Книжки для дітей про добрих муркотиків

Для усіх без винятку книгочитак, допитливих і непосидючих, веселих та життєрадісних пропоную добірку пухнастих книжок. Ой, тобто, добірку чудових книжок про пухнастих і смугастих, хвостатих і пихатих, войовничих та муркотливих котиків. Деякі із книжок будуть цікавими для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку, але є й кілька для більш досвідчених читачів. Отже, до списку!

3+ (дошкільний вік)​

Якщо на вашій книжковій полиці вдома ще немає книжок із серії про кота Сплета, варто негайно виправлятися! Знайомство з темненьким мурнявчиком Сплетом розпочати можна вже просто зараз. Чи ви колись бачили кота, у котрого за товариша слугує  хатнє мишеня? Отож. У найпершій книжці у Сплета аж хвіст тремтить від хвилювання! Ще б пак, вперше іти до Котячої Школи, навчатися у класі пані Горошинки — все це дуже і дуже страшно. І двері з дому не випускають, і пальчики до воріт прилипають. Нарешті, Сплет їде до школи на велосипеді, прихопивши мишеня Сеймура із собою, в коробочці для обіду. Ой, що буде, коли котики-учні побачать його? Чудовезні, кумедні малюнки викликають усмішку, а неймовірні й чудернацькі пригоди Сплета заряджають гарним настроєм на цілий день, а також вчать: не така страшна школа, як про неї розказують у жахастиках.

kityk
kityk
kityk

7+ (молодший шкільний вік)

«Заждіть-но, зайчик-любчик вам покаже, де раки зимують!» Чорний, як італійські ночі, кіт, що зветься майже як мафіозі, Неро Корлеоне. Це вже достатньо цікаво, аби кинути все, сісти на канапі й почати читати, муркочучи від задоволення. Відмінне почуття гумору, романтична котяча натура і, звісно, харизма, яка збиває читача з ніг! “Шельма”, “чорний диявол”, “сатанюка”, як тільки його не називали! Але Неро Корлеоне любить життя і знає, що воно прекрасне! Інші коти приносять йому найсмачніші половинки мишок, п’ятеро дітей влаштували собі життя й мають свої родини, то що залишається робити, як не вийти на дах посеред теплої місячної ночі, й не почати співати від щастя, або на старість літ переїхати до Італії й залишитися там, аби, аби… А хто ж його зна, що на думці в старого і мудрого чорного кота. Красива книжка, красива поліграфія й ілюстрації, красива історія кота з характером.

8+ (молодший шкільний вік)

Де це чувано? Кіт нічого не чує! А Нечуй — це кіт ще той, із характером. Та унікальною здатністю потрапляти до найчудернацькіших перипетій. Як там кажуть — ти що блекоти об’ївся? Так от Нечуй одного разу об’ївся люпину із бабусиної клумби, а іншого разу гепнувся просто у озеро із моторного човна, а ще заледве не вдавився в’єтнамською консервою, а ще, а ще… Одним словом, читати треба, як не крути! Найсправжнісінька ходяча «котострофа» цей Нечуй. Та ще й Невмирущий, бо у нього аж дев’ять життів є у запасі. Що ж буде, коли він використає своє найостанніше, дев’яте життя? Хутчіш хапайте до рук соковито-зелену книжкову новинку від дитячої письменниці-чарівниці Олександри Орлової і читайте. А вона знає про котів якщо не все, то майже все! Бо у неї вдома живе отакенний, красивенний кіт Ешер. Хто зна, може, після прочитання цієї пригодницької веселої повісті вам захочеться сісти й негайно написати історію життя свого Мурчика чи Васька?

10+ (середній шкільний вік)

Якщо ти живеш у оселі Двоногих, тебе годують, напувають молочком, лащать і чухають за вушками, а боки твої геть втомилися від лежання на подушках, ти не інакше як Кицюня! Що з тебе візьмеш! Інша справа — дикі коти-вояки! У них там битви не на життя, а за честь клану. У них там пророцтва, коти-примари, медикиці, провідники, дев’ять життів і купа всього настільки цікавого, що відірватися не можна. І от уже книжкова домашня полиця поповнюється все новими та новими книжками із серії. Якщо ви прихильники котів-вояків, і перечитали вже купу всього, то фінальною й інтригуючою стане для вас книжка про шлях Вогнезора, найшляхетнішого, найхоробрішого та найкрасивішого кота. Коти-примари кличуть. Чи наважиться він покинути власних побратимів і вирушити у небезпечну подорож? Відмінний переклад українською мовою, неймовірна кількість дивакуватих імен та прізвиськ котів (Мишошубка, Тигрокіготь, Ожинолап, Мишоікла, Піскошторма, Синьозірка, Сіросмуг), які важко запам’ятати, але вже коли запам’ятаєш, нереально забути. 

3+ (дошкільний, молодший шкільний вік)

Вояки вояками, а банда це вже геть щось інше! Рудий, Рамзес, Піаніно, Льодяник, Москіто і Шахрай. Це не просто набір слів. Це банда! Найсправжнісінька і котяча. Але що ж робити, коли ти всього лиш мале, дрібне кошеня? На тебе ніхто не звертає уваги й до гурту, себто, до банди тебе не беруть? Але майже завжди життя покаже, хто є хто насправді. І маленьке кошеня вмить може перетворитися на найсправжнісіньке Крутеня! Не вірите? Негайно читати про котячу банду!

cat sleeps
cat sleeps
cat sleeps

Крис Стелмащук, Агнешка Стелмащук Кіт Вікентій і острів скарбів (Віват, 2016, пер. Світлана Колеснік)

3+ (дошкільний, молодший шкільний вік)

У вас вдома живе великий мандрівник та першовідкривач незвіданих земель? Чи відважна мореплавиця, котра регулярно відправляється у навколосвітню подорож на кораблі, рукоствореному із зеленої дитячої ванночки? Значить, книжка про кота Вікентія — це те, що вам треба! Бо який же мандрівник не хотів би віднайти таємничий острів зі скарбами, тисяча мишачих хвостів!? А для цього потрібна мужність та відвага, винахідливість та трішки бешкетливості. Бо Вікентій, зрештою, допливає до загадкового острова із золотим піском, зустрічає там фею на ім’я Перлинка й дізнається багато цікавого, а саме: (1) в будь-який момент все може піти не за планом, головне — не здаватися, (2) можна дуже довго шукати і не знаходити, бо найголовніше — знати, що саме шукаєш і куди йдеш. І тоді винагорода неодмінно буде! Може, навіть краща, ніж та, на яку сподівався.

молодший та середній шкільний вік

Ну і якщо вам здалося, що до цього моменту книжок про котів було вам замало, ви можете сміливо компенсувати це хвацькою і пригодницькою книжкою від Видавництва Старого Лева, в якій котів є аж 36 і 6! Клаповух, Яків, Безжурний Кіт Гарольд Перший, Безжурний Кіт Гарольд Другий, Круть та Ашоня. І то тільки капосна котомалеча! Чи зможуть пухнасті котики навчитися піклуватися про самотніх дідусів та бабусь? І яким чином це змінить життя і тих, і інших? Так у двох словах і не розкажеш, треба самому читати і занурюватися з головою у котопригоди.

Гадаю, у списку достатньо крутих котячих книжок, тож готуйте ваші торбинки, хутчіш поповнюйте книжкові котозапаси і сідайте читати. Бо читати — це суцільне мур-няв-задоволення!

Слава Світова
Письменниця, мотиваційна спікерка, тренерка зі словесної майстерності та творчості. Співзасновниця креативного жіночого простору Creative Women Space.

5 thoughts on “Книжки для дітей про добрих муркотиків

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

Залишити відповідь