Гаррі Поттер за $90 тис., екранізація «Фелікс Австрія» та перша автобіографія відомого поп-співака: новини тижня книжкового світу

Розповідаємо про найцікавіші літературні події, анонси виходу нових книг та інші навколокнижкові теми цього тижня.

За мотивами книги «Фелікс Австрія» знімають фільм

Вийшов перший тизер українського повнометражного фільму «Віддана», що знімається за мотивами роману «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, який у 2014 році здобув премію «Книга року ВВС». Події історії відбуваються в місті Станиславів ХІХ – початку ХХ століття. 

Права на екранізацію книжки отримала компанія FILM.UA Group. Переглянути кінострічку можна буде вже у 2020 році. 

З'явилася нова поп-ап книжка, створена з LEGO

Книга Once Upon A Brick — доволі незвичайна, адже створена з… 859 цеглинок LEGO. Вона поєднує в собі сцени з двох казок: «Червона шапочка» та «Джек і бобове дерево». У наборі з такою книжечкою також додається буклет з історією створення поп-ап книжок та з інформацією про дві зазначені казки.

У соцмережі анонс виходу цієї книжки компанія порівняла з виходом розкладного смартфона, зазначивши параметр цього виробу (20 на 28 см) та факт того, що він ніколи не розрядиться.

Перше видання «Гаррі Поттера» продалося за рекордну суму

Рідкісне перше видання книги «Гаррі Поттер і Філософський камінь» продалося на аукціоні за суму в $90 тис. Попередньо книга оцінювалася в максимум $78 тис.

Видання містить певні неточності. Так на оборотній стороні обкладинки є одруківка — слово Philosopher’s («Філософський») написано як Philospher’s з пропущеною літерою “о”, а поряд із текстом намальовано незрозумілого чарівника, опису якого немає в історії про Гаррі Поттера. Як виявилося потім, ілюстратор, щоб не вигадувати зовнішній вигляд персонажа, змалював у якості чарівника свого батька — у подальших виданнях цей малюнок замінено на зображення Альбуса Дамблдора.

Донести поезію крізь музику — поет Павло Коробчук виступить разом із музичним гуртом The Velvet Sun

Поет і письменник Павло Коробчук, автор роману «Ключові клапани» виступить разом із київським гуртом The Velvet Sun.

25 квітня в Жовтневому палаці (Київ) The Velvet Sun зіграють авторську програму, в яку увійдуть композиції самих музикантів та донесуть глядачеві поезію крізь музику. Музична програма стане поєднанням блюзу, класики та мінімалізму, стилю шістдесятих. І на завершення буде презентована проза з роману Павла Коробчука «Ключові клапани» – історія про незалежність України та всі можливі варіанти її розвитку, яка нікого не залишить без роздумів.

Відомий поп-музикант Елтон Джон опублікує свою автобіографію

Уже 15 жовтня 2019 року на англомовному ринку літератури з’явиться перша автобіографічна книга співака, музиканта в стилі поп Елтона Джона. Книга матиме доволі просту назву — Me («Я») і, за словами артиста, міститиме правду про його життя, адже за весь час діяльності Елтона Джона навколо нього побутувало безліч неперевірених чуток і наклепів. У своїй автобіографії він розповість про такі речі, як спроба самогубства, дискотека з королевою Єлизаветою ІІ, дружба з Джоном Ленноном, Фредді Мерк’юрі та Джорджем Майклом, довго приховувана наркозалежність та заснування фонду допомоги хворих на СНІД.

Видавець книги — Pan Macmillan. Орієнтовний обсяг — 352 сторінки.

12 thoughts on “Гаррі Поттер за $90 тис., екранізація «Фелікс Австрія» та перша автобіографія відомого поп-співака: новини тижня книжкового світу

    Залишити відповідь