Топ 20 найкращих книг з маркетингу

Якщо рід вашої діяльності тісно пов’язаний з рекламою, маркетинговими заходами, тоді ви знаєте, що вчитися цьому ремеслу можна нескінченно. І тут не важливо, скільки у вас дипломів, скільки курсів було пройдено або навіть проведено – завжди є місце для нових корисних знань. Представлені нами книги про маркетинг дадуть вам необхідні знання як новачкові, систематизують наявні – як фахівця. Так, тут є частка суб’єктивності. Але одне можна сказати точно: всі ці топ 20 книг по маркетингу варті того, щоб їх прочитати.


Гаррі Беквіт «Продаючи невидиме. Керівництво з сучасного маркетингу послуг»
(КСД, 2018, пер. Сергій Івахненків)


05_01_08Книга з ТОП-10 бестселерів за версією Businessweek! Ця книга – результат двадцятип’ятирічного досвіду роботи Беквіта з впливовими і успішними бізнесменами світу, які продають… повітря. Саме так. Цей посібник – збірник ефективних порад в сфері маркетингу послуг. На прикладі великих компаній Federal Express, Citicorp і численних приватних підприємств автор демонструє різні методики і стратегії успішного продажу «невидимого» товару. Автор говорить про те, що саме слід поліпшити в продукції компанії, розкриває основи маркетингу послуг, радить, як вигідно їх позиціонувати і розуміти клієнта. Цікавий і лаконічний посібник містить більше сотні стратегій для досягнення успіху, освоївши які ви зможете залучити ще більше потенційних клієнтів і не розгубити постійних.


Філіп Котлер «Десять смертних гріхів маркетингу»
(КСД, 2018, пер. Наталія Палій)


05_02_08Книга одного з батьків маркетингу пропонує розглянути базові складові маркетингу в новому світлі. Виділивши десять найнебезпечніших гріхів, які призводять до стрімкого занепаду будь-якої справи, автор пропонує рішення цих проблем і перетворює сказане на заповіді ефективної маркетингової політики, підкріплюючи прикладами з досвіду реальних компаній. Серед тих, хто вже має свій бізнес або тільки планує розпочати власну справу, кожен прагне максимально орієнтуватися в цільової аудиторії свого продукту, знати, чим дихають конкуренти, і розробляти ефективні стратегії подальшого розвитку компанії, бренду або підприємства. Ця книга – справжній компас для успішного розвитку вашого бізнесу.


Мартін Ліндстром «Buyology. Увлекательное путешествие в мозг современного потребителя»
(Эксмо, 2010, пер. Є.Фалюк)


05_03_08

Книга унікальної в своєму роді людини, що вже одержала життєвий досвід і дізналася про процес розвитку найбільших компаній, таких як Lego, British Тelecom / Looksmart та інших. Сьогодні Ліндстром вважається одним з найвпливовіших маркетологів світу. Його підходи революційні, погляди унікальні, а методи дієві і рішучі.

Ця робота – підведення підсумків понад 3-річного дослідження в області маркетингу з багатомільйонним бюджетом. Ви знайдете відповіді на наступні питання: Що стає причиною наших покупок? Спираючись на що ми приймаємо рішення? Що є великим фактором впливу на клієнта: яскрава реклама, оригінальний слоган або ж нав’язлива пісенька-джинґл? Насправді наші рішення дозрівають глибоко в підсвідомості, і так, що ми про це навіть не підозрюємо. Читайте книгу з обережністю: підсумки вас просто шокують!


Емануїл Розен «Анатомия сарафанного маркетинга»
(МИФ, 2013, пер. Наталя Яцюк)


05_04_08Як працює найефективніший вид реклами – сарафанне радіо? Дізнайтеся від того, хто першим почав застосовувати подібний підхід в комерційних цілях. Автор книги починав свою діяльність з простого копірайтингу, далі працював віце-президентом з маркетингу у великій компанії. Саме тоді він звернув увагу на Buzz-ефект – блискавичне поширення інформації за рахунок обміну особистим досвідом і думками. До вашої уваги — робочі техніки, використовуючи які можна стимулювати клієнтів, а також робити успіхи в продажах через Глобальну мережу.


Халід Салех «Повышение конверсии веб-сайта»
(МИФ, 2012, пер. Павло Миронов)


05_05_08Цей посібник з топ книг з маркетингу – результат багаторічного досвіду авторів в сфері інтернет-реклами. В деталях в книзі описано, як зацікавити потенційних клієнтів, привести їх до воронки продажів, як варіювати техніками продажів в залежності від типу і потреб клієнтів. Матеріал сповнений практичних порад, як переконати покупця прийняти рішення про покупку, при цьому не застосовуючи на нього тиску. Викладено прийоми збільшення числа лідів, а також використання дизайну ресурсів Інтернет і поліпшення юзабіліті. Книга носить універсальний характер, однаково добре підійде для великого та малого бізнесу.


Гаррі Беквіт «Продавая незримое»
(Альпина Паблишер, 2016, пер. О.Китаєва)


05_06_08Увесь життєвий досвід взаємодії з тисячами великих бізнесів в одній книзі! Беквіт розповідає цікаві історії з часів своєї роботи з Federal Express, Citicorp і іншими компаніями, з чого виділяє все найнеобхідніше для поняття природи продажів. Матеріал книги про маркетинг стане корисним для тих, хто бажає навчитися переконувати і грати на якостях, свідомо невидимих більшості покупців і конкурентів.


Роберт Чалдіні «Психология влияния»
(Эксмо, 2016, пер. Олег Епимахов)


05_05_08Класика жанру! Одна з обов’язкових до прочитання книг топу найкращі книги з маркетингу. Автор зрозуміло пояснює, чому люди погоджуються на ту чи іншу покупку і як все це обіграти з вигодою. Щоб продажі були завжди на високому рівні. У розпорядження читача пропонується 6 головних принципів переконання, а також прийоми захисту від чужого впливу.


Ігор Манн «Маркетинг без бюджета. 50 работающих инструментов»
(МИФ, 2016)


05_06_08Хто сказав, що в наш час для великих маркетингових звершень необхідний величезний бюджет?! Це далеко не так! Хіба можна зробити бренд популярним, широко відомим, не вклавши ні копійки? Звичайно ж! – стверджує відомий маркетолог-практик. Його робота – не просто суха теорія, яка не має під собою вагомих аргументів. Він сам мав можливість відчути на собі, як це – робити рекламу зовсім або майже без бюджету. Автор дає чіткі вказівки про те, як правильно побудувати довгострокову маркетингову стратегію і реалізувати її в житті так, щоб це принесло бажаний результат. Всього в книзі 50 ефективних маркетингових інструментів, які можна застосувати в умовах обмеженого бюджету на рекламу. Маркетинг без вкладень? Так-так, це цілком можливо.


Сет Годін «Фиолетовая корова»
(МИФ, 2011, пер. В.Подейко)


05_07_08Ще одна книга про те, як зробити класну рекламу, при цьому багато не витратившись. Матеріал на допомогу для тих, хто виводить на ринок новий продукт або послугу. Фіолетова корова – це щось, повз що не пройдуть ваші клієнти. Легендарний Сет Годін вчить мислити нестандартно, не боятися ризикувати і створювати інноваційні ідеї. Проводити ефективний вірусний маркетинг. Ставити на все незвичайне, що приваблює увагу. Результат, повірте, вас приємно здивує.


Раян Голідей «Маркетинг майбутнього. Як ґроуз-хакери змінюють правила гри»
(Наш формат, 2018, пер. Олександра Асташова)


05_08_08Книга медіастратегій Раяна Голідея декларує нові принципи ефективного маркетингу в цифрову еру. До того ж з мінімальними бюджетами. Забудьте про дорогі рекламні кампанії та інші традиційні маркетингові інструменти! Вони не тільки вимагають чималих коштів і зусиль, а й малоефективні в наш час. Майбутнє компаній нового покоління – за ґроуз-хакінгом. Методика, що зробила відомими такі бренди, як Instagram, Dropbox, Uber, Airbnb. Стратегії нового маркетингу допоможуть вам запустити власний стартап, популяризувати свій продукт і залучити нових клієнтів, не витрачаючи ні копійки на білборди або телевізійну рекламу.


Олексій Філановський «Головна маркетингова книга»
(Фабула, 2018, пер. Г. Якубовська)


05_09_08Книга Олексія Філановського містить відповіді на фундаментальні питання, пов’язані з маркетингом, – живим, мінливим і рухомим, як ртуть. Безумовно, подібні книги з маркетингу залучають українського читача, так як пов’язані з нашими ринками, культурними парадигмами, реаліями в цілому. Книга буде цікава і корисна підприємцям, а також державним службовцям, маркетологам і рекламістам, студентам і управлінцям, тим, хто збирається змінити професію, і тим, хто має намір змінити все навколо – починаючи з власної компанії.


Джек Траут «Маркетинговые войны»
(Питер, 2016, пер. Н. Комісарова)


05_10_08Бізнес – сувора нещадна область людської діяльності, де перемагає той, хто підбере для своєї компанії кращу рекламну стратегію. Наступна книга – класика, світовий бестселер, який став для багатьох підприємців по всьому світу. По суті, перед вами біблія маркетингу, простудіювати яку як маркетолог ви просто зобов’язані. Свіже перевидання книги доповнено авторськими коментарями і кейсами з практики реклами та маркетингу в Росії, написаними за узгодженням з Джеком Траутом російськими представниками компанії Trout & Partners.


Філіп Котлер «Десять смертных грехов маркетинга»
(Альпина Паблишер, 2016, пер. Т. Виноградова, А. Чех)


05_11_08З цієї книги з маркетингу для початківців починається вивчення практичної частини реклами. Автор, гуру маркетингу, показує найбільш значущі помилки, яких варто уникати просуваючи товар або послугу. Він описує десять найбільш поширених і найбільш руйнівних помилок маркетологів, пропонує визначити ознаки, що свідчать про наявність «гріха» і рекомендує практичні, перевірені рецепти, як його виправити або уникнути.


Ігор Манн «Маркетинг на 100%. Ремикс. Как стать хорошим менеджером по маркетингу»
(МИФ, 2018)


05_12_08Одна з кращих книг на тему маркетингу від ще одного корифея області! У книзі ви знайдете основні інструменти ефективної реклами, ознайомитеся з життєвими прикладами багаторічного досвіду автора. Книга написана яскравим, запальним мовою, насичена корисними, практичними порадами і спонукає до негайного втілення всіх ідей! Якщо ви тільки замислюєтеся про те, чи варто освоювати професію маркетолога, вам неодмінно треба прочитати цю роботу.


Джон Сібрук «Nobrow. Культура маркетинга. Маркетинг культуры»
(Ad Marginem, 2012, пер. В. Козлов)


05_13_08Що стало з культурної платформою після змін в торговому світі і появи глобального супермаркету? Що сталося з сучасним мистецтвом після Енді Уорхола, з поп-музикою – після Нірвани і MTV, з кіно – після «Зоряних воєн»? І чи так важливі сьогодні, коли лейбл на вашій майці цінніше її фасону, старі поняття смаку і стилю? Відповіді на ці питання пропонує в своїй книзі Джон Сібрук, колумніст журналу New Yorker, Harper’s Bazaar, GQ, Vanity Fair, Vogue, Village Voice. Його дослідження – путівник по сучасній культурі, в якій інформаційний шум виявляється важливіше за саму подію, якість дорівнює актуальності, і вже ніхто не в змозі відокремити продукт від його позиціонування, а культурну цінність – від ринкової вартості. Ласкаво просимо в світ Nobrow! Світ, в якому ви вже давно живете, хоча і боїтеся собі в цьому зізнатися!


Рассел Голдсміт «Вирусный маркетинг»
(Баланс Бизнес Букс, 2003)


05_14_08Ви відкрили власний бізнес і тепер зіткнулися з проблемою ефективної реклами? Ясна річ, бо завжди складно увірватися на ринок, де і без того велика конкуренція. І на кону стоять компанії з величезними рекламними бюджетами. Фірми і компанії, які вкладають в маркетинг своїх продуктів і послуг колосальні кошти. Насправді, всі ці ТВ-реклами, банери в інтернет мають усе менше практичної користі. Набагато крутіше завоювати популярність через сарафанне радіо. Якщо ви десь від когось почули хороші відгуки про продукт і в підсумку купили собі такий же, – ви заразилися маркетинговим вірусом. Ефективна реклама при мінімумі витрат – ось суть вірусного маркетингу, про який ви дізнаєтеся з цієї маркетинг книги.


Ел Райс «Маркетинг снизу вверх: от тактики до бизнес стратегии»
(Вильямс, 2009)


05_15_08З топа кращих книг з маркетингу ця робота має найбільше впливовий ефект! Після прочитання ви незабаром переглянете свою маркетингову політику, зможете налагодити ефективну стратегію просування, залишивши конкурентів далеко позаду. Більше ніяких цілей і місій, річних бюджетів і довгостроковій планів! Прогресом рухає тактика! Як її правильно побудувати, розповідають автори цієї книги про маркетинг.


Ніколас Коро «Маркетинг Дракулы. Искусство зарабатывать на человеческих страхах»
(Эксмо, 2016)


05_16_08Чого ви боїтесь? Чого б ви не хотіли робити? Хороші маркетологи знають! Саме ці знання допомагають успішно продавати будь-які продукти! Крем від зморшок, спрей від комах, органічна їжа, безлімітний інтернет і роботи-пилососи – все, щоб ви відчували себе комфортно і в безпеці. Провідні російські маркетологи знайомлять вас з типовими і незвичайними страхами, бажаннями споживачів, на яких можна побудувати успішну маркетингову кампанію.


Лілія Нілова «Поп-арт маркетинг. Insta-грамотность и контент-стратегия»
(АСТ, 2016)


05_17_08Крута освітня книга замість заданих класичних маркетингових постулатів! Відкриває особливості продажів і ефективної реклами в мережі «Інстаграм», де ви можете почати свій бізнес з нуля і швидкими темпами привести його до впевненого лідерства в ніші. Автор розповідає, який контент найкраще привертає увагу реальних користувачів, як такий контент створити. Які підходи в соціальній мережі сьогодні є трендовими? Чи варто вести контент-план і як виділити власну фішку? Детальний мануал з реклами в Інстаграм від «Пані Маркетолога» – Лілії Нілової.


Філіп Котлер «Маркетинг 4.0. Від традиційного до цифрового»
(КМ-БУКС, 2018, пер. Клавдія Куницька, Олена Замаєва)


05_18_08Тенденція розвитку маркетингу така, що кожні кілька років з’являється свіже віяння. Разом з тим, ринок і клієнти змінюються, через що необхідно докорінно переглядати підходи до стратегії маркетингу. Велика кількість пропозицій, настирлива реклама не дають зосередитися на одному бренді, конкурентів стає все більше. У такій ситуації допоможе ефективний меседж, який почують! Як його генерувати, а також як завоювати прихильність клієнтів, щоб вони почали поширювати позитивні чутки про ваш бренд, дізнайтеся з цієї книги про маркетинг. У виконанні «батька маркетингу» – Котлера – детальний розбір польотів про те, які клієнти зараз, які їх запити і чого від них треба очікувати в майбутньому.


Сергій Черевань
Тато в декретній відпустці, майже футбольний хуліган, музикант та засновник веб студії, літературний оглядач та контент-редактор… Різнобічність — то моя фішка. До кожної зі справ підходжу відповідально, тому ніколи не дозволю собі писати неправдиві речі. Читав Гітлера, Пєлєвіна, Гарсію Маркеса. Хочу осягнути всі книги світу. Хоча, це, напевне, перетворило б мене на суперкомп’ютер… Мрійник. Оптиміст-максималіст.

129 thoughts on “Топ 20 найкращих книг з маркетингу

 1. Yesterday, while I was at work, my sister stole my iphone
  and tested to see if it can survive a forty foot drop, just so she
  can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views.
  I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!

 2. I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website
  yourself or did you hire someone to do it for you?
  Plz respond as I’m looking to create my own blog and would like
  to know where u got this from. thank you

 3. Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere,
  when i read this paragraph i thought i could also create comment due to this brilliant paragraph.

 4. I will immediately seize your rss feed as I can not to find your e-mail subscription link
  or newsletter service. Do you have any? Please allow me understand in order that I may just subscribe.
  Thanks.

 5. Thank you for another great post. The place else may just anyone get that kind
  of info in such an ideal manner of writing? I have a presentation next week, and I’m on the look
  for such info.

 6. I was wondering if you ever considered changing the structure of your website?
  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could
  connect with it better. Youve got an awful lot of text for only
  having 1 or two images. Maybe you could space it out better?

 7. Woah! I’m really digging the template/theme of this website.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very
  difficult to get that “perfect balance” between usability and visual appeal.
  I must say you’ve done a superb job with this. Also, the blog loads
  super quick for me on Safari. Excellent Blog! 0mniartist
  asmr

 8. We’re a group of volunteers and starting a brand new scheme in our community.
  Your web site offered us with useful information to work on. You’ve done
  an impressive task and our whole community might be thankful to you.

 9. First off I would like to say great blog! I had
  a quick question in which I’d like to ask if you don’t mind.
  I was curious to find out how you center yourself and clear
  your mind prior to writing. I’ve had difficulty clearing my mind in getting my ideas out there.
  I truly do take pleasure in writing but it just seems like the first 10
  to 15 minutes tend to be wasted simply just trying to figure out how to begin. Any recommendations
  or hints? Thank you!

 10. We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
  Your website provided us with valuable information to
  work on. You have done a formidable job and our whole community will be
  thankful to you.

 11. It is perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy.
  I have read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or tips.
  Maybe you could write next articles referring to this article.
  I desire to read more things about it!

 12. Hi there! I’m at work browsing your blog from my new apple iphone!
  Just wanted to say I love reading through your blog
  and look forward to all your posts! Keep up the fantastic work!

 13. Having read this I believed it was very enlightening.

  I appreciate you taking the time and energy to put this article together.

  I once again find myself personally spending a significant amount of time both reading
  and leaving comments. But so what, it was still worthwhile!

 14. Thanks for the marvelous posting! I quite enjoyed reading
  it, you may be a great author. I will ensure that
  I bookmark your blog and definitely will come back from now on. I want to encourage you
  continue your great work, have a nice morning!

 15. I do believe all the ideas you have introduced for your post.
  They’re really convincing and will definitely
  work. Nonetheless, the posts are very quick for novices.
  Could you please lengthen them a bit from subsequent time?

  Thanks for the post.

 16. Greetings! This is my first visit to your blog!
  We are a team of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
  Your blog provided us valuable information to
  work on. You have done a extraordinary job!

 17. I am extremely inspired along with your writing abilities as smartly as with the structure to
  your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself?
  Anyway keep up the excellent high quality writing, it is rare to see a great weblog like this one
  these days..

 18. Whats up are using WordPress for your blog platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started
  and create my own. Do you require any html coding expertise
  to make your own blog? Any help would be really appreciated!

 19. My developer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs. But he’s
  tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on various websites
  for about a year and am anxious about switching to another platform.
  I have heard excellent things about blogengine.net. Is there a way I
  can transfer all my wordpress content into it? Any kind of help would be greatly appreciated!

 20. Whats up very cool web site!! Man .. Beautiful .. Superb ..
  I’ll bookmark your web site and take the feeds also? I’m satisfied to find so many helpful information here within the publish,
  we’d like work out extra strategies in this regard, thank you
  for sharing. . . . . .

 21. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 22. scoliosis
  Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and sources back to your webpage?
  My blog site is in the very same niche as yours and my visitors would truly
  benefit from some of the information you present here.
  Please let me know if this ok with you. Thank you!

  scoliosis

 23. scoliosis
  An impressive share! I have just forwarded this onto a colleague who had
  been doing a little homework on this. And he in fact bought me breakfast simply because I found it for him…
  lol. So allow me to reword this…. Thank YOU for the
  meal!! But yeah, thanx for spending some time to discuss this issue here on your web site.
  scoliosis

 24. scoliosis
  Hello would you mind sharing which blog platform you’re using?
  I’m going to start my own blog in the near future but I’m having a hard time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs
  and I’m looking for something unique. P.S Apologies
  for being off-topic but I had to ask! scoliosis

 25. scoliosis
  My spouse and I stumbled over here by a different page and thought I may as well check things out.
  I like what I see so i am just following you.
  Look forward to going over your web page yet again. scoliosis

 26. Nice post. I was checking continuously this weblog and I’m impressed!
  Extremely helpful information specifically the ultimate part :
  ) I care for such info a lot. I used to be seeking this certain information for a long time.
  Thank you and best of luck.

 27. I’m not sure why but this blog is loading incredibly
  slow for me. Is anyone else having this problem or is it a
  problem on my end? I’ll check back later on and see if the problem still exists.

 28. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog
  and wished to say that I’ve really enjoyed surfing around
  your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope
  you write again soon!

 29. We absolutely love your blog and find many of your post’s
  to be exactly I’m looking for. can you offer guest writers
  to write content in your case? I wouldn’t mind producing
  a post or elaborating on a lot of the subjects you write regarding here.
  Again, awesome web log!

 30. Hi there! I just wanted to ask if you ever have any
  trouble with hackers? My last blog (wordpress) was hacked
  and I ended up losing many months of hard work due to no
  data backup. Do you have any methods to stop hackers?

 31. Someone necessarily help to make significantly posts I’d state.
  That is the very first time I frequented your website page and to
  this point? I surprised with the research you made to make
  this actual publish incredible. Excellent task!

 32. Hi, Neat post. There is an issue along with your web site in web explorer,
  could test this? IE still is the marketplace chief and a good section of other folks will pass over your
  magnificent writing due to this problem.

 33. Hello there, There’s no doubt that your website could be having web browser compatibility problems.
  Whenever I take a look at your site in Safari, it looks fine however,
  when opening in IE, it has some overlapping issues.
  I just wanted to provide you with a quick heads up!
  Other than that, excellent site!

 34. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.

  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe
  you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 35. Admiring the time and effort you put into your site and detailed information you provide.
  It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t
  the same out of date rehashed information. Fantastic read!
  I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my
  Google account.

 36. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 37. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 38. Hello there, I do think your website could be having browser compatibility issues. Whenever I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in IE, it’s got some overlapping issues. I merely wanted to provide you with a quick heads up! Besides that, excellent blog!

Залишити відповідь