Читання на літо від Білла Ґейтса, літературні премії та анонси нових романів: новини тижня книжкового світу

Як завжди, розповідаємо про найцікавіші події книжкового світу, які відбулися за тиждень.

Марі Кондо пише нову дитячу книгу

Японська письменниця Марі Кондо, авторка бестселеру «Викинь мотлох із життя!» наразі готує до публікації дитячу книжку «Kiki & Jax», ілюстрації до якої створить авторка ілюстрацій до понад 200 книг для дітей та молоді Саліна Юн. Нова книжка експертки з мінімалістичного способу життя Марі Кондо розповідатиме схожу на «Викинь мотлох із життя» ідею про те, що варто, зокрема, позбуватися речей, що не приносять радості, але з перспективи історії про маленьких звірят-друзів. Головні друзі — різні, але їх об’єднає спільна любов до організованості. Книжка вийде у листопаді цього року; вона розрахована на аудиторію дітей 3-7 років.

Гаська Шиян стала першою українською письменницею, яка здобула Літературну премію Європейського Союзу

Україна вперше взяла участь в Літературній премії від ЄС. Щороку нагородою відзначають по одному автору від кожної країни, обраної для участі. Літературна премія Європейського Союзу була заснована у 2009 для підтримки та міжнародної промоції авторів із різних країн Європи.

Першою переможницею від України стала письменниця Гаська Шиян за книгу «За спиною» — роман, що розповідає про 27-річну українку, яка чекає коханого з армії. 

В кінці вересня у Брюсселі відбудеться церемонія нагородження переможців. Сума премії – 5 тис. євро.

 

Білл Ґейтс порадив список до прочитання на літо

Мільярдер і філантроп Білл Ґейтс порадив список книг для літнього читання. «У поїздки я зазвичай набираю з собою більше книг, ніж можу прочитати. Моя ідея така: краще мати з собою в дорозі забагато книг, аніж замало», — зазначив у своєму блозі Ґейтс. До списку відомого бізнесмена увійшли такі книжки:

 • “Upheaval” Джареда Даймонда — Білл зазначив, що з задоволенням читає усі книги Даймонда, і ця не стала виключенням. Автор розповідає про те, як державам вдалося подолати найбільші загрози їхнього існування.
 • “Nine Pints” від Роуз Джордж — книга від британської журналістки про кров: факти, які варто знати.
 • Джентльмен в Москве” Амора Таулза — історія посадженого у 1922 році під “домашній” арешт в московському готелі “Метрополь” графа Ростова. Цю книгу Білл читав разом із дружиною, і розповів, що обігнав її на кілька сторінок, а потім прочитав дещо, що змусило його заплакати, чим її схвилював — Мелінда переживала, чи раптово не загинув її улюблений герой. Щоб зрозуміти, що саме викликало у Ґейтса сльози, варто почитати книжку і самим.
 • “Presidents of War” Майкла Бешлоса — про війну у В’єтнамі — та інші конфлікти початку й середини ХХ століття.
 • “The Future of Capitalism” Пола Кольєра — хоча Білл погоджується не з усім, що написано в цій книзі (зокрема, він хвалить аналітичні здібності автора, але йому не подобаються запропоновані ідеї виходу з кризи), однак 

У Франції вручили літературну премію, переможців якої обирають в'язні

Prix littéraire Monte-Cristo – незвична премія, нещодавно заснована у Франції. Журі премії складають в’язні найбільшої в Європі в’язниці Fleury-Mérogis, що розташована на південь від Парижа. На премію номінуються відповідно книги на тему ув’язнення і життя під арештом.

Директорка Fleury-Mérogis відразу погодилася на ідею проведення премії. Ця в’язниця є єдиною у Франції, що містить на своїй території декілька навчальних закладів. 

Під час Книжкового Арсеналу оголосили переможців IV конкурсу на найкращий книжковий дизайн

Під час відкриття Книжкового Арсеналу український відділ Goethe-Institut за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst» оголосили переможців IV конкурсу на найкращий книжковий дизайн 2019. Отже, гран-прі конкурсу отримав арт-бук Лесі Марущак Maria, присвячений висвітленню подій 1932-1933 рр. в Україні. Книга стала також переможницею в категорії «Експеримент».

 • Переможець у категорії «Візуальна книга» — книга про життя в Китаї From Dusk Till Dawn (видавництво Родовід, Саша Биченко)
 • Переможець у категорії «Утилітарна книга» — Кримськотатарська кухня (видавництво їzhak, художнє втілення Олена Старанчук)
 • Переможець у категорії «Дитяча книга» — Абобаль→ябобаль (видавництво Талант, художнє втілення: Лія Достлєва, Кузько Кузякін, Закентій Горобйов) 
 • Переможець у категорії «Текстова книга» – Серія «Антологія української кінокритики»
Повний список відзнак шукайте тут.

Коротко про важливе:

 • Маргарет Етвуд, авторка бестселеру “Оповідь служниці” видасть сіквел до книги під назвою The Testaments (“Свідчення”). Книга з’явиться у вересні.
 • Померла британська авторка дитячої літератури, книг “До нас на чай заходив тигр” та “Забудькувата киця Мона” Джудіт Керр. 
 • Першим лауреатом Премії імені Георгія Ґонґадзе став Вахтанґ Кіпіані.
 • Стівен Чбоскі, автор книги «Привіт, це Чарлі! або Переваги сором’язливих» (The Perks of Being a Wallflower) у жовтні 2019 видасть новий роман, на написання якого в нього пішло 9 років.
 • Акторка Тільда Свінтон стала кураторкою виставка, натхненної романом Вірджинії Вулф “Орландо“.

13 thoughts on “Читання на літо від Білла Ґейтса, літературні премії та анонси нових романів: новини тижня книжкового світу

  Залишити відповідь