Г’ю Лорі в «Пастці-22», змагання за звання найкращого літфесту та книга про Nirvana: книжкові новини тижня

Розповідаємо про найнезвичніші та найцікавіші події насиченого книжкового тижня.

У США жінка повернула книгу до бібліотеки через 73 роки

75-річна Мора Ґреґ після прибирання у квартирі помітила книгу, яку взяла в бібліотеці ще десь у віці двох років, і вирішила нарешті її повернути. «Поштар», написаний Шерлотт Ку ще у 1926 році, повинен був бути повернений ще понад 27 тисяч днів тому. Мора — бібліотекарка на пенсії; ця книга стала для неї настільки улюбленою, що вона сама її прочитала не один раз і також читала своїй дочці, яка теж за сімейною традицією пішла працювати до бібліотеки. 

У штаті Меріленд, де знаходиться бібліотека з цією заборгованою книгою, на щастя, немає штрафів за невчасне повернення найменувань. Розповідь «Поштар», яка вже більше не публікується, тепер буде зберігатися в архівах.

«Книжковий Арсенал» номінували на премію Лондонського книжкового ярмарку

Журі премії Лондонського книжкового ярмарку International Excellence Awards 2019 номінували «Книжковий Арсенал» на звання найкращого «Літературного фестивалю». У номінації за нагороду також змагатимуться Міжнародний літературний фестиваль в Утрехті (Нідерланди) та Міжнародний літературний фестиваль у Макасарі (Індонезія).

Переможців премії буде оголошено 12 березня. Крім номінації «Літературний фестиваль», також відзначатимуть найкращі літературні агентства, перекладацькі ініціативи, виробників аудіокниг, видавців наукової літератури тощо. У короткому списку номінантів премії –  26 країн. 

«Вперше цього року Лондонський книжковий ярмарок буде представлений на Книжковому Арсеналі кількома важливими подіями. Але починати співпрацю із номінування на таку почесну нагороду – це дуже приємно, хоча й несподівано для нас», — зазначає генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Менеджер гурту Nirvana видасть книгу про життя Курта Кобейна

Менеджер Nirvana з 1990 до 1994 р. Денні Ґолдберг видасть книгу SERVING THE SERVANT: Remembering Kurt Cobain, яка з’явиться у продажі 2 квітня 2019 року.

Ґолдберг стверджує, що перебував з Куртом у близьких довірчих стосунках. Книга міститиме ще неопубліковані дані, інтерв’ю з членами сім’ї та друзями Курта, розповіді про стосунки Кобейна з Кортні Лав, народження їхньої доньки та внутрішні конфлікти музиканта.

Герой дитячих книжок Груффало з'явиться на монетах у Великій Британій

Історії про лісове жаховисько Груффало виповнюється 20 років. На честь цього британський Королівський монетний двір створить монету номіналом в 50 пенсів з зображенням героя. Монетка вийде 19 лютого, і поки ще невідомо, чи увійде вона в широкий обіг, або ж стане ексклюзивним колекційним придбанням.

До Груфало честь бути на британських монетах вже отримували ведмедик Паддінгтон та Беатріс Поттер.

Вийшов трейлер фільму за мотивами книжки «Пастка-22»

Джордж Клуні та Ґ’ю Лорі зіграють у 6-серійній екранізації книги «Пастка-22» (Catch-22) Джозефа Геллера. Перша серія вийде в США вже 17 травня. Усі сцени знімали в Італії.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

5 thoughts on “Г’ю Лорі в «Пастці-22», змагання за звання найкращого літфесту та книга про Nirvana: книжкові новини тижня

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь