Бізнес-порадники: ZARA, Rework і Тоні Шей

Історії про бізнес-імперії, їхніх творців і тернистий шлях до вершини – моя улюблена категорія. Адже, насправді вони не про бізнес. Вони про загартування характеру, гнучкість розуму і трошки про сміливість і вміння ризикувати. А це означає, що всім нам є чого повчитися.

Результат пошуку зображень за запитом "The Man from Zara: The Story of the Genius Behind the Inditex Group"

Ковадонга О’Ши «Феномен ZARA»

Історія про хлопчика, який в підлітковому віці кинув школу, щоб працювати та допомагати своїй родині матеріально. Почасти це трошки казка про Попелюшку, яка стала принцесою. Тільки все це трапилося з Амансіо Ортегою – хлопчиком з іспанської провінції, чиє вміння робити гроші привело до створення величезної бізнес-імперії. Насправді, це не казка про велику удачу. Це книга про самодисципліну і працьовитість. І звичайно, про скромність. Адже саме цими якостями славиться Амансіо Ортега. У книзі немає рецептів створення бізнесу. Це скоріше біографія і життєвий шлях засновника Inditex Group. Якщо ви берете книгу в надії отримати поради від творця бренду Zara, то не варто на це розраховувати. Але вона може мотивувати вас більше працювати, поглиблювати свої знання, працювати без зупинки й ніколи не думати, що досягнув вершин. Мабуть, це і є рецепт успіху одного з найзакритіших підприємців сучасності Амансіо Ортеги.

Джейсон Фрайд, Девід Хейнмейер Ханссон «Rework. Ця книга переверне ваш погляд на бізнес» 

Тут все з точністю до навпаки. Отримуйте від роботи кайф без перепрацювань, і частіше відправляйте співробітників у відпустку – такі правила рок-н-рольщиків від бізнесу.

Легкість як ключовий підхід до підприємництва, незвичайне тлумачення звичних нам правил побудови компанії. Наприклад, не круто, якщо ваш співробітник засиджується до ночі, або, ще гірше, виконує роботу в неробочий час. Гріш ціна такому співробітнику, адже він не тільки не справляється зі своїми завданнями, але і демотивує колег!

Ні рамок для набору штату, немає правил створення команди мрії. Зате є інтуїція, здорова частка авантюризму, трошки почуття гумору – і ось ви вже на вершині бізнес-імперії. Книга буде цікава як штатним співробітникам, так і фрілансерам, які мріють почати свою справу, так і тим, хто розвинув бізнес і не знає, в якому напрямку рухатися далі.

Тоні Шей “Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії”

Це певний симбіоз історії про створення бізнес-імперії (і навіть не однієї) з філософським есе на тему щастя, його пошуків і місця знаходження.
Тоні Шей розповідає свій шлях бізнесмена починаючи з дитинства. Адже вже в школі він придумував способи заробити грошей. Потім він створив одну компанію з нуля і продав її задорого. При цьому розжився масою матеріальних благ на кшталт пентхаусів і авто, але з легкістю продав їх, рятуючи своє нове дітище – компанію Zappos. Це історія бізнесмена, який власним досвідом доводить, що не потрібно часом боятися поставити на кін усе, що маєш, що важливо вірити в те, то робиш, і що щастя – не в наявності грошей і квартир. Щастя – це причетність до чогось великого і важливого.

Читати: Бізнес-порадники, або Що почитати тим, хто має свою справу

Олена Чигрин

Олена Чигрин
Блогер, автор, копірайтер, smm-менеджер. Виховую сина, читаю жадібно і багато. Співпрацюю з благодійним фондом та кількома комерційними проектами. Збираю матеріал для книги.
https://www.facebook.com/alyona.chigrin

8 thoughts on “Бізнес-порадники: ZARA, Rework і Тоні Шей

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

Залишити відповідь