Топ 15 найкращих біографій та мемуарів

Відомі люди, проживаючи життя, часто залишають після себе якусь історію або ж мемуари. Ці спогади зберігають глибоку мудрість і можуть відповісти на багато хвилюючих питань. Автобіографічні книги показують справжню суть людини, відкривають її таємниці, секрети, ось чому до цього жанру літератури читач виявляє особливий інтерес. В даний час на ринку книг величезна кількість таких історій великих людей, і завжди прагнеш прочитати саме ту біографію, яку не захочеться відкласти після прочитання вже першої сторінки. Найкращі книги біографії шукайте в нашому ТОП-15. Книги про «великих» людей здатні докорінно змінити вашу думку про деяких популярних особистостей, а, можливо, і стати доленосною підказкою!


Ешлі Венс «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє»
(ТАО, 2018, пер. Мирослава Лузіна)


07_01_08

Автор проробив неймовірну роботу для того, щоб написати правдиву біографію одного з найуспішніших бізнесменів та інженерів сучасності. Ви дізнаєтеся безліч фактів з життя самого відомого технологічного візіонера, цілком поринете в захоплюючий процес створення і розвитку стартапів, чия діяльність щодня міняє життя людства.

Історія Ілона насичена достовірними фактами, розповідями друзів, рідних, колег бізнесмена, а також його самого. Цікаво буде простежити різні точки зору на одну проблему разом з цікавими примітками і посиланнями.

Паралельно з біографією Маска ви також дізнаєтеся деякі факти з життя інших унікальних людей, які створили неймовірні речі і які побічно перетиналися з Ілоном.


Генрі Форд «Моє життя та робота»
(Наш формат, 2015, пер. Уляна Джаман)


07_02_08

Генрі Форд – людина, яку, безумовно, знає кожен. Саме він зробив справжній прорив у сфері автомобільної промисловості і взагалі у виробництві.

Перед вами автобіографічна книга, яка розповідає про становлення пана Форда як інженера, показує його ставлення до життя, сім’ї і до своєї країни. Генрі був патріотом Америки, нехай і виріс в родині ірландських емігрантів. У нього була прекрасна мрія – зробити автомобіль для всіх, щоб він став доступним кожному американцеві. Автомобіль – це свобода пересування, а Америка – країна вільних людей. Головною метою, з якою він писав цю книгу, було довести всім бізнесменам і підприємцям, що головне в бізнесі – це якість послуг і товарів, які ти робиш на продаж, без брехні, якихось спекуляцій і махінацій. І коли людина дотримується цих правил, вона приречена на успіх і фінансовий зліт.


Джордж Роддам «Це Ван Гог»
(ВСЛ, 2018, пер. Тетяна Савчинська)


07_03_08Якщо ви захоплюєтеся мистецтвом і хочете розширити свої знання про художника, який за життя зумів продати тільки одну-єдину картину, а після смерті став кумиром мільйонів і автором одних з найдорожчих в світі полотен, тоді це видання для вас. Книга ідеально підійде для першого знайомства з постаттю геніального нідерландського художника, оскільки містить коротку біографію Ван Гога, ключові моменти його життєвого шляху і, звичайно, ілюстрації знакових полотен художника з досить обґрунтованим їх аналізом. Ван Гог – дивна особистість. Нетипова. Так, це саме він відрізав собі мочку вуха після сварки з іншим художником – Гогеном. Саме він добровільно відправився лікуватися в психіатричну лікарню, сподіваючись, що медичне втручання допоможе придушити душевний біль і несправедливість. Саме він за рік до смерті написав автопортрет, якого одні називають портретом безумця, а інші, заглядаючи в повні суму очі, бачать набагато більше.


Генрі Марш «Не навреди. Истории о жизни, смерти и нейрохирургии»
(Эксмо, 2016, пер. Іван Чорний)


07_04_08

Ця книга про життя і смерть, про цю тонку грань. Розповідь про реальні ситуації, що мають місце в житті відомого нейрохірурга. У книзі йдеться про складні психоемоційних станах, переживаннях лікаря і його пацієнтів, безлічі морально-етичних дилем, динаміці думок і станів перед прийняттям рішення про операцію, під час очікування в операційній і т.д. Побудована книга таким чином, що кожна глава являє собою історію про пацієнта і про те, як конкретна операція вплинула на самого Маршу.

У виданні немає гострих сюжетів, тут життя, життя людей, їхні почуття і переживання. Відверта розповідь про реальний світ лікарні, без рожевих окулярів і помилкового оптимізму.

Правда – це життєве кредо Генрі Марша. Місцями шокуюча і неприємна, місцями – радісна і гірка. Це сповідь у всіх її проявах: про те, як Генрі робив пацієнтів щасливими і про свої помилки, які могли коштувати їм життя.


Деніел Сміт «Думати, як Вінстон Черчилль»
(КМ-Букс, 2018, пер. Наталя Мочалова)


07_05_08Книга про, безперечно, найбільш впливового британця ХХ століття. Завдяки Деніелу Сміту і його біографічній роботі кожен дізнається про вирішальні моменти і ключові принципи Вінстона Черчілля, про його життєву позицію і власну філософію, а також про те, як він приймав доленосні рішення і долав невдачі. Книга також є путівником з творчої діяльності колишнього прем’єр-міністра Великобританії: відомі висловлювання, уривки з творів та афоризми. Прочитати біографію буде корисно політикам, політологам, історикам, усім, хто цікавиться життям великих людей. Книга навчить вас мислити так само, як і Черчілль.


Волтер Айзексон «Стів Джобс»
(Брайт Букс, 2011, пер. Н. Гербіш, О. Кравчук, Л. Крупницький, Л. Третяченко-Реннер)


07_06_08Унікальна в своєму роді і, швидше за все, остання офіційна біографія засновника найвідомішої світової компанії Apple – Стіва Джобса. Щоб видати цю книгу, Уолтер Айзексон узяв більше сорока інтерв’ю у самого авторитетного гуру високих технологій, а також опитав близько ста осіб з його близького оточення (друзів, родичів, співробітників). Стів Джобс безперечно є для багатьох ідеалом, адже він зміг зробити наш звичний світ більш комфортним, прогресивним і красивим. Який слід після себе залишив діяч, говорити зайве. А ось дізнатися нові подробиці його життя, які раніше нікому не були відкриті – інша справа. Безумовно, такими повинні бути найкращі біографічні книги.


Джон Д. Рокфеллер «Как я нажил 500 000 000. Мемуары миллиардера»
(АСТ, 2015, пер. В. Классон)


07_07_08У захоплюючій манері викладається життєва історія великого інвестора, бізнесмена, американського підприємця і мецената Джона Рокфеллера. Він – є першим «доларовим» мільярдером в історії людства. У своїй книзі діяч розповідає про свій нелегкий шлях до цього, здавалося, неможливого багатства. Частково відкриває секрет свого успіху. Як відомо, Джон ще з самого дитинства був рішуче налаштований зробити кар’єру і досягти вершин, що і дозволило йому в підсумку реалізуватися. Рокфеллер відкрито говорить про власні закони побудови фінансової імперії і про методи її ефективного управління. Перед вами даний посібник з досягнення цілей від того, для кого бізнес був питанням виховання, порядку і сили характеру.


Скотт Ферріс «Інґа»
(Yakaboo Publishing, 2017, пер. Дмитро Антонюк)


07_08_08Захоплюючий роман про цікаву, неординарну, харизматичну і дуже красиву жінку Інґу. Вона все життя прагнула приєднатися до пригод своїх чоловіків, а замість цього стала найбільшою пригодою в їх житті. Від природи вона була наділена тим магнетизмом, який привертав до неї сильних і перспективних чоловіків ХХ століття (наприклад, А. Гітлера, Г. Герінга, І. Геббельса, Дж. Кеннеді). Інга стане першою красунею Данії, танцівницею, акторкою , журналісткою, однією з найбажаніших жінок минулого століття, але і цього видасться їй замало. Скотту Феррісу вдалося не тільки розкрити характер чарівної датчанки, а й показати всю трагедію окремої особистості. Автор майстерно передав дух епохи і показав всю приховану силу потужних держав, з їх налагодженими системами і структурами.


Дункан Кларк «Alibaba. История мирового восхождения»
(Эксмо, 2016, пер. К. Саричева)


07_09_08Найбільш повне і вичерпне інсайдерське одкровення вчителя англійської мови, який прославився на весь світ, завдяки заснуванню Alibaba Group. Ця історія про Джека Ма і його корпорації, яка заслуговує на те, щоб стояти в одному ряду з такими гігантами, як Walmart і Amazon. Дункан Кларк, з близького оточення Ма, не тільки виклав сухі факти його біографії, починаючи з народження в родині музикантів і закінчуючи звітом про його доходи за останні роки, але також виклав деякі алгоритми роботи інтернет-проекту Alibaba, пройшовся по всіх її етапах росту і розвитку. У книзі показано зростання фірми зсередини, з тими ідеями та секретами, які є частиною життя компанії і її творця.


Лука Кайолі «Криштиану Роналду. Одержимый совершенством»
(Эксмо, 2015, Тетяна Звонарьова)


07_10_08«У світі футболу сьогодні є Роналду і Мессі, а потім всі інші» – сказав не менш культовий німецький футболіст Герд Мюллер. Про другого, зоряного португальця, володаря «Золотого м’яча» і є ця книга. У ній багато фактів з особистого життя Кріса, його спортивної кар’єри, комерційних успіхів і багато чого ще. Кожна нова глава показує популярного футболіста з нового боку. Насправді, Роналду – простий хлопець, який з часом став всесвітньо відомим футболістом, кращим бомбардиром в історії португальської збірної і одним з найдорожчих футболістів планети. Лука Кайолі відкриває не лише гарну картинку заможного життя спортсмена. Перш за все, це багаторічна боротьба з самим собою, травмами, іншими множинними труднощами, що виникають на шляху до досягнення цілі. Безумовно, книга заслуговує бути в топі про найкращі біографічні книги. Це класний матеріал, щоб знайти в собі сили піднятися після важкого падіння.


Джон Кавана «Конор Макгрегор. Жизнь без правил»
(Эксмо, 2017, пер. М. Корольов)


07_11_08

Книга про ще одного великого спортсмена – Конора МакГрегора, чемпіона в змішаних бойових мистецтвах. Книга не менш харизматичного тренера ірландця, Джона Кавана, показує, яким насправді є характер боксера, як він йшов до свого успіху. Вивчаючи біографію, ви також візьмете для себе багато корисних порад і життєвих лайфхаків. Перед вами знахідка натхнення, про різні види проявів боротьби, наприклад власних інтересів проти характеру, численних конфліктів з опонентами і з власними думками. Макгрегор – втілення стійкості духу, сили волі, якостей, маючи які можна досягти чого завгодно.

З цієї книги ви також дізнаєтеся багато цікавого зі світової та ірландської історії розвитку боротьби як виду спорту.


Олівер Сакс «Стрімголов. Історія одного життя»
(Наш формат, 2016, пер. Олена Ломакіна)


07_12_08

Книга для всіх, хто цікавиться психологією, подорожами і життям видатних людей. Своєрідна сповідь сором’язливої від природи людини, яка увесь час знаходилася в пошуку. Сповідь відкрита, правдива, іноді досить відверта: про власну нетрадиційну орієнтацію, про брата-шизофреніка, про пошуки професійної ідентичності, про свою широку лікарську практику і про бажання допомагати людям. А головне, мабуть, про людяність.

Сакс прожив таке життя, яке за насиченістю подіями можна б було розкласти на кілька таких доль. Єдине, чого він боявся – витратити життя даремно. Насправді, книга є підтвердженням того, що більшість страхів людини безпідставні. У цій історії немає ні грама пафосу, зате повно хорошої самоіронії, теплих спогадів про друзів, людей, які зустрічалися на шляху автора, і про те, який слід вони залишили в його долі.


Стівен Фрай «Дури еще хватает. Воспоминания»
(Фантом Пресс, 2015, пер. Сергей Ільїн)


07_14_08Представлена автобіографія Стіва Фрая багата цікавими фактами, унікальними особистостями і тонким гумором. Автор у своїй роботі описує дивовижні історії про власні пригоди в компанії принца Чарльза і принцеси Діани, лондонської поліції, оксфордської професури та інших персонажів. Також кожен зможе ближче пізнати і познайомитися з друзями та родичами пана Фрая. Дана розповідь автором подана гранично чесно і відверто, і якщо десь він і плутається в свідченнях, то це виключно через забудькуватість, а не зі злого наміру. В цілому будьте готові до неймовірних злетів і падінь разом з одним із найчарівніших, дотепних і просто розумних людей нашого часу.


Ольга Кузьменко «Моя дорога птаха. Мамина книжка»
(ВСЛ, 2015)


07_13_08Найкращі автобіографічні книги бувають різні, ця – пронизана непередаваними емоціями нескінченної любові до дитини і невмолимого болю його втрати. Перед вами розповідь Ольги Михайлівни про її улюбленого Андрюшу. Про його народження і загибель. Його злети й падіння. Його дитячі і дорослі мрії, фантазії і цілі. Всі знають Кузьму як людину-батарейку, який заряджав фанатів своєю неймовірно позитивною енергетикою. Завдяки даному виданню кожен побачить зовсім іншого Андрія – сором’язливого хлопця, що ніколи не бився, не любив грати в футбол і не ходив з батьком на риболовлю. Майбутній Скрябін з самого народження був дуже чуттєвою людиною, він ніколи не залишався байдужим до несправедливості і чужого болю. Ці почуття він проніс з собою крізь усе своє життя. З цими почуттями він і пішов … Для всіх поціновувачів творчості Кузьми Скрябіна ця книга до прочитання обов’язкова.


Річард Фейнман «Вы, конечно, шутите, мистер Фейнман!»
(АСТ, 2016, пер. Сергій Ільїн)


07_15_08

На перший погляд, перед вами найкращі книги мемуари одного з найпопулярніших фізиків другої половини ХХ століття Річарда Фейнмана, відомого великими заслугами в галузі фізики, Нобелівського лауреата й учасника Манхеттенського проекту. Однак, з часом, коли ви прочитаєте кілька десятків сторінок біографії, ви побачите більш глибоку її суть.

Перш за все, Фейнман – людина талановита, і в своїй роботі він кидає світло на таємницю власної геніальності. Він любив пожартувати і на життя завжди дивився з гумором. Всі кумедні ситуації, які відбувалися з ним в житті, зібрані саме тут. Читаючи найкращі біографії книги, ви дізнаєтеся, яким було його мислення, історія його відкриттів в галузі фундаментальної фізики, а саме в квантовій механіці. Виявляється, в одних моментах йому просто неймовірно щастило, в інших Річарду допомагали азарт і харизма. Виявляється, і на простих людських якостях можна домогтися небувалих висот! Як? Ось же, ця книга. У ній – всі відповіді.


Сергій Черевань
Тато в декретній відпустці, майже футбольний хуліган, музикант та засновник веб студії, літературний оглядач та контент-редактор… Різнобічність — то моя фішка. До кожної зі справ підходжу відповідально, тому ніколи не дозволю собі писати неправдиві речі. Читав Гітлера, Пєлєвіна, Гарсію Маркеса. Хочу осягнути всі книги світу. Хоча, це, напевне, перетворило б мене на суперкомп’ютер… Мрійник. Оптиміст-максималіст.

10 thoughts on “Топ 15 найкращих біографій та мемуарів

  1. а де ж книга Франкліна “Автобіографія”? є багато достойних книг-біографій. за Фейнмана книгу я можу сказати, що слухав в аудіо її і зробив для себе висновок, що якби ми – пересічні люди – робили такі самі нотатки маленьких перемог починаю з дитинства, то кожен зміг би написати таку книгу + йому ще й як єврею спільнота єврейська в США теж допомагала у навчанні.

  2. Я покупал тут Книги » Художественные книги » Сентиментальная проза товаромания.рф/index.php?cat=206558 доставили бесплатно

  3. Я покупал тут Книги » Художественные книги » Публицистика товаромания.рф/index.php?cat=202896 доставили бесплатно

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

Залишити відповідь