Веганські книги та нові «літературні» вулиці в Києві: новини тижня книжкового світу

Розповідаємо про найцікавіші факти цього книжкового тижня. 

В США відкрили аукціон на листівки, підписані відомими письменниками

Американське літературне видання The Common відкрило аукціон на листівки, підписані особисто відомими письменниками. Серед можливих опцій — особисті побажання від Салмана Рушді, Елізабет Страут, Джорджа Сондерса, В’єта Тана Нґуєна тощо. Усі кошти з продажу підуть на подальший розвиток видання. Найвищі ставки поки невисокі — так за листівку від автора «Назви мене своїм іменем» Адре Ачімана готові, станом на 14.11, віддати $40, за Елізабет Страут — $85, а за Салмана Рушді —  $65. Аукціон таких листівок — вже традиційний для зимових свят; у попередні роки письменники вже писали своїм адресатам хайку, описували вид зі свого вікна, залишали малюночки тощо. Послідкувати за розміром ставок на окремих письменників можна тут

У Києві з'явилися нові вулиці на честь літературних діячів

12 листопада у Голосіївському, Солом’янському, Дарницькому і Шевченківському районах було названо 40 нових вулиць — на честь відомих діячів. Якщо брати митців літературної сфери, то тепер у місті будуть:

  • вулиця Соломії Павличко 
  • вулиця Атени Пашко
  • вулиця Валер’яна Підмогильного
  • вулиця Ганни Арендт 
  • вулиця Гренджі-Донського 
  • вулиця Івана Білика
  • вулиця Марусі Чурай
  • вулиця Мілени Рудницької

На ярмарку у Відні представили "веганські" книги

Під час Віденського книжкового ярмарку Buch Wien німецьке видавництво-стартап із Дрездена Matabooks представило перші книжки, створені з переробленого листя. Фарба для нанесення друку на такі книги виготовляється з компонентів, що не містять речовин тваринного походження. «Кожна травинка має значення», — зазначається на сайті компанії, і це справді так. Для таких книг потрібно лише зібрати опале листя, яке в інакшому разі попросту б спалили. Такий папір коштує, щоправда, дорожче, і процес переробки листя на траву має відбуватися неподалік від місця його збору — щоб довгі автоперевезення не зіпсували всю екологічну концепцію.

Видавництво спеціалізується на художній і дитячій літературі, а також видає листівки, блокноти і календарі. 

В США відкрився музей і бібліотека імені Курта Воннеґута

У штаті Індіана в місті Індіанаполіс, де народився Курт Воннеґут, відкрився постійно діючий музей, присвячений творчості цього письменника. На купівлю будівлі та облаштування музею було витрачено понад $1,5 млн. Усередині можна побачити друкарську машинку Воннеґута, набрати свій текст на іншій такій, схожої моделі; прочитати листи відмови на твори автора; погортати перші примірники книг Курта; дізнатися, що Воннеґут ще дуже любив малювати — і порозглядати його замальовки тощо; переглянути відео з відгуками близьких письменника на його творчість та з їхніми розповідями про його життя тощо. 

Трейлери, трейлери, трейлери

Тизер екранізації «Миколи Джері» Івана Нечуя-Левицького:

Трейлер фільму за мотивами роману «Невидимець» Герберта Веллса. Це сучасна інтерпретація з дещо іншою подачею головних героїв:

1 508 thoughts on “Веганські книги та нові «літературні» вулиці в Києві: новини тижня книжкового світу

    Залишити відповідь