Розповідаємо про найцікавіші новини тижня у книжковому світі.
Психолог пояснила, чому багатьом подобається дивитися відео буктюберів
Професорка Університету Колумбія Санам Хафіз пояснила виданню Bustle, чому буктюбери (творці відео-оглядів літератури на YouTube) приваблюють глядачів. Психологиня розповіла, що люди люблять мати спільноти за інтересами, і в такому переважно одноосібному занятті як читання така потреба особливо яскраво виражена. Влоги допомагають нам відчувати ілюзію залученості в щось; до того ж, для інтровертів чи для тих, хто не має можливості обговорити улюблені книги чи сформувати книжковий клуб, буктюбери стають чудовим варіантом. До того ж, їхні поради з підбору списку для власного читання сприймаються як дружня і більш правдива порада. Відео краще здатне проявити справжні емоції від книги, тут важче підробити вираз обличчя або тон голосу.
Через помилку Amazon прислав нову книгу Маргарет Етвуд на тиждень раніше
Близько 800 читачів, які передзамовили на Amazon книгу The Testaments, приквел до «Оповіді служниці», від Маргарет Етвуд, випадково отримали її 4 вересня замість офіційної дати виходу 10 вересня. Річ у тім, що помилка стала серйозною: усі подробиці книги тримали в строгому секреті до офіційного релізу, а на продаж було накладено суворе ембарго. Таємничість зобов’язалися зберігати навіть члени комітету Букерівської премії, яким книжка заздалегідь була надіслана на розгляд.
Роздрібні магазини ситуація обурила: витік інформації про вміст роману заздалегідь до продажів може погіршити надалі рівень їхнього прибутку.
Відомий автор горор-книг Стівен Кінг у своєму, вже 61-ому романі The Institute, який буквально нещодавно вийшов у США, написав про гіпотетичну ситуацію, де дітей і підлітків забирають від батьків тримають в ув’язненні в жорстоких умовах. У розмові з виданням The New York Times письменник зізнається, що побачивши, як політика Дональда Трампа спричинила таке саме поводження з дітьми іммігрантів, тримаючи їх окремо від батьків у міграційних таборах, він вжахнувся: це було дуже схоже на те, що він сам нещодавно написав.
Окрім цього, виданню вдалося дізнатися про Кінга ще деякі цікаві факти. Зокрема, друзі письменника помітили, що він став більш оптимістичним у своїх творах, і що це можливо сталося через поступові зміни у його світогляді.
У Китаї рекордна кількість людей читає онлайн-літературу
Онлайн-письменники — цікавий феномен, який набув особливого поширення в Китаї. Це літератори, які виставляють свої книги в онлайн-форматі на спеціальних платформах, де вони доступні за підпискою. У порівнянні з даними за грудень 2018 року, за ці півроку 2019 кількість людей, які читають онлайн-літературу, зросла в країні з 25 млн до 455 млн (за даними на липень 2019 року)! Це пояснюється вигідними бізнес-моделями для ресурсів, як публікують творчість онлайн-письменників.
У бібліотеці Католицької школи заборонили серію книг про Гаррі Поттера. Цього разу аргументували "справжніми закляттями"
Католицька школа у Нешвіллі (США) виключила книжки про Гаррі Поттера зі списку літератури своєї бібліотеки. Перед забороною працівники школи проконсультувалися з… екзорцистами та спільно прийшли до висновку, що заклинання в книжках є справжніми і здатними викликати нечисту силу. Також у школі зазначили, що в книжці дуже багато єретичних речей, як наприклад обожествлення, воскресіння з мертвих тощо. Варто зазначити, що не всім батькам, однак, така ідея сподобалася.
11 thoughts on “Неочікуваний скандальний реліз нової книги Маргарет Етвуд та інші новини тижня книжкового світу”