому б не скористатися тими, що вже сказані. Німецькомовні письменники Пауль Целан та Інґеборґ Бахман мали що сказати одне одному в чуттєвих листах. Їхнє кохання було переважно на відстані — йому довелося покинути Відень і переїхати до Парижа, звідки він і надсилає їй сповнені туги рядки. Пора серця — це авторський неологізм Целана, Herzzeit німецькою; досить містке слово, яке виникло в результаті короткого возз’єднання пари в 1949 р. Тож відзначте і свою пору серця цією символічною книгою.

Один з розділів цієї книги досліджує роль голого тіла у збудженні, тож його буде цікаво читати в парі. Що вважалося еротичним в історії людства? Чому інколи повністю покрите тіло може розповісти більше, ніж його відсутність? Як подружитися з власною тілесністю? Мінеке Схіппер — дослідниця у сфері міжкультурних штудій та компаративістики в міфології літератури; вона багато розповідає про суспільні процеси та їх вплив на людське тіло і його сприйняття.

Що значить кохання з наукової точки зору? Виявляється, воно допомагає нам зосередитися на одному об’єкті жадання та не розпилятися постійно в своїй увазі відразу на багатьох партнерів. Як це виходить та звідки наш організм знає, як йому зманіпулювати нашими почуттями? Про це ви дізнаєтеся у цій книзі. 

У цій книзі описано дослідження сексуальної функції людини, які цікавили вчених впродовж кількох століть. Які тільки експерименти не проводилися у цей час — від визначення хімічного складу жіночих виділень до того, чи є здоровим секс зі спеціальними технічними пристроями. Перші дослідження були пов’язані, звісно ж, не стільки з насолодою, скільки з дітонароджувальною функцією та протидією венеричним захворюванням; однак зараз вже доводять зв’язок між сексуальним задоволенням та психічним і фізичним здоров’ям. Детальніше про досить цікаві знахідки вчених у своїй праці, не позбавленій гумору, розповідає американська авторка Мері Роуч.

Сімейство Піз — експерти з мови тіла; вони точно знають, як наші рухи і жести здатні викрити справжні наміри. У цьому виданні мова піде про ті несвідомі сигнали, які ми робимо один одному, коли нам хтось подобається. Нахили тіла, погляд, своєрідні ритуали залицяння, здатні викликати в нас глибоко укорінені відчуття — це все вже було науково опрацьовано, тож досить цікаво після прочитання такої книги помічати реакції власного тіла на кохану людину.

Любов — це не абстрактне поняття і не вирок. Це велика робота над собою, над стосунками, над сприйняттям себе в очах коханої людини та усвідомленням, чим саме ця людина є для тебе. Любов — це свобода, це можливість бути коханим і бути при цьому окремо від стосунків цілісною самодостатньою людиною. Це не має бути трансляція наших травм (хоча дуже часто такий сценарій буває неминучим), а радше — спосіб побачити, як ти можеш жити інакше, відірвано від травми невдалої любові дитинства, пов’язаної з батьками, братами-сестрами чи з першими друзями. Про це і говорить німецький психолог Еріх Фромм, після праць якого простіше і без зайвої метушні починаєш сприймати реальну дійсність, що стоїть за ілюзією Вічного Кохання.

Ця книга — зібрання коротких творів про любов від українських і світових класиків (Ольга Кобилянська, Леся Українка, Юрій Винничук, О.Генрі, Оскар Вайлд тощо), а також 12 сучасних розповідей від Ольги Фреймут. Всі ці історії показують багатоманіття, яким є кохання: божевільне і зцілююче, тихе і галасливо показне, просте і до неможливого заплутане. Чудовий варіант подарунку для тих, хто хоче розкрити коханій людині цілий букет емоцій, що вирують всередині. 

Антологія поезії — дуже романтичний подарунок для тих, хто вміє читати між рядків. У цій книзі ви знайдете вірші про високі почуття від поетів з різних країн. Тут і словацький Мірослав Валек, і український Іван Андрусяк, і перуанський Сесар Вальєхо, і англійський Джордж Гордон Байрон, і навіть італійський Мікеланджело Буонаротті. І любов тут — не лише ніжна й цілюща, а й як у вірші від укладача збірки Бориса Щавурського: 

…то неправда, що любов — це життя
бо любов — то є попіл…

You’re simply the best, better than all the rest
Better than anyone, anyone I ever met
I’m stuck on your heart, I hang on every word you say
Tear us apart, baby, I would rather be dead

Проспівали ці рядки у голові голосом Тіни Тернер? Здається, цю пісню важко не згадати. Американська співачка Тіна Тернер проникливо співала її з кожного радіоприймача у 90-их. А кому вона присвячувала ці слова у реальному житті? Ця книга — історія її кохання, яке здатне на подвиги: коханий чоловік Тіни став донором нирки. Після невдалого першого шлюбу Ервін став опорою, на яку Тіна довго чекала. Такі реальні історії кохання здатні вразити більше за романтичну художню вигадку.

109 thoughts on “Які книжки дарувати коханим на День закоханих

    Залишити відповідь