Розповідаємо про найцікавіше за тиждень у книжковому світі:
У мережі з'явився тизер історичного екшену «Захар Беркут»
Компанія film.ua представила перший тизер-трейлер до фільму за мотивами роману Івана Франка «Захар Беркут». У кінопрокаті стрічка з’явиться 10 жовтня 2019 року.
Компанія вже також уклала угоду щодо прав на показ стрічки з іспанською компанією Flins Pinículas. Творці фільму зазначають, що у світі існують англійський, німецький, французький, польський, російський, болгарський та чеський переклади «Захара Беркута» Івана Франка. При тому англійською, німецькою та російською мовами створено по дві адаптації твору різними авторами в різні часи. Тож і його екранізація може також стати популярною закордоном.
Джефф Безос розповів нестандартний принцип організації своєї домашньої бібліотеки
Мільярдер, генеральний директор компанії Amazon Джефф Безос під час конференції зі штучного інтелекту, робототехіки та космічних технологій розповів принцип побудови своєї домашньої бібліотеки. У кімнаті Безоса є два каміни на протилежних стінах і поряд з цими камінами написи — Dreamers (“мрійники”) та Builders (“будівники”). За цими двома критеріями Джефф і розподіляє книжки: до “мрійників” відносячи ті, які здатні його надихнути на створення нових ідей, зокрема сюди він відносить науково-фантастичні твори; а до “будівників” — книги з практичним знанням.
Сьюзен Зонтаґ виявилася ґоуст-райтером книжки свого колишнього чоловіка
Біограф американської письменниці Сьюзен Зонтаґ Бенджамін Мозер зазначив, що в нього є певні натяки на те, що справжнім автором книги свого колишнього чоловіка виступила сама Зонтаґ. Соціолог Вільям Р’єф, за якого Зонтаґ вийшла заміж у 17 всього через 10 днів після першого відвідування його лекції, видав у 1959 році книгу Freud: The Mind of the Moralist (“Фройд: Ідеї мораліста”). У тому ж таки 1959 році пара розлучилася, і права на авторство книги, що стала основоположною в кар’єрі Р’єфа, Зонтаґ передала йому, хоча, як згадують друзі пари, Сьюзен багато часу витрачала на переписування, укладання, оформлення книжки.
Через 40 років після цього Р’єф надіслав Зонтаґ листа: “Сьюзен, кохання всього мого життя, мати мого сина, спів-автор цієї книги: пробач мені. Будь ласка. Філіп”.
У Полтаві відбувається Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN POLTAVA
У межах фестивалю Meridian Poltava до міста з’їхалися українські і шведські письменники: Юрій Іздрик, Катерина Калитко, Ігор Померанцев, Сергій Жадан, Артем Чех, Олег Каданов, Анн Лінґебрандт, Лассе Сьодерберґ. У межах програми фестивалю також відбувся творчий вечір Ади Роговцевої та на завершення запланований концерт гурту “Лінія Маннергейма”.
На сайті організаторів фестивалю зазначається: “Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN POLTAVA – це данина пам’яті жертв Полтавської битви. Полтава – це поезія, але поезія-реквієм”. Захід є щорічним, починаючи з 2018 року.
Білл Ґейтс розповів про свою техніку запам'ятовування прочитаного
Мільярдер, засновник Microsoft, відомий своєю цікавістю до книг та пізнання нового, Білл Гейтс розповів про свою методику легкого запам’ятовування. Річ у тім, що він постійно шукає історію створення чогось, джерела певних процесів. Так наприклад, якщо він читає про наукові відкриття, йому необхідно розуміти історію життя вчених, їхні пошуки та кроки, прийняті для розв’язання певних проблем. Лише намагаючись постійно логічно зв’язати певні процеси, запевняє Білл, можна легко запам’ятати великі обсяги інформації.
8 thoughts on “Поради від Безоса та Ґейтса: новини тижня книжкового світу”