За час, який ви щороку витрачаєте на соцмережі, можна прочитати 200 книжок

За час, який ви щороку витрачаєте на соцмережі, можна прочитати 200 книжок

Здається, що на книги не вистачає часу? Можливо, для цього варто скоротити години перебування в соцмережах. Видання Quartz підрахувало, скільки книг ви могли би прочитати, якби не загубилася в просторах інтернету, розглядаючи нові фотографії відомих блогерів чи розпалюючи чергову дискусію в коментарях. Пропонуємо переклад найцікавіших думок зі статті.

У Ворена Баффета якось запитали про його секрет успіху. Він, показавши на стосик книжок, відповів: «Читайте по 500 сторінок на день. Ось як працює знання — воно накопичується, ніби складні відсотки. Кожен з вас може стільки читати, але гарантую вам, що не кожен стане це робити».

Це твердження змусило автора статті — Чарльза Чу — замислитися, що саме він випускає з власного життя і чи можуть книги розповісти йому, що ж він робить не так. Чарльз завжди слідував стандартній схемі успішності: хороші оцінки, старанність, збір рекомендацій, вступ до коледжу, робота мрії… Але це не принесло йому ні визнання, ні задоволення. І тоді він почав читати, за два роки таким чином закінчивши близько 400 книг. Вони дали йому мужність подорожувати, покинути роботу, дали нових рольових моделей і сенс в часи, коли здавалося, що його взагалі не існує. Тепер він ділиться своїми секретами з читачами.

Не опускайте завчасно руки

Зазвичай коли люди чують «читайте 500 сторінок на день», вони думають: «Та ну, це ж нереально!». Відразу ж знаходяться відмазки типу «Я занадто зайнятий», «Я недостатньо розумний», «Книжки — це не для мене» тощо. Та варто просто зробити простий підрахунок: 200 книг на рік — це доволі посильне завдання, якщо дійсно цього захотіти.

Проста математика

Давайте просто підрахуємо:

  • Середньостатистичний американець читає 200 — 400 слів за хвилину. Але ж є й ті, хто здатен читати навіть швидше.
  • Типова нон-фікшн книга містить близько 50 тис. слів.

Отже, 200 книг * 50 тис. слів у книзі = 10 млн слів.

10 млн слів / 400 слів за хвилину = 25 тис. хвилин.

25 тис. хвилин — це 417 годин.

Ось і все. Всього лиш 417 годин піде у вас на 200 книжок. Це в сукупності менше, ніж 18 днів.

Час завжди знайдеться

Ви чуєте «417 годин» — і вам здається, що це все одно забагато. Але якщо брати середню статистику по тих же американцях, то в рік на соцмережі вони витрачають по 608 годин, а на телебачення (так, включно з серіалами, що ніколи не закінчуються) — 1642 години. 

Важко зізнатися, але ми всі просто буваємо заслабкі, занадто часто потакаємо власним бажанням, дуже швидко відволікаємося. А часу у нас у всіх вдосталь. Варто просто взяти усі ті хвилини, які ми хочемо витратити на бездумний скролінг у мережі, і присвятити їх натомість книгам.

А тепер — до справи!

Говорити легко, а ось зробити, звісно, складніше. 

Щоб покинути звички, які вимагають купу часу, варто замислитися про таке:

  •  Облаштуйте свій простір

Якби ви всерйоз кидали курити, то чи логічно було би, щоб по всій кімнаті були розкидані цигарки? Звісно ж, що ні. Медіа створені за принципом наркотичних речовин і теж викликають залежність. Кинути соцмережі так само важко, як і полишити курити. Найбільше в цій справі допомагають зміни у своєму щоденному просторі. Якщо хочете більше читати, просто тримайте якомога далі усі відволікаючі речі, а книжки, навпаки, зробіть більш доступними. Можна, наприклад, поставити на екран свого мобільного пристрою фон у вигляді вашої полички з ще не прочитаними книжками, або з усіх додатків залишити лише ті, з яких можна читати електронні книги, чи ті, які допомагають слідкувати за виробленням корисних звичок.

  • Змініть свої звички

Сила волі часто підводить, коли потрібно кардинально змінити щось у своєму житті і коли вона найбільш потрібна. Але щоб менше покладатися на власні внутрішні сили, натомість привчіть себе до хороших і правильних звичок, які дозволять з часом виконувати все автоматично.

  • Читайте книги різного плану та формату

Коли справа стосується книг, будьте універсальними. Не ставтеся надто критично до того що, як і де читаєте. Читайте паперові книги. Читайте з телефону. Слухайте аудіокниги. І робіть це будь-де: на лаві в парку, в автобусі, да хоч у ванній!

Читайте щоразу, як буде нагода. І особливо, якщо шукаєте відповіді на свої одвічні питання. Ви можете в книгах знайти щось значно більше, ніж те, що шукали…

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

8 thoughts on “За час, який ви щороку витрачаєте на соцмережі, можна прочитати 200 книжок

    Залишити відповідь