За традицією блог Yakaboo розповідає, що цікавого відбулось у книжковому світі цього тижня.
Маркіян Прохасько вирушає в Антарктиду, щоб написати книжку
Він попливе в Антарктиду з чилійського порту Пунта-Аренас в кінці січня 2019 року. Прохасько-молодший супроводжуватиме полярників на українську антарктичну станцію «Академік Вернадський». Він має намір провести у Західній Антарктиді два місяці й написати книжку-репортаж, яку наперед погодилось надрукувати «Видавництво Старого Лева».
Держава цю поїздку не фінансує – все відбуватиметься за кошти самого Маркіяна, а також спонсорів та видавництва ВСЛ.
«Екранізація «Чорного ворона», звичайно, буде відрізнятися від книги, але ми обов’язково дотримаємося поглядів автора. У роботі над стрічкою ми співпрацюємо з Василем Шклярем», – цитує режисера стрічки, Тараса Ткаченка, прес-служба Держкіно.
Режисер зазначив, що в перший знімальний день творча група працювала на локації під Києвом, однак «глядачів також чекатимуть інші впізнавані історичні місця».
Державна фінансова підтримка фільму становить 5,088 мільйона гривень, що є чвертю від загальної вартості виробництва.
Роман Василя Шкляра «Залишенець. Чорний ворон» уперше був виданий у 2009 році. Він розповідає про боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках.
У Сербії видали книгу військового злочинця
У Сербії міністерство оборони опублікувало книгу колишнього очільника армії Югославії Небойші Павковича, який наразі відбуває тюремний термін за вчинення військових злочинів у Косово.
Про це, посилаючись на видання Balkan Insight, повідомляє УНН.
У повідомленні вказано, що: «Офіційне видавництво міністерства оборони Республіки Сербія нещодавно опублікувало книгу колишнього керівника Генерального штабу Армії Югославії Небойші Павковича про військову кампанію НАТО проти Союзної Республіки Югославія у березні-червні 1999 року. При цьому цей генерал зараз відбуває термін у в’язниці за військові злочини, вчинені в Косово».
Книгу було представлено на цьогорічному Белградському книжковому ярмарку. Згідно повідомлень сербського міністерства оборони, книга Павковича є однією із запланованої серії, присвяченої спогадам учасників війни в Косово 1998-1999 років.
Нова книга письменника Стівена Кінга «Висота» вийде 30 жовтня. Про це автор повідомив у Twitter.
«У мене тут книга виходить. Сподіваюся, хлопці, ви її прочитаєте», – написав Кінг.
«Висота» – найкоротший серед усіх романів, його обсяг 144 сторінки.
Сюжет побудований навколо хвороби головного героя Скотта Кері, що втрачає вагу, але водночас зовні не змінюється. На тлі цього він воює із сусідками-лесбіянками, які хочуть відкрити в містечку ресторан, але в американській провінції це складно зробити через упередження та забобони.
Лазуткін та Коробчук їдуть на чемпіонат Європи з літературного слему в Будапешт
Чемпіонат відбудеться з 27 листопада по 1 грудня. На нього з’їдуться близько двох десятків слемерів з Чехії, Бельгії, Кіпру, Словаччини, Сербії, Естонії, Фінляндії, Франції, Хорватії, Норвегії, Італії та інших країн Європи. Від України поїдуть Дмитро Лазуткін та Павло Коробчук. Докладніше про подію можна прочитати ТУТ.
Чак написав її у 2018 році. Книга ще не перекладена навіть російською, зате її вже зможуть почитати українські читачі. Роман називається «Виправний день». Приблизно через тиждень її можна буде вже придбати і прочитати.
Анотація така: “Одного ранку ти прокинешся і зрозумієш — настав Виправний день. Час встановлення нової влади та смерть для старої. Уряд гадав, що ми не дізнаємося про те, що нас хотіли знищити? Натомість ми самі знищили уряд. Убили всіх політиків, університетських професорів та інших людей зі Списку. Їхні ліві вуха — символи нашої влади, ми проголосили себе «вождями» і перевернули світ з ніг на голову. Ми знецінили владу грошей. Ми зробили все, що було написано в книзі із синьо-чорною палітуркою, яку називають «Виправним днем», «Декларацією взаємозалежності» чи просто «Книгою Талбота». Але завжди знайдуться ті, кого не влаштує новий порядок. І вони шукатимуть способи зламати встановлені правила. Чи можливо ще хоч щось змінити?”.
«Про любов» – друга книга серії «Школа пані Фреймут» після «Етикету», посібника з гарних манер для панянок з гарним почуттям гумору. Це збірка, до якої обрано невідомі твори відомих авторів про любов небанальну. До Коханого, до Дитини, Батьківщини і до Себе.
У книзі вперше публікуються есеї Олі Фреймут, фрагменти яких вже давно й гучно обговорюють в Інтернеті. До збірки ввійшли унікальні твори Ольги Кобилянської, Фаіни Раневської, Лесі Українки, Юрія Винничука, Наталени Королеви, Марини Цвєтаєвої та Антона Чехова. Вперше перекладено і представлено українською малознані твори О.Генрі, Оскара Вайлда, Вірджинії Вулф та Кейт Шопен, яка писала у 1900-х роках для американського «Vogue».
25 thoughts on “Прохасько вирушає в Антарктиду, Фреймут написала нову книгу, а «Чорного ворона» екранізують: 7 новин тижня зі світу книжок”