Що читають топові українські айтішники та стартапери

На сайті dou.ua є рубрика, в якій топові українські айтішники та стартапери розповідають про свій робочий графік, звички і інструменти, якими вони користуються в роботі. Серед іншого, вони розповідають про книжки, які надихають їх і допомагають займатися самоосвітою. Блог Yakaboo зібрав ці книги в один матеріал.


Кирило Латиш

startup


Де він працює:

Кирило Латиш – директор у американському стартапі Cools. Це fashion-платформа, яка об’єднує онлайн-медіа та шопінг-агрегатор. У Кирила дуже різноплановий досвід: він брав участь в розробці нових проектів Genesis, пробував запустити власний продукт і в підсумку знайшов компанію, де зумів об’єднати два свої головних інтереси: медіапаблішинг і нейромережі.

Що він читає:

Зараз читаю третє чи четверте видання «The Art of SEO» (російською «SEO. Искусство раскрутки сайтов») — хочу систематизувати свої знання з SEO. Ця книга подобається тим, що вона максимально наближена до бізнесу.

Інші книги, які нещодавно читав: «Легко не будет» (українською «Безжальна правда про нещадний бізнес») Бена Хоровица і «Лекции по физике» Річарда Фейнмана.

Окрім бізнес- і технічної літератури, періодично читаю біографії. З останніх — «Илон Маск. Tesla, SpaceX и дорога в будущее» (українською «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє»). Цікаво читати не абстрактні приклади з хрестоматії, а конкретні бізнес-кейси успішних людей, піднесені крізь призму їх власного сприйняття. Це дозволяє зрозуміти, як вони приймають рішення.


Петро Коренєв

startup2


Де він працює:

Петро Коренєв майже 2 роки працює в Sigma Software, займається розробкою під iOS близько 6 років. Часто виступає на конференціях, а також бере участь в їх організації: на його рахунку підготовка і проведення CocoaHeads Ukraine і UMT.

Що він читає:

Зараз читаю «Пять пороков команды. Притчи о лидерстве» (українською «П’ять вад у роботі команди. Історії реальних викликів та перемог») Патріка Ленсіоні. Ця книга сповнена інсайтів, з якими ти стикаєшся щодня, але не замислюєшся про них. Наприклад, відсутність довіри призводить до того, що в команді немає ніяких конструктивних конфліктів – люди просто мовчки погоджуються один з одним, ефективність падає, кожен замикається в своєму міхурі.

До цього читав «Продавец обуви» (українською «Взутя Буття») Філа Найта. Це історія успіху компанії Nike, розказана її засновником, – дуже надихаюча.

На жаль, виділяти час на читання виходить не дуже часто. Наприклад, першу половину «П’ять вад у роботі команди» прочитав за один вечір. Після цього пройшло вже 2 тижні, але ніяк не виходить повернутися до книги.


Дмитро Волошин

startup3


Де він працює:

Дмитро Волошин – один з трьох співзасновників стартапу Preply. Зараз займає позицію СТО – управляє технічної командою.

Що він читає:

Зараз читаю биографию Илона Маска, наступна у списку — «Deep Learning» Яна Гудфеллоу. До цього читав «Моє життя та робота» Генрі Форда«Сила інтровертів» Сьюзен КейнМені дуже подобаються книги «Нашого формату» – дуже якісна підбірка літератури для тих, хто займається бізнесом.

З технічних книжок нещодавно перечитував «Штучний інтелект» Норвік і Рассела, а також півроку тому готувався до розширення Front-end команди і освіжав в пам’яті «Learning JavaScript» Девіда Фленагана (російською є кишеньковий довідник по JavaScript від цього автора). З художніх книг останнім часом не читаю нічого.


Ярослав Пернеровський

startup4


Де він працює:

Ярослав Пернеровський – Test Automation Lead, а також тренер і консультант з питань автоматизації. Працює в IT з 2005 року: за цей час у нього вийшло побути тестувальником продуктів, займатися аутсорс-тестуванням і спробувати себе тренером на курсах «войтівайті» (QA Factory) ще до того, як це стало мейнстрімом.

Що він читає:

Останнє, що прочитав з великим інтересом, — «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Юваля Ноя Харарі в ідеальному українському перекладі від Я. Лебеденко. Однозначно всім рекомендую, так як в цій книзі є логіка. Вона дозволяє багато чого переосмислити і зрозуміти, чому ми такі, як є.

Приблизно до половини прочитані «Джедайские техники» Максима Дорофєєва і «Антикрихкість» Насіма Талеба. За блогом Дорофєєва про прокрастинацію я стежу вже дуже давно. Все, про що він пише, дуже добре лягає на те, до чого я і сам приходжу в результаті своїх досліджень. А тепер ось книга, де все в одному місці і по поличках. Рекомендую.

Насіма Талеба представляти не треба. Єдине, що писати книгу такого обсягу про таку просту ідею, як на мене, – це перебір. До сих пір не можу зрозуміти, що їм рухало: чи то гонорар від видавця, то чи витончене бажання поглумитися над читачем. Але прочитати варто, особливо айтішникам.


Антон Багаєв

startup5


Де він працює:

Антон Багаев – web-програміст в компанії PDFfiller. Крім основної роботи, Антон з декількома однодумцями розробляє власні проекти в команді Don’tgiveafish. У їх числі сайт про курс валют Гривня Тудей, відкрита база даних відділень служб доставки Smartdelivery, римейк гри Space Invaders Rada Invaders. Зараз в розробці – сервіс Kukurudza для пошуку сеансів у найближчих кінотеатрах.

Що він читає:

Наразі читаю книгу «Идеальный программист» Роберта Мартіна. До цього читав Патріка Ленсіоні — про те, як повинна виглядати корпоративна культура. Останнім часом почав конспектувати і вести нотатки під час навчання. Конспект останньої книги виклав на фейсбуці. Якщо формат приживеться, буду викладати свої замітки і далі.

В планах — книга «Парадокс выбора» Баррі Шварца — про свободу вибору і про те, як приймати правильні рішення і не паритися над сумнівними.

Половина книг – технічні, половина – про соціологію, соціальні зв’язки, бізнес. Художню літературу навіть не пам’ятаю, коли читав востаннє. Зараз прочитання однієї книги займає близько двох місяців – хотів би читати більше.


Руслан Шевченко

startup6


Де він працює:

Руслан Шевченко – системний архітектор в стартапі IOV42, займається координацією дій команд розробки і проектуванням «вузьких» місць і алгоритмів. До цього більше 20 років розробляв проекти в сфері телекому, рекламної індустрії та фінтех, працюючи в GradSoft, VertaMedia, GoSave, StrikeAd та NBI.

Що він читає:

Останнім прочитав:

Наразі в черзі на читання:

Люблю біографії та мемуари, а також довкола-наукові речі.


Віра Ткаченко

startup7


Де вона працює:

Віра Ткаченко — в MacPaw з моменту заснування компанії. 9 років тому приєдналася до команди на позицію Software Developer і працювала над створенням флагманського продукту CleanMyMac, зараз – Software Team Lead. Відповідає за то, щоб продукти компанії створювалися швидше, ставали кращими і кориснішими, а у команд було все необхідне для цього.

Що вона читає:

В основному читаю статті з розсилок, блогів. Люблю читати в метро. Книг читаю досить мало і більше художні.

Професійну літературу читаю повільно: потрібно багато часу, щоб засвоїти інформацію, опрацювати її на практиці. Зараз читаю книгу Чарльза Джейкобса «Нейроменеджмент. Почему кнут и пряник больше не работают». Ідея в тому, що всі методики, підходи до управління командою базуються на якихось особливостях роботи нашого мозку. Мені завжди було цікаво зрозуміти причини, чому люди мотивуються так, а не інакше.


Микола Палієнко

startup8


Де він працює:

Микола Палієнко – інтернет-підприємець, в далекому минулому Java програміст. У 2008-му році спільно з Денисом Горовим і Тарасом Мурашко створив торговий майданчик Prom.ua (і її аналоги в Білорусі – Deal.by і Казахстані – Satu.kz). Зараз керує EVO.Company. У компанії працює більше 800 співробітників, у тому числі понад сотні технічних фахівців.

Що він читає:

Зараз читаю «Укрощение амигдалы. И другие инструменты тренировки мозга» Джона Ардена. До цього я прочитав «Эссенциализм» Ґреґа МакКеона (в українському перекладі — «Коротко і по суті»), а ще раніше — «Як ви збудуєте своє життя?» Клейтона Крістенсена. Такі ось всі різні книжки, про менеджмент, прийняття рішень, особисте життя, психологію, нейрофізіологію. Мені цікаві речі, пов’язані з поведінкою людини, менеджмент уже давно будується не на підпорядкуванні, а на лідерстві.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

70 thoughts on “Що читають топові українські айтішники та стартапери

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

  4. 778949 821326omg! cant picture how rapidly time pass, after August, ber months time already and Setempber could be the initial Christmas season in my spot, I really adore it! 332777

  5. 458753 845731Following study several with the weblog articles for your internet site now, and i also genuinely such as your strategy for blogging. I bookmarked it to my bookmark internet web site list and are checking back soon. Pls take a look at my internet page in addition and tell me what you believe. 154065

  6. 432458 594470Quite finest folks messages are meant to charm allow honor toward groom and bride. Newbie speakers in front of excessive locations need to usually our own gold colored dominate in presenting and public speaking, which is to be individual interests home. very best man speach 471133

Залишити відповідь