Що Білл Ґейтс читав у 2018 році: Топ 5 від відомого підприємця

Один із найвідоміших підприємців світу, власник Microsoft Білл Ґейтс щороку традиційно публікує у своєму блозі топ книжок, які йому найбільше сподобалися. У 2018 топ-5 Білла об’єднаний єдиною темою — ті книги, які він рекомендує в якості подарунка. Пропонуємо переклад запису з блогу Ґейтса, де він пояснює, які саме книжки і чому він радить.

Такі люди, як я, люблять дарувати — чи отримувати! — книги на свята. Хороша книга — це ідеальний подарунок: він продуманий та його легко запаковувати (і не потрібно батарейок чи збірки). До того ж, я вважаю, що кожному в житті не завадить отримати ще кілька книжок. Зазвичай я не замислююся над тим, чи була би та або інша книга хорошим подарунком, коли формую свій традиційний список літератури — але цьогоріч добірка вийшла дуже «подарунковою».

Мій список — досить різнобічний: від довідника з медитації та заглиблення в тему автономної зброї і до трилеру про занепад перспективної у свій час компанії. Для кожного знайдеться щось своє. Якщо ви шукаєте гарантовано якісний подарунок для друзів чи членів родини, то з цієї п’ятіркою ви точно не прогадаєте.

Тара ніколи не ходила до школи чи до лікаря, аж доки не покинула домівку у 17-річному віці. Ніколи не думав, що мені виявиться близькою історія зростання у сім’ї мормонів-«виживальників», але авторка настільки гарно пише, що я мимоволі замислився над власним життям, коли читав про її дитинство, проведене в екстремальних умовах. Нам з Меліндою сподобалися ці мемуари дівчини, чиє прагнення навчатися було таким сильним, що вона, попри все, таки закінчила Кембриджський університет.

«Army of None» Пол Шарре

Автономна зброя — це не зовсім те, що в нас на думці під час зимових свят, однак цю наштовхуючу на роздуми працю на тему використання штучного інтелекту у військовій справі важко відкласти. Це надзвичайно складна тема, але автор надає чіткі пояснення та переваги і недоліки застосування військової техніки машинного управління. Його вільне володіння знаннями у даній сфері — не дивина: автор є ветераном армії США і допомагав уряду країни розробляти політичну стратегію з використання автономної зброї.

«Bad Blood» Джон Керіру

Декілька моїх друзів порекомендували мені цю книгу. Джон Керіру надає інсайдерський погляд на злет і падіння стартапу Theranos. Історія ще більш божевільна, ніж я очікував, і як тільки я її почав, то відкласти вже не зміг. У цій книзі є все: продумані афери, ділові інтриги, сенсаційні скандали, зруйновані долі та занепад компанії, що свого часу оцінювалася в $10 млрд.

Я — запеклий фанат усіх праць Харарі, і остання його книга не стала виключенням. І в той час як «Людина розумна» та «Homo Deus» стосуються минулого та майбутнього відповідно, то ця — про сьогодення. Якщо 2018 рік ошелешив вас подіями, «21 урок» надасть вам допоміжний інструментарій для того, щоб зуміти «переварити» новини та замислитися над сучасними викликами людства.

«Headspace Guide to Meditation and Mindfulness» Енді Паддікомб

Впевнений, що в 25 років я би тільки фиркнув при згадці цієї книги, але останнім часом ми з Меліндою всерйоз зайнялися медитацією. Книжка розпочинається розповіддю Паддікомба про свій шлях від студента до буддійського монаха, а потім — до експерта, що в розважальній манері розповідає, як медитувати. Якщо ви прагнете розширити свою свідомість, це — чудовий матеріал для початку.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

12 thoughts on “Що Білл Ґейтс читав у 2018 році: Топ 5 від відомого підприємця

    Залишити відповідь