Топ 15 книг для розвитку навиків спілкування та комунікації

Вам відомо, що ефективна комунікація є запорукою успішності та якості нашого з вами співіснування. Адже без цих складових життя було б порожнім і неповноцінним, без розвитку і без будь-якої радості. Однак просто знати про дані поняття мало, потрібно ще й розуміти, як, власне, навички ефективного спілкування вдосконалювати. У цьому вам допоможуть захоплюючі і одночасно повчальні книги для розвитку навичок спілкування, які ми вам підібрали. Представлений ТОП 15 складається з найбільш корисних видань, за допомогою яких ви навчитеся легко встановлювати контакт, підтримувати бесіду, домовлятися і наполягати на своєму, з ким і за яких би обставин вам не доводилося комунікувати.


Ванесса Едвардс «Наука общения. Как читать эмоции, понимать намерения и находить общий язык с людьми»


02_13_08Комунікація – досить значна частина нашого з вами життя. Але, на жаль, далеко не кожен може назвати себе ідеальним співрозмовником або похвалитися швидким набуттям нових знайомств, ділових партнерів або просто звичайних друзів. Завдяки практичним порадам автора ви зрозумієте, що і як треба робити, щоб завоювати прихильність оточуючих, привернути до себе увагу, впливати на оточуючих на користь собі. Безумовно, книга стимулює до дій. Крім теоретичних даних і наукових досліджень, в ній чимало цікавих фотографій, а також вправ і тестів на розвиток комунікативного досвіду.


Деніел Шапіро «На эмоциях. Как улаживать самые болезненные конфликты в семье и на работе»


02_14_08Найбільш небезпечним видом конфлікту є емоційний. Він спалахує раптово і погасити його не так вже й просто. Найчастіше даний вид суперечок стосується сімейних непорозумінь під час різних робочих ситуацій, а також зіткнення на релігійному і національному ґрунті. Книга відомого психолога базується на сучасних даних конфліктології, психології та соціології. Шапіро переконаний, що подолати навіть найгостріші суперечки можливо. І надає свій покроковий план дій з їх врегулювання. Власну теорію автор підкріплює реальними прикладами залагодження міжнародних конфліктних ситуацій.


Людмила Калабуха «Почніть говорити “НІ”. Як упевнено відмовляти та викликати повагу»


02_15_08Ця книга – покрокова інструкція з ефективної комунікації. Автор переконаний, що говорити «ні» і відмовляти – життєво важливе вміння! З цієї книги з розвитку комунікативних навичок ви дізнаєтеся, як це зробити. Чому? Коли і як треба відмовляти? На ці та інші питання відповіді також є. При цьому, використовуючи методики Калабухи, ви не будете відчувати провину, як це буває, якщо ви комусь у чомусь відмовили. Крім того, методика відмов дозволить вам пробуджувати у клієнта бажання до покупки, допоможе зберегти спокій і впевненість в складних ситуаціях, позбутися від маніпуляторів, а також зберегти відмінні відносини з усіма, хто від вас почув слово «ні»..


Патрик Кінг «Стратегії і тактики спілкування»


02_16_08

Лаконічний (зручний) формат і гучну назву цього видання красномовно натякають – завдяки цій книзі читач зможе отримати безліч корисної інформації, не витрачаючи багато часу. Книга складається з 18 розділів, кожен з яких уособлює 1 порада – як досягти бажаного ефекту і стати першокласним співрозмовником. Прочитавши книгу, ви подивитеся на переговори зовсім інакше – не як на рутинну частину життя, а як на процес, яким можна керувати.

Містер Кінг пропонує різні методи і стратегії ефективної комунікації, серед яких є прийоми ефективних суперечок, захисту від невиправданої критики, заманювання незнайомців і налагодження контакту з потрібною людиною. Автор зосереджується на роботі з емоційним інтелектом, а також на загальному розумінні людського спілкування. Вивчивши інформацію з книги з комунікативних навичок детально, ви навчитеся долати емоційні перешкоди, вселити в себе впевненість і зможете впоратися з усіма необхідними інструментами для досягнення успіху.


Кріс Андерсон «Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів»


02_17_08

Ви боїтеся публічних виступів? Вам не вдається сфокусуватися, коли перед вами велика кількість людей? Перед публікою ви відчуваєте себе некомфортно і розгублено? Прочитайте цю книгу! Перед вами покрокова інструкція з розвитку майстерності виступу і ораторських здібностей на всіх етапах – від задумки спічу і до фінального акорду. Автор наводить безліч прикладів з власного досвіду, дає поради успішного виступу на TED, акцентує увагу на тому, як взагалі створювалася ця платформа і яка її нинішня мета. Якщо ви ніколи не дивилися виступів – ця книга є чудовим стимулом для цього.

І пам’ятайте, що успішна презентація себе є ключем до серця аудиторії.


Ден Роем «Говори та показуй»


02_18_08Ви публічна людина, але жахливо боїтеся виступати перед людьми? Вже тільки одна думка про виступі викликає в тілі тремтіння? Не полінуйтеся прочитати цю книгу. Матеріал вчить кожного творчо підходити до побудови контенту презентації, чітко і ясно викладати власні думки, а найголовніше, не боятися публіки. Автор упевнений, що для спікера публічний виступ має проходити легко, невимушено і, звичайно ж, з бажаним результатом. А для того, щоб все так і було, потрібно опанувати всього лише кілька простих, але при цьому потужних авторських інструментів.


Роберт Чалдіні «Переконання. Революційний метод впливу на людей»


02_19_08

У мистецтві переконання важливо не тільки «Що» і «Як» сказано, але і «Коли» саме. «Привілейований момент», як стверджує сам автор, це той відрізок часу, коли можливість прийняття якогось рішення буде вам на користь. Є безліч інструментів для досягнення цієї миті: правильно поставлене питання, відкрите або приховане нагадування про щось або ж натяк на те, що ви зі співрозмовником близькі.

З книги для розвитку навичок спілкування можна дізнатися секрети того, яким чином нами маніпулюють кваліфіковані рекламодавці, агенти з продажу, родичі або друзі. За твердженням Роберта Чалдіні, ця допомога не розкриє нічого нового маніпуляторам зі стажем, а скоріше допоможе простим споживачам послуг захистити себе від впливу явного чи прихованого нав’язування. Всі дослідження, наведені в виданні, реальні (в кінці книги є посилання на них), а факти викладено максимально просто і доступно.


Ем Гріффін «Коммуникация. Теории и практики»


02_20_08Чудове видання з комунікації з повчальною інформацією і ефективними методиками! У книзі можна знайти поради про те, як перетворити всі тривоги, упередження і страхи в мотивуючі чинники. Всього представлена 31 базова теорія комунікації: хто її зачинатель, які слабкі і сильні сторони, ключові концепти, сфери застосування, загальне визначення, принципи роботи і багато іншого. Завдання цієї книги для розвитку навичок спілкування – навчити читача справляти хороше перше враження, висловлювати свою точку зору, відстоювати власні інтереси, а також справлятися зі складними ситуаціями і людьми.


Тайнан «Супермен по привычке. Как внедрять и закреплять полезные навыки»


02_21_08

Що таке звичка? На це питання багато хто шукає відповідь і досі. Одне відомо точно: завдяки цій здатності ми можемо робити багато щоденних справ на автоматі, не витрачаючи на це розумову енергію. І таких дій у людини приблизно 60%!

Цей матеріал адресований тим, хто прагне кожен свій день зробити кращим за попередній, а себе – кращої версією самого себе. Автор у доступній формі викладає теорію формування корисних навичок, це ефективний практикум щодо впровадження і закріплення популярних життєвих звичок.


Кейт Феррацці «Ваш надійний тил. Як налагодити зв’язки, що приведуть до успіху»


02_22_08Успішно реалізуватися в житті без людей, яких сміливо можна назвати надійним тилом, дуже складно. Однак завдяки дієвим авторським радам від нетворкера # 1 в світі Кейт Феррацці, кожен зможе оточити себе однодумцями і мотивуючими особами, що сприяє швидшій реалізації задуманих цілей. У досить легкій і невимушеній манері автор відповідає на актуальні питання взаємовідносин з впливовими людьми, окреслює звички, від яких варто позбутися, і навпаки, зміни, до яких потрібно прагнути.


Аллан Піз, Барбара Піз «Мова рухів тіла»


02_23_08

На тему навички спілкування книги бувають дуже різні, але ця вже з перших сторінок починає описувати і пояснювати всю суть. А вона тут така – мова рухів, яка навіть не сприймається більшістю співрозмовників. Насправді, невербальні складові можуть сказати про співрозмовника досить багато.

Книга експертів з комунікацій Аллана і Барбари Піз дозволяє дізнатися про співрозмовника більше, ніж він вам розповість – вчить читати думки інших по міміці, жестах і позах. Детально розглядаються знаки рухів зап’ястя, рукостискань, посмішки, поведінки очей і навіть наявності того чи іншого аксесуара або макіяжу! Володіючи інформацією подібного роду, ви завжди будете знати про опонента більше, ніж є очевидним.


Гіл Петерсіл «Новый код нетворкинга»


02_24_08Перед вами безцінне джерело знань про те, як опанувати мистецтво нетворкінгу. Відомий експерт з різних видів комунікації розповідає про таємні прийоми ефективного спілкування, завдяки яким можна швидко стати на шлях успіху, слави і грошей. Прочитавши книгу, ви станете більш уважним і цінних співрозмовником для всіх цікавих вам особистостей. У цьому, до речі, і полягає справжній нетворкінг. Головне, повністю відкритися і почати приймати нову інформацію. Бо саме це є фундаментом для побудови ефективних взаємовідносин.


Алекс Роулінгс «Как заговорить на любом языке»


02_25_08Вивчення нової мови є не тільки захоплюючою розвагою і надзвичайно цікавим процесом, але і нескінченним джерелом розвитку інтелектуальних можливостей. Представлене посібник буде корисним на будь-якому етапі пізнання. Як на початку, коли ви тільки починаєте шукати і вибирати підхід до вивчення, так і в самому кінці навчання, коли толком не знаєш, що робити далі і куди йти. У виконанні автора – свіжі ідеї і несподівані перспективи, а також різні методи та шляхи, що дозволяють набагато швидше і ще й з великим задоволенням опанувати іноземну мову.


Марк Гоулстон «Я слышу вас насквозь. Эффективная техника переговоров»


02_26_08Все вимагає практичного застосування. Ця книга цінна тим, що в ній не пропагуються ідеї використання людей, безглуздої конкуренції і придушення потенційних конкурентів. Навпаки, автор говорить про уважність до інтересів інших, глибоку повагу до особистості і про людяність в цілому. Цей посібник є ключем до успішних переговорів. Автор вчить слухати і чути співрозмовника, а також розуміти, чого від вас чекають оточуючі. З книги для розвитку комунікативних навичок ви дізнаєтеся безліч дієвих технік і стратегій, які однозначно варто використовувати в житті. Окремо цікава тема – технології переговорів з терористами і тими, хто прямо зараз наставив на вас пістолет. Унікальні знання, які навряд чи знайдеш у вільному доступі.


Лиза Крон «С первой фразы. Как увлечь читателя, используя когнитивную психологию»


02_27_08На основі сучасних досліджень неврології і когнітивної психології, автор дає слушні поради, як можна створити світовий бестселер. Виявляється, потрібно всього лише ознайомитися з реакціями мозку на той чи інший сюжетний хід. Кожна окрема глава відповідає одному аспекту роботи людського інтелекту з прикладами його практичного використання. Читаючи подібні книги для розвитку комунікативних навичок, ви навчитеся схиляти співрозмовника на свою сторону, саме так, як вам це потрібно.


Сергій Черевань
Тато в декретній відпустці, майже футбольний хуліган, музикант та засновник веб студії, літературний оглядач та контент-редактор… Різнобічність — то моя фішка. До кожної зі справ підходжу відповідально, тому ніколи не дозволю собі писати неправдиві речі. Читав Гітлера, Пєлєвіна, Гарсію Маркеса. Хочу осягнути всі книги світу. Хоча, це, напевне, перетворило б мене на суперкомп’ютер… Мрійник. Оптиміст-максималіст.

72 thoughts on “Топ 15 книг для розвитку навиків спілкування та комунікації

 1. Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger,
  and I was wanting to know your situation; many of us have created some nice practices and we are looking to swap methods with others, why not shoot me an email
  if interested.

 2. I’m really impressed along with your writing skills and also with
  the structure in your blog. Is this a paid subject matter or did you customize it
  your self? Anyway keep up the excellent quality writing, it’s rare to see a nice weblog like this
  one nowadays..

 3. Hi, I do think this is a great web site. I stumbledupon it 😉 I may return once again since I book marked it.
  Money and freedom is the best way to change, may you be rich
  and continue to help other people.

 4. Hello there, You’ve done an excellent job. I’ll certainly digg it and personally recommend to my friends.
  I’m sure they will be benefited from this web site.

 5. Great beat ! I would like to apprentice while you amend your
  web site, how could i subscribe for a blog web site?
  The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea

 6. Good post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon everyday.
  It’s always helpful to read content from other authors and
  use something from their web sites.

 7. Greate post. Keep posting such kind of information on your site.
  Im really impressed by your blog.
  Hi there, You have done a great job. I will definitely digg it and in my view recommend to my
  friends. I am sure they will be benefited from this site.

 8. I just could not depart your web site before suggesting that I actually enjoyed the usual information an individual
  provide for your guests? Is going to be back incessantly in order to inspect new posts

 9. I know this if off topic but I’m looking into starting my
  own blog and was wondering what all is needed to get setup?
  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very internet savvy so I’m not 100% positive.
  Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
  Thank you

 10. Oh my goodness! Awesome article dude! Thank you so much, However I am encountering difficulties with your RSS.
  I don’t know the reason why I can’t join it. Is
  there anyone else having similar RSS problems? Anybody who
  knows the solution will you kindly respond? Thanx!!

 11. Unquestionably believe that which you said.

  Your favorite reason seemed to be on the net the easiest thing to be
  aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they just do not know about.

  You managed to hit the nail upon the top and
  defined out the whole thing without having side effect ,
  people could take a signal. Will probably be back to get more.
  Thanks

 12. Awesome site you have here but I was wondering if you knew of any forums that cover the same topics
  discussed here? I’d really like to be a part of group where I
  can get feed-back from other knowledgeable people that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know. Thanks a
  lot!

 13. Hey just wanted to give you a quick heads up and let you know a few
  of the pictures aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different browsers and both show the same outcome.

 14. I have been surfing on-line more than three hours
  as of late, yet I never discovered any attention-grabbing article like yours.
  It is pretty price enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers made just
  right content material as you did, the net will probably be a lot more useful than ever before.

 15. I am extremely impressed with your writing skills as well
  as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself?
  Anyway keep up the nice quality writing,
  it is rare to see a nice blog like this one nowadays.

 16. Thanks for one’s marvelous posting! I really enjoyed reading it, you might be a great
  author.I will always bookmark your blog and will often come back
  someday. I want to encourage you continue your great writing, have a nice weekend!

 17. Awesome things here. I am very glad to look
  your article. Thank you a lot and I’m taking a look ahead
  to contact you. Will you kindly drop me a e-mail?

 18. Greate article. Keep writing such kind of info
  on your page. Im really impressed by your site.
  Hi there, You’ve done an excellent job. I’ll definitely digg it and individually suggest to
  my friends. I am confident they will be benefited from this web site.

 19. Right here is the right website for everyone who wants to find out about
  this topic. You realize so much its almost tough to argue with you (not that I actually will need to…HaHa).
  You certainly put a fresh spin on a subject which
  has been discussed for ages. Excellent stuff, just great!

 20. Hi there! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing
  very good results. If you know of any please share.
  Thanks!

 21. Undeniably believe that which you stated. Your favorite justification seemed to be on the internet the easiest
  thing to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while people consider worries that they just don’t know about.
  You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal.
  Will likely be back to get more. Thanks

 22. Hi, i think that i saw you visited my blog so i came to “return the favor”.I am attempting to find things to
  improve my web site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 23. Hi! I know this is sort of off-topic however I needed
  to ask. Does operating a well-established website like yours take a lot of work?

  I am brand new to blogging but I do write in my journal daily.

  I’d like to start a blog so I can easily share my own experience and thoughts online.
  Please let me know if you have any ideas or tips for new aspiring blog owners.
  Appreciate it!

 24. Amazing! This blog looks just like my old one!
  It’s on a entirely different subject but it has pretty much the same layout and
  design. Great choice of colors!

 25. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was curious
  what all is required to get set up? I’m assuming having a
  blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very web smart so I’m not 100% sure.
  Any tips or advice would be greatly appreciated. Appreciate it

 26. Admiring the time and effort you put into your blog and detailed information you
  provide. It’s awesome to come across a blog every
  once in a while that isn’t the same old rehashed information. Excellent read!
  I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my
  Google account.

 27. I’m not sure exactly why but this weblog is loading incredibly slow for
  me. Is anyone else having this problem or is it a problem on my
  end? I’ll check back later and see if the problem still exists.

 28. Hey There. I discovered your weblog using msn. That is an extremely well written article.
  I’ll make sure to bookmark it and return to read
  more of your useful information. Thanks for the post.
  I will definitely return.

 29. A fascinating discussion is definitely worth comment.

  I do think that you need to write more about this topic, it might
  not be a taboo subject but typically people don’t discuss such subjects.
  To the next! Cheers!!

 30. My brother suggested I might like this website. He was once
  entirely right. This publish actually made my
  day. You can not imagine just how so much time I had spent
  for this information! Thanks!

 31. Hi would you mind stating which blog platform you’re working with?
  I’m going to start my own blog soon but I’m having a hard time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design seems different then most
  blogs and I’m looking for something completely unique.
  P.S Sorry for getting off-topic but I had to ask!

 32. Hello! I’m at work browsing your blog from my new iphone 4!
  Just wanted to say I love reading through your blog and look
  forward to all your posts! Keep up the fantastic work!

  asmr 0mniartist

 33. Do you mind if I quote a couple of your articles as long
  as I provide credit and sources back to your webpage? My website is in the exact same niche as yours and my visitors would genuinely benefit from some of the information you present here.

  Please let me know if this okay with you. Thank you!

 34. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of
  any widgets I could add to my blog that automatically tweet
  my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time
  and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 35. Hello, i feel that i saw you visited my website thus i got here to go back the choose?.I am trying to find issues to improve
  my website!I assume its good enough to use some of your ideas!!

 36. Hey there just wanted to give you a quick heads up. The words in your content seem
  to be running off the screen in Chrome. I’m not sure if this is
  a format issue or something to do with internet browser compatibility but I figured I’d post to let you
  know. The design and style look great though! Hope you
  get the issue resolved soon. Thanks

 37. Interesting blog! Is your theme custom made or did you
  download it from somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog shine.
  Please let me know where you got your theme. Kudos 0mniartist
  asmr

 38. Hello! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
  My web site looks weird when browsing from my iphone 4.
  I’m trying to find a template or plugin that might be able to correct this issue.
  If you have any suggestions, please share. Many thanks!

  asmr 0mniartist

Залишити відповідь