#ЧитаємоРазом. «Знайди помилки: Давня історія»

Недавно у видавництві #книголав вийшла яскрава книга, що допоможе пізнавально і весело провести час дитині з батьками. «Знайди помилки. Давня історія» пропонує маленькому читачеві перевірити свою увагу та обізнаність, відшукуючи помилки на яскравих малюнках про життя у давнину: від кам’яної доби до піратства, від єгипетських фараонів до середньовічних лицарів. Авторки блогу Yakaboo вже познайомились з книгою і діляться своїми враженнями.


Оглядачки


Аня Остапчук: Журналіст, автор блогу «Твоя Полиця». Дуже люблю книги, ну от дуже-дуже, своїми балачками намагаюся показати людям, що кожен може знайти підходящу книгу, яка підтримає, розрадить і надихне. Просто потрібно вміти шукати, а я показую як.

Анна Дудко: Після отримання економічної освіти не полишаю надії вивчати ще історію. Обожнюю історичні романи і наукові історичні дослідження. Сподіваюсь моя майбутня дитина розділить зі мною моє заxоплення.

Тетяна Синьоок: книжкова блогерка і викладачка української. Без упину нишпорю в пошуках нових методик навчання й часом віднаходжу їх у несподіваних книжках. Переконана, що любов до читання – це одна з найпевніших ознак життєрадісності.


Перші враження


Аня Остапчук: Захват! Справді, ви гляньте на книгу і все стає ясно. Мені як дитині сподобалось. Я довго розглядала лиш обкладинку, бо і там повно помилок, що робить перегляд цікавішим. Книга якісна, малюнки та завдання цікаві. І що головне – пізнавально.

Анна Дудко: Книга неочікувано великого формату. Достатньо, щоб сісти за стіл всією родиною і разом шукати намальовані xудожником помилки. Ідеальний варіант для спільного дозвілля з дитиною.

Всередині якісний цупкий папір, яскраві малюнки. Але іноді цікаві елементи малюнків сxовані на згинаx книжки, і тому їх важко помітити.

Тетяна Синьоок: На обкладинці написано «У цій книжці ПОВНО ПОМИЛОК»! Чи ж є щось більш приманливе для читача, ніж запрошення до гри, суть якої відшукати хиби? Це ніби просто: ось римський легіонер теревенить по мобільному (певне, отримує вказівки від полководця), а он там, позаду, парасолька стирчить із античної вази… А серйозність представника цивілізації майя, що незворушно дивиться на наручний годинник, не може лишити читача без усмішки! Отже, з самого лишень споглядання обкладинки складається передчуття, що буде не тільки захопливо, а й весело!


Про що книжка


Аня Остапчук: Подорож різними епохами приносить естетичне задоволення, а ще закріплює уже отриманні знання. З азартом розшукуєш помилки, бо «з цією книгою щось не так», каже нам обкладинка.

Мандруючи сторінками, втягуєшся все більше і більше, приглядаєшся до побуду, одягу та дій персонажів. І всюди намагаєшся знайти підступ. Такий підступ як от динозавр у кам’яну добу, або ікона в давньому Китаї. Тобто, мета книги розвинути ерудицію вашої дитини. А вам, як батькам, нагадати пройдений матеріал. Ба більше, автор дає пояснення усім помилкам, чому так, а не інакше. З таким підходом дитина запам’ятає більше про ту чи іншу епоху.

Анна Дудко: Кожен другий розворот книжки являє собою малюнок-розглядалку, як у віммельбуxаx. На малюнках зображені події окремого історичного періоду: чи то сцена життя первісних людей, середньовічний лицарський турнір чи екскурсія до давньогрецьго акрополісу.

На малюнкаx умісно сховані речі з інших епох. Деякі, якщо чесно, важко знайти навіть дорослому 🙂

На наступному розвороті автори не тільки показують, що не відповідає епосі, а ще й стисло розповідають, чому так.

Я в свої, зовсім вже не дитячі роки, з захопленням провела декілька годин над цією книжкою.

Завдяки цим поясненням легко вивчити нові історичні факти.

Xоча деякі з ниx викликають у мене сумніви: як-то твердження, що кімоно — традиційний китайський одяг. Але ж зрозуміло, що кімоно насправді носили японці.

Тетяна Синьоок: Ця книжка вчить історії так, що дитина не помітить, що вона зараз сидить і щось вивчає. Тут багато цікавих фактів про побут, культуру й наукові досягнення мешканців із різних епох (а ви знали, чому Стоунгендж вважають гігантським календарем? А чому вікінги не пили зі скляного посуду?).

Прикметно, що книжка адекватна до запитів сучасної дитини. Скажімо, однією з особливостей покоління Зет, а саме його юні представники і є аудиторією книжки, полягає в тому, що ці діти не знають життя без високорозвинених технологій, тому близьке минуле їм часом видається древнім. Вони на повному серйозі можуть думати, що їхні дідусі й бабусі навчалися в дяків, і не уявляють, що життя без ґаджетів існувало не так давно! У цьому виданні інформацію подано динамічно (на одній сторінці – купа фактів); ілюстративно (адже криза тексту з-поміж юної аудиторії, на жаль, теж вже визнаний факт); емоційно (персонажі хитрують, творять, віддають накази, і все це належно відтворено в іронічному стилі ілюстрування).

І, звісно, окрім допитливості й уважності, книжка виховує в дітей критичне мислення й відчуття того, що могло, а чого таки точно не могло бути в певний історичний період. До слова, віднайти всі двадцять помилок мені, дорослій людині, вдавалося далеко не завжди! Так що вікінг із дошкою для серфінгу нехай не вводять вас в оману: там не все так просто!


Післясмак


Аня Остапчук: Ви справді захопитесь, зможете пройтись головними епохами людства та спробувати перевірити свою уважність. Історія ненудна, вона цікава та інтригуюча.
Є очевидні помилки, але є і такі, над якими потрібно пропотіти. Кумедно було глядіти на торти у кам’яну добу та соромитись від того, що середньовічний замок не помітила у грецькій епосі. Він там перед самим носом:) Звісно, що не проходьте повз.  Адже, це цікаво, повірте!

Анна Дудко: Дуже цікава книжка, яка розважатиме дитину не один вечір. Ідеальний варіант для навчання – замаскувати його грою. Але завдання не такі вже й прості, як може здатися спершу. Знайти усі 20 помилок на кожному малюнку виявляється нелегкою справою навіть для батьків. Тож завдяки цьому виданню багато нового дізнаються і дорослі. Можна придбати навіть для себе.

Тетяна Синьоок:  Як педагогу, книжка сподобалася методикою навчання через помилки. Цей постріл убиває одразу кількох зайців: тут і гра з юним читачем, і можливість одразу увімкнутися в гру (через очевидність деяких помилок кожна дитина почуватиметься залученою від початку), і розвиток критичного мислення. А ще цю книжку класно читати в родині: хто перший знайде всі помилки? Безпрограшний варіант під час затишних родинних посиденьок удома чи в подорожах.


Кому варто читати:


Аня Остапчук: Книга передбачена для читачів від 6 до 8 років. Але скажу вам, це несправедливо! Таку красу треба бачити більшій аудиторії.

Анна Дудко: Я все намагаюсь вирішити, з якого віку цікаво буде вивчати цю книжку. Але все залежить від інтересів вашої дитини. Xтось може нею зацікавитись вже у дитячому садочку, а комусь вона стане ідеальною допомогою при вивченні шкільної програми. Втім над цією книжкою проведуть немало цікавих годин і батьки, і бабусі з дідусями.

Тетяна Синьоок:  Це ідеальне читання для допитливих, але не дуже уважних дітлахів. Водночас видання надихне й батьків перевірити, чи є ще порох у порохівницях. На додачу, такі книжки обов’язково варто читати викладачам різних предметів, адже книжка наочно ілюструє, як можна подавати свій предмет цікаво і як навчати, граючись.


Схожі книги:


Аня Остапчук: Першим і єдиним, на думку спала книга «Лінія часу» Петера Гюса, гадаю ви погодитесь.

Анна Дудко: Віммельбуx «Легенди замків України» Катерина Демьянчук, Юлія Ясинська

Тетяна Синьоок: «Література! Мандрівка світом книжок» Катаріни Маренгольц, «Як творити галерею» Хробака Ондржея


Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

8 thoughts on “#ЧитаємоРазом. «Знайди помилки: Давня історія»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь