Топ 12 книг про виховання дітей

Бути батьками – чудове відчуття, адже діти – це наше все, наше продовження, наша майбутня опора! І як важливо виховати їх правильно, щоб потім було, ким пишатися, і не залишитися на старості без «склянки води». Для того, щоб полегшити вам батьківські будні, ми підготували найкращу добірку видань – книги з виховання дітей. Джерело корисної інформації, що дозволяє впоратися зі складними ситуаціями, навчитися краще розуміти своїх дітей і діяти більш впевнено. Звичайно ж, ця добірка – «крапля в морі» тематичної літератури. Але, і ці книги дають більш ніж хорошу базу, цілісне уявлення про такий непростий процес, як виховання.


Деніел Сігел, Тіна Брайсон «Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини»
(Наш формат, 2018, пер. Світлана Січкар)


09_10_08Книга питань та відповідей, що дозволяє виховувати дітей без сліз і неадекватної злості. Відомі фахівці з дитячої психології розробили і представили батьківську стратегію поведінки, що дозволяє досягти гармонії в спілкуванні з дитиною. А також дієві методи виховання дитини без застосування будь-яких покарань, заборон і наказів. Ви навчите малюка контролювати негативні емоції, більше розуміти свої почуття і аналізувати власні вчинки. Зрештою саме в цьому і полягає основа емоційного і розумового здоров’я підростаючого покоління.


Еріка Райшер «Супербатьки. 75 успішних стратегій виховання»
(КМ-Букс, 2018, пер. Тетяна Заволоко)


09_11_08З початком використання цієї книги для батьків ви створите сімейне життя мрії! Матеріал заснований на простих, але досить повчальних правилах (всього в книзі таких 75). Структуровано видання в такій послідовності – спочатку теоретичні дані головних прийомів взаємодії батьків і дітей, далі приклади конкретних ситуацій і в кінці поради щодо застосування вищевикладених правил. Еріка Райшер докладно розбирає такі ключові техніки, як емпатія, емоційне тренування, припинення дії, повторення, справедливе попередження і винагороду. Використовуючи їх, ви зможете вирішити більшість проблем, з якими стикаються сучасні батьки.


Анна Бикова  «Самостоятельный ребенок, или как стать «ленивой мамой»
(Эксмо, 2016)


09_12_08Вашій увазі пропонується досвід успішного психолога і блогера з питань виховання дітей. Автор піднімає болючу тему – як зробити дитину самостійною. Наводить безліч прикладів з особистого життя і дає корисні поради щодо вирішення проблемних ситуацій. Книга змушує поглянути на себе і на виховання дітей під іншим кутом: розібратися, чому дитина поводиться саме так, а не інакше в залежності від вашої поведінки. Бикова стверджує, що треба лише змінити своє ставлення до виховання дитини, не боятися давати їй свободу вибору і дій, і в кінцевому підсумку ви отримаєте повноцінне, самостійне, життєрадісне дитя, здатне вирішувати проблеми самостійно.


Памела Друкерман «Французские дети не плюются едой. Секреты воспитания из Парижа»
(Синдбад, 2014, пер. Юлія Змєєва)


09_13_08Як французи справляються зі своїми дітьми? Які прийоми виховання вони використовують, щоб виростити слухняних і чемних дітей, не жертвуючи при цьому власним часом? Пані Друкерман відповідає на всі ці питання, досліджуючи феномен французького виховання. Насправді секрети успішних взаємин батьків і дітей досить прості. Головне – вчити дітей відповідальності та самостійності. Це і є запорука успіху їхнього подальшого життя. Крім усього іншого, автор порівнює два методи виховання: американський і французький. Перший – заснований на увазі до раннього розвитку дитини, безрежимного харчування, постійних перекусах, вседозволеності, а також відсутності рамок. Другому методу, навпаки, властива наявність чітких меж, незначні витівки і правильний режим харчування. Який з методів, можливо, ви візьмете для себе – ви вирішите самі під час читання книги з виховання дітей.


Артем Чапай «Тато в декреті»
(Віват, 2016)


09_14_08Автор руйнує стереотипи і розповідає, як це, – доглядати за двома малюками, коли їх мама працює, роз’їжджає по відрядженнях і заробляє гроші. Артем Чапай сам пробув півроку в декретній відпустці і тепер передає свій досвід з виховання дітей друзям. В даному творі він майстерно характеризує інститут бабусь, без яких виховання, насправді, було б важким. З книги з виховання дітей з народження ви дізнаєтеся про найпрекрасніші і найважчі моменти виховання дитини в перші місяці і роки життя.


Анна Гресь «Как обнять кактус? Книга для родителей, которые хотят понять своих подростков»
(Основа, 2017)


09_15_08

Книга про те, як можна безболісно навчитися не воювати з тінейджером, пережити важкий підлітковий період і взагалі зрозуміти, що в твориться в голові дитини на підході до дорослого життя.

Переломний період в житті дітей – час великих змін, з великою кількістю збурень і протестів, інтересом до всього забороненого, прагнення до волелюбності і безстрашності. Анна Гресь дохідливо і чітко розповідає, що потрібно робити і говорити дорослим в тих чи інших ситуаціях, а що категорично не можна, щоб не зробити гірше або якось нашкодити підлітку. У книзі більше 70 найпоширеніших ситуацій, з якими стикаються батьки підлітків з трьома варіантами їх вирішення (від найпростішого до найскладнішого).


Людмила Петрановська «Тайная опора. Привязанность в жизни ребенка»
(АСТ, 2016)


09_16_08Бажаєте переосмислити відносини з власною, подорослішавшою дитиною? Беріть в руки цю книгу! Ви дізнаєтеся, як стати надійною опорою в житті свого сина чи доньки, позбутися від прихильності до дітей, а також чим Наставник відрізняється від Батька. Вивчивши матеріали книги з дитячої психології і виховання, зі своїми дітьми ви зможете вибудовувати виключно позитивні відносини.


Лариса Шрагіна «15 табу для матусь і татусів, або Батьківські помилки з любові до дітей»
(ВСЛ, 2016)


09_17_08Перед вами практична інструкція про те, як прищепити дитині правильне сприйняття багатьох речей, навчити, що таке добре, а що погано. На розгляд батьків надається типологія причин поганої поведінки дитини, основні педагогічні помилки, а також детальний аналіз різних виховних ситуацій. На думку автора, головною потребою в дітей є почуття батьківської любові, підтримки, а також розуміння того, що їх цінують і поважають. При цьому, любов батьків не повинна переходити межі: чаду ні в якому разі не потрібно потурати, не варто балувати. Як знайти ту тонку грань правильного виховання, дізнаєтеся з цього видання.


Світлана Ройз «Практическое ребенковедение»
(Ніка-Центр, 2015)


09_18_08Чи варто батькам карати свою дитину? Як зрозуміти грань між маніпуляцією і вихованням? Як допомогти дитині знайти себе в цьому світі? Як все встигати і навчитися не вихлюпувати гнів на власне чадо? Відповіді ви знайдете в цій книзі. Тут – абсолютно практичний досвід і несекретні секрети про те, як заглянути за те, що ми називаємо складною поведінкою дитини, що зробити для профілактики різних психологічних і не тільки складнощів, як повернути собі спокій і як надати сил своїй «внутрішній дитині». Ця книга про багатогранність підходу, глибину і одночасно легкість життя з улюбленими дітьми. Вивчивши матеріал, ви напевно відмовитеся від старої системи виховання, скориставшись новими прогресивними методами.


Джулі Літкотт-Гаймс «Як виховати дорослого»
(Наш формат, 2016, пер. Олена Замойська)


09_19_08

Найкращий методичний посібник для батьків, прагнучих не допускати помилок у розвитку своїх дітей, виховати їх самостійними і успішними особистостями. За словами автора, якщо ви хочете виростити з малюка щасливого дорослого, ставтеся, спілкуйтеся і виховуйте його так, як би ви це робили з дорослим – наполегливо, систематично, аргументовано, відкинувши власні амбіції в сторону. Спілкуйтеся з ним на рівних, при цьому своїм прикладом і поведінкою завоюйте до себе повагу.

Головна ідея книги – не страждати гіперопікою, давати більше свободи дій дитині, заохочувати її позитивні якості. Книга не тільки здатна налагодити відносини між дітьми і батьками, а й між чоловіком і жінкою. Пам’ятайте, виховуючи інших, не припиняйте роботу над собою.


Мері Шіді Курсінка «Виховання надзвичайної дитини»
(Наш формат, 2016, пер. Ольга Синиця)


09_20_08Всі діти різні, всі діти унікальні. Часом, може навіть занадто. Занадто активні, емоційні, вразливі і чутливі. І як до них, таких багатогранних підібрати потрібний ключик? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся з книги з дитячої психології і виховання від Мері Шіді Курсінкі. Автор надає різноманітність стратегій виховання з порадами щодо їх застосування. Кращий інструментарій для налагодження відносин з дитиною, прищеплення їй кращих якостей і навпаки – викорінення всього поганого. Безсумнівно, підсумок виховної роботи вас приємно здивує.


Адель Фабер, Елейн Мазліш «Как говорить, чтобы дети слушали, и как слушать, чтобы дети говорили»
(Эксмо, 2010, пер. Анастасія Завельська)


09_22_08

Хочете припинити вічні конфлікти поколінь? Навчитися правильно доносити власні думки і почуття дитині, щоб вона вас зрозуміла? Бажаєте прийти до повного взаєморозуміння зі своїм малюком? З книги з виховання дітей з народження ви дізнаєтеся, як це зробити. Матеріал сповнений практичних рекомендацій з виховання, живих прикладів, а також порад від всесвітньо відомих фахівців в сфері взаємин «діти-батьки». Книга наполегливо радить звільняти дитину від різних ярликів, будувати і зміцнювати її позитивний образ, а також створювати ситуації, де вона би змогла подивитися на себе збоку. Надихайте і будьте гідним прикладом для наслідування!


Сергій Черевань
Тато в декретній відпустці, майже футбольний хуліган, музикант та засновник веб студії, літературний оглядач та контент-редактор… Різнобічність — то моя фішка. До кожної зі справ підходжу відповідально, тому ніколи не дозволю собі писати неправдиві речі. Читав Гітлера, Пєлєвіна, Гарсію Маркеса. Хочу осягнути всі книги світу. Хоча, це, напевне, перетворило б мене на суперкомп’ютер… Мрійник. Оптиміст-максималіст.

17 thoughts on “Топ 12 книг про виховання дітей

 1. Undeniably consider that that you said. Your favorite justification seemed to be at the net
  the easiest thing to bear in mind of. I say
  to you, I certainly get irked whilst other people consider concerns
  that they plainly do not know about. You managed to hit the nail upon the highest and also outlined out
  the whole thing without having side-effects , folks can take a signal.
  Will likely be back to get more. Thank you

 2. An outstanding share! I’ve just forwarded this onto a coworker who has been doing a little homework on this.

  And he in fact ordered me breakfast due to the
  fact that I found it for him… lol. So let me reword
  this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanks
  for spending the time to discuss this subject here on your website.

 3. I really love your blog.. Excellent colors & theme. Did you develop this amazing site yourself?
  Please reply back as I’m wanting to create my very
  own blog and want to learn where you got this from
  or just what the theme is named. Kudos!

 4. Can I simply just say what a relief to uncover somebody that genuinely understands what they are discussing on the internet.
  You definitely understand how to bring an issue to light and make it important.
  A lot more people need to read this and understand this side of your story.
  I can’t believe you aren’t more popular given that
  you definitely possess the gift.

 5. Howdy I am so happy I found your weblog, I
  really found you by mistake, while I was searching on Aol for something else, Anyhow I am here now and would just like to say
  thank you for a tremendous post and a all round entertaining
  blog (I also love the theme/design), I don’t
  have time to browse it all at the minute but I have
  bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the great jo.

 6. It’s awesome to visit this web page and reading the views of all colleagues on the topic of this paragraph, while I
  am also keen of getting familiarity. ps4 games allenferguson ps4 games

 7. This is a really good tip especially to those
  new to the blogosphere. Simple but very accurate info… Thank you for
  sharing this one. A must read post! games ps4 185413490784 games ps4

 8. Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your weblog?
  My website is in the very same area of interest as yours
  and my visitors would genuinely benefit from some of the information you provide
  here. Please let me know if this okay with you.
  Cheers!

Залишити відповідь