Розповідаємо про цікаві й незвичні новини книжкового світу за тиждень.
🚨 I have BIG NEWS! 🚨
— Cecelia Ahern (@Cecelia_Ahern) March 11, 2019
I’ve written the sequel to PS I LOVE YOU - titled POSTSCRIPT.
POSTSCRIPT will be published September 19th in the UK & Ireland. I hope you’ll welcome back Holly... & Gerry...& that reading it will be as emotional for you as it was for me. 💙#Postscript pic.twitter.com/ldAqLfFpmv
Роман «P.S. Я люблю тебя» отримає продовження
Роман ірландської письменниці Сесілії Агерн отримає своє продовження. Книга під назвою Postscript («Постскриптум») вийде у Великій Британії вже восени. З моменту публікації «P.S. Я люблю тебя» минуло вже 15 років, але в романі різниця в подіях становитиме лише 7. «Це історія про життя, наповнене сенсом, попри хвороби, горе і втрати», — зазначає авторка.
У Харкові книжки посадили на лаву підсудних
У Харківському літературному музеї влаштували незвичну інсталяцію — книги, які були заборонені в різні часи, «посадили на лаву підсудних». Як зазначають організатори, виставка розповідає про «резонансні покарання» книг у ХХ – ХХІ столітті, радянський «бібліоцид» в Україні та сучасні заборони в інформаційному просторі: «Чим доросліше суспільство, тим менше в ньому заборон. Це маленьким дітям відвертаючи загрозу, ми забороняємо взаємодіяти з небезпечними предметами…Чи попереджаємо підлітків про небезпеку. Дорослі ж мають свободу вибору і несуть відповідальність за свій вибір. Чи готові ми до такої свободи?».
Зображення — з сайту Харківського літературного музею
Оголошено лауреата премії імені М.В. Гоголя
У 2019 році премію отримала Ірина Власенко за роман «Чужі скарби» (в-во «Віват»). Дипломи зі спеціальною відзнакою комітету премії імені М.В. Гоголя отримають також Доляк Наталія за книжку «Шикарне життя у Вупперталі» та Чорногуз Олег за книжку «Гроші з неба, або Самогубець за покликанням». Вручення відзнак відбудеться 1 квітня.
Премія імені М.В. Гоголя присуджується за найкращі літературно-мистецькі твори, що наслідують традиції творчості Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму та сатири, та утверджують національну самоідентифікацію. Лауреат отримує грошову виплату в 20 тисяч грн.
Книга «Назви мене своїм ім'ям», за мотивами якої знято популярний фільм, отримає продовження
Книга «Назви мене своїм ім’ям» американського письменника Андре Асімана теж отримає своє продовження під назвою Find Me. Історія, однак, вже не матиме в центрі уваги Еліо та Олівера, знайомих нам з однойменного фільму героїв. Автор обіцяє три окремі сюжетні лінії — до двох різних шляхів героїв додасться розповідь від імені батька Еліо, Семюеля.
«Екранізація змусила мене усвідомити, що я хочу повернутися до цих героїв і поглянути на їх життя через декілька років — ось чому я написав ‘Find Me’», — зазначає Асіман.
Посмотреть эту публикацию в InstagramПубликация от A Tale of Two Teas (@library_tea)
У Бостонській публічній бібліотеці відкрили тематичний бар
Бостонська публічна бібліотека відтепер наливає не просто чай — там відкрився літературний бар. Коктейлі тут мають різні довколакнижкові назви: War and Peace (Війна і мир), Catcher in the Rye (Ловець у житі), Tequila Mockingbird (Текіла-пересмішник, гра слів: англійською назва книги «Вбити пересмішника» звучить як To Kill A Mockingbird, to kill a співзвучно tequila) та All That Jazzmine (увесь цей “джазмін”). Чай, до речі, залишається основним інгредієнтом цих коктейлів.
9 thoughts on “Продовження двох культових романів і бібліотека з літературними коктейлями: 5 новин тижня з книжкового світу”