Як ви вирішуєте, яку книжку читати наступною: відповіді букблогерів

Момент, коли тільки-но закінчив читати одну книжку, і плануєш взяти в руки наступну – безцінний. Ти наче стоїш на перехресті багатьох доріг, і визначаєш, по якій з них іти. У кожного книголюба “в загашнику” лежать десятки, а то й сотні книжок, що чекають, коли їх прочитають. Як ви визначаєтесь, яку ж книгу вибрати наступною? Таке питання блог Yakaboo поставив букблогерам. 

Зоя Нікітюк

У мене є непогана звичка – наприкінці місяця обирати 5 книг, які планую неодмінно прочитати наступного місяця. Кладу їх на видному місці стопочкою й вони муляють мені очі. Зазвичай з цієї п’ятірки 2-3 точно прочитаю. 

Оскільки друзі дуже часто дарують мені книги (фантастичні друзі:)), то подаровані видання намагаюсь читати у першу чергу. За новинками не женусь, але най-най купую та також відносно оперативно читаю. Намагаюсь міксувати: щось з класики, щось професійне, щось капець серйозне, а щось легеньке (у прямому й переносному сенсі – для читання у метро, потягах, чергах). 

Цього місяця одночасно читала три різних книги: про здорове харчування (о, Господи :), про історичні постаті та класичний український твір. 

Хотілося б робити перерви між книгами, але ж ломка 🙂 Тому дочитую книгу, але не ставлю одразу на полицю – вона у мене в іншій стопочці. За декілька днів до неї повертаюсь: переглянути й закріпити сюжет, підкреслити цитати, написати відгук для своєї групи чи для Yakaboo.  

Сергій Завалко

У мене немає якоїсь послідовності в плані вибору книг і читання. Я читаю тільки художню літературу, трохи рідше – поезію. Книги обираю різними способами: із добірок, по пам’яті, або проглядаю новинки від видавництв. Стараюся прочитувати не менше, ніж дві книги на місяць – це мій мінімальний ліміт. Між прочитанням романів роблю перерву в декілька днів. Іноді, щоб трохи обдумати книгу, в інших випадках – просто, щоб підібрати оптимальний наступний твір по кількості сторінок або за жанром.

Оскільки нон-фікшн я майже не читаю, то чергую «художку» з поезію. Зазвичай, після одного роману читаю збірку віршів. Іноді «поглинаю» декілька прозових творів без перерви на поезію, якщо в черзі стоїть багато цікавих книг. Майже завжди маю список із 2-3 творів, які хочу почитати в майбутньому, але стараюся дуже його не розширювати, щоб не поспішати. Також чергую книги за жанрами.

Надаю перевагу науковій фантастиці (антиутопія і постапокаліпсис), але читаю також детективи, трилери і фентезі, щоб одна тематика не набридала. Рідко читаю серії. Більше подобаються однотомні книги із захопливими сюжетами, динамікою, напругою і, обов’язково, прихованим сенсом, який потрібно знайти поміж рядків. Вважаю, що така суть є в кожному творі, варто лише уважно до нього придивитися.

Юлія Дутка

Друзі називають мене читальним монстром, тому що, прочитавши книгу, одразу берусь за наступну. Це виглядає так: дочитала – відклала – взяла нову – читаю – разом десь хвилина (зі сториз в інстаграмі – дві). З відгуками теж не затягую, пишу за гарячими слідами. Звичайно, інколи нападає нечитун, але в мене він триває не більше дня. 

Початок сезону означає, що спочатку читаю до бінґо – 25 завдань традиційно займають два місяці – а тоді – повна читальна вакханалія. Геть чіткого плану не маю, вибираю кілька книжок, які точно читатиму цього місяця, – звичайно це п’ятірка новинок на огляд. Крім того, щонеділі переглядаю, що в мене на полиці, і вибираю 3 книжки на наступний тиждень. Буває, що книжка не заходить з першого разу, тоді відкладаю чи беру їй до пари легше чтиво.

Для мене не буває сезонних книжок, типу осіння книжка для суму чи літня для відпустки. Стабільно люблю читати трилери, але часом їх буває забагато, розбавляти нон-фікшн чимось пригодницьким і читати щонайменше три книжки одночасно. А ще в мене є книжка-мрія трилер Донато Каррізі італійською мовою, яку “читаю” ще з січня і аж 25 сторінок подужала, а часу до Нового року залишається все менше… 

Олеся Муц

Чи заздалегідь планую книгу, яку читати наступною? О, так! В мене, як і в інших книгоманів, є отакенний список книжок-бажанок, якому притаманна властивість зростати у геометричній прогресії :). Також маю чималенький стос непрочитаних книг, що очікують свого черги, який теж зростає, щоправда, у арифметичній прогресії)). Серед них обираю найпріоритетніші, складаючи план, що читати далі. Але і він потерпає і від змін, і від книжечок, які потрапляють у категорію ,,читати вже і негайно”, тобто тих, що обираю спонтанно, керуючись настроєм.

Я люблю читати одночасно декілька книг: художніх, нон-фікшин і дитячих. Тому читання для мене – це безперервний процес розширення горизонтів, під час якого кожна наступна книга несе відповіді на запитання, що свідомо та десь підсвідомо виникали при прочитанні попередніх. Саме читання забезпечує оте особливе, ні з чим не зрівнянне відчуття насолоди, коли пазлики різноманітних знань, складаючись, утворюють щораз більшу картину загальної ерудиції. І це прекрасно!

Ірина Юрченко

Я рідко планую заздалегідь, яку книгу буду читати наступною (якщо це не стосується Якабу Бінго :). Я можу мріяти про якусь новинку з нещодавно придбаних, а взятись за класику з бабусиної полиці. Багато що залежить від настрою та навіть пори року. Не можу я влітку читати серйозну класику, а взимку – сучасні романи про кохання. Єдине, що я можу запланувати – це спільні читання з іншими блогерами. Це добра мотивація нарешті взятися за те, що давно планував.

 

З вибором книжок в мене все хаотично, але з читанням – є ціла система. Я завжди читаю декілька книг одночасно. Щось художнє для відпочинку та насолоди увечері. Нон-фікшн для розвитку – вдень, та декілька сторінок мотиваційної літератури на ніч, щоб засинати з хорошими думками. Закінчивши одну історію я досить скоро беру іншу, якщо книга хороша – вона і без перерв “вкладеться” у голову. Та й сам процес читання для мене важливий, я так відпочиваю. So many books, so little time – ніяких перерв;)

Катерина Толокольнікова

Тримаю в голові приблизний список того, що хочу прочитати найближчим часом – просто для себе. Однак у нього часом вриваються новинки, спотанно придбані книжки чи подаровані… Чимало книжок додаю й на “поличку” Want to read у соціальній мережі для книголюбів Goodreads. Ніколи, проте, не писала конкретний список, що буду читати наступного року чи місяця.

Та трохи наблизилася до типажу книгоблогера-планувальника завдяки участі в вашому Yakaboo Bingo (восени 2017-го та зимою 2017-2018). Тоді прицільно обирала книжки під пункти, але все одно часом ставалися несподівані читання, які, на щастя, вдавалося співвіднести з завданнями. Зараз у мене найбільш чіткими виглядають плани щодо книжок, на які писатиму огляди в ЗМІ, у блог Yakaboo та мій Instаgram. Адже коли маю зобов’язання – це дисциплінує.

До того, як я почала писати про книжки, читала одночасно тільки одну книжку – й це майже завжди була художка. Тепер, коли я оглядаю й нон-фікшн, часто читаю паралельно нехудожню й художню. Першу ношу з собою й читаю в транспорті, а другу – перед сном та на вихідні, зручно вмостившись у кріслі. Тож намагаюся чергувати – мені так комфортно.

Віталіна Макарик

Колись я називала себе запійною читачкою, а потім зрозуміла, що термін цей трохи не правильний: запій передбачає, що в людина має певні періоди утримання, я ж зазвичай починаю нову книжку, щойно закінчила попередню. Перерви у читанні бувають тільки через зовнішні обставини. Дуже рідко трапляється, що я не можу визначитися, який томик дістати з полиці. Але зазвичай на моєму столі є черга з книжечок, які чекають, коли ж їх нарешті розгорнуть.

 

В голові я теж маю список, що за чим читати. Пріоритет мають ті книжки, про які я збираюся найближчим часом писати. Але між цими “обов’язковими” намагаюся втулити і ті, які давно прочитати хотіла, але не дійшли руки чи не було нагальної потреби. Щодо жанрів, то намагаюся художку розбавляти нон-фікшном (бодай в пропорції три до одного), зокрема художніми репортажами. І звісно, на мій to-read-list впливає Читацьке Бінго від Yakaboo – намагаюся насамперед братися за ті видання, які допоможуть якнайшвидше закрити всі клітинки Бінго.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

31 thoughts on “Як ви вирішуєте, яку книжку читати наступною: відповіді букблогерів

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 12. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 13. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 14. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 15. 105530 177772Spot on with this write-up, I need to say i believe this outstanding site needs significantly more consideration. Ill probably be once once again to learn a terrific deal a lot more, a lot of thanks that information. 82714

 16. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed surfing
  around your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!

 17. What’s Taking place i am new to this, I stumbled
  upon this I’ve found It positively useful and it has helped me out loads.
  I hope to give a contribution & aid different customers like its helped me.
  Good job.

 18. Good day! I know this is kinda off topic but I
  was wondering which blog platform are you using for this website?

  I’m getting sick and tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at alternatives for another platform.
  I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.

Залишити відповідь