Хто виграв «Ангелус» 2019

19 жовтня відбулося вручення Літературної нагороди Центральної Європи «Ангелус». Лауреатом 2019 року став письменник Георгі Господинов за роман «Фізика смутку» та перекладачка книги польською Магдалена Питлак. 

Також вручили нагороду ім. Наталії Ґорбанєвської, переможця якої з короткого списку обирали читачі відкритим голосуванням впродовж періоду з 18 вересня до 18 жовтня. Читацькі симпатії цьогоріч дісталися українському письменнику Юрію Винничуку (за роман «Танґо смерті», пер. польською Богдана Задури).

Георгі Господинов

Хто виграв «Ангелус» 2019 0

«Здається, я тільки що втратив шанс виграти Нобелівську премію», — пожартував Господинов. 

Господинов — сучасний болгарський письменник, поет. Його роман «Фізика смутку», написаний у 2012 році, вже встиг отримати близько 12 літературних нагород і був, крім польської, перекладений німецькою, англійською, італійською і сербською. Книга розповідає про щоденне життя героя, його спогади, роздуми, сумніви про звичайні повсякденні речі; разом із тим ця розповідь сповнена туги (болгарською в назві книги теж фігурує tuga), співпереживання, емоційності. Назва книги також походить з концепції французького філософа Мішеля Фуко.

Хто виграв «Ангелус» 2019 0
Перекладачка книги Магдалена Питлак

Літературна нагорода «Ангелус» вручається у Вроцлаві з 2006 року серед письменників Центральної Європи, твори яких перекладено польською, за актуальні сучасні сюжети. Нагорода спонсується місцевою владою Вроцлава; переможець одержує статуетку, створену польською митчинею Євою Росанно, та 150 тис. злотих (понад 900 тис. грн).

9 вересня 2019 року було оголошено короткий список премії.

Хто виграв «Ангелус» 2019 0
Юрій Винничук під час вручення Премії ім. Наталії Ґорбанєвської
Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

10 thoughts on “Хто виграв «Ангелус» 2019

    Залишити відповідь