5 лайфгаків, як зацікавити дитину мистецтвом

5 лайфгаків, як зацікавити дитину мистецтвом

Нещодавно у Yakaboo Publishing вийшла дотепна й яскрава книжка про мистецтво для дітей – Слоносторія мистецтв. Її автори, Дар’я Мельник та Владислав Тоткал, дають поради батькам про те, як зробити мистецтво цікавим для дітей. Колонка вперше вийшла на ресурсі WoMo.

Ходіть до музеїв

Є упередження, що музей — це нудно і не для дітей. Проте все залежить від подання! Ви не повинні знати «10 цікавих фактів про картину». Краще ставте питання і будуйте діалог. Наприклад, запитайте дитину: що відбувається на картині (саме що відбувається, а не що намальовано), про що розмовляють персонажі, який у них настрій, емоції, чим вони зайняті. Це стимулює розвиток уяви та перетворює похід до музею на цікавий квест. А ще краще бути прикладом для дитини. Покажіть їй свою улюблену картину або ту, яка сподобалася, і розкажіть, що ви там бачите.

Починайте з археологічних музеїв

Для наймолодших краще починати не з художніх, а з археологічних музеїв. Пригадайте себе. Невже вам не були цікаві усі ті єгипетські мумії та легенди пов’язані з ними? А предмети побуту прадавніх людей? Всі ці тарілки, гребінці, зброя, якими вони користувалися ще в розписаних мамонтами печерах? Можливо користувалися й не в печерах, але то дрібниці. До речі, на першій сторінціСлоносторії мистецтвмамонтів зображено не просто так. Це ж самісінький початок живопису! А також, на тому ж розвороті ви зможете створити власний дизайн давньогрецької вази. Прямо як прадавні митці.

Використовуйте настільні ігри

Маємо хороші новини для вас. Якщо ви не майстер вигадувати розваги та ігри, пов’язані з мистецтвом, використовуйте те, що вже є – настільні ігри. Існує безліч ігор для дітей різного віку (для вашої внутрішньої теж знайдуться), які торкаються теми мистецтва. Звісно, “академічнихзнань, на відміну від енциклопедії, там не буде. Проте це й не потрібно, адже задача таких ігор познайомити зі світом мистецтва і виконати найважчу та найважливішу роботу – зацікавити. А вже потім, за бажанням, можна занурюватися у безмежний океан мистецтва.

Долучайте дитину до мистецтва через творчість

Коли дитина сама малює картину або по вуха у глині створює чашку, вона стає частиною світу мистецтва. Для цього і створена “Слоносторія мистецтв” – книга, у якій можна малювати і з якою кожен стає митцем!

Будьте прикладом

Нещодавно мене запитали: “Як зацікавити когось тим, що тобі не цікаво?”. Не скажу, що це неможливо, але точно не просто і буде тільки відбирати сили. Тому, щоб зацікавити дитину мистецтвом, варто почати з себе. Світ безмежний, а світ мистецтва ще трішечки більше. Там точно знайдеться закуток, у якому захочеться залишитися. Тож шукайте, досліджуйте, вивчайте, будьте прикладом і дитина потягнеться за вами.