Топ 12 книг про виховання дітей

Бути батьками – чудове відчуття, адже діти – це наше все, наше продовження, наша майбутня опора! І як важливо виховати їх правильно, щоб потім було, ким пишатися, і не залишитися на старості без «склянки води». Для того, щоб полегшити вам батьківські будні, ми підготували найкращу добірку видань – книги з виховання дітей. Джерело корисної інформації, що дозволяє впоратися зі складними ситуаціями, навчитися краще розуміти своїх дітей і діяти більш впевнено. Звичайно ж, ця добірка – «крапля в морі» тематичної літератури. Але, і ці книги дають більш ніж хорошу базу, цілісне уявлення про такий непростий процес, як виховання.


Деніел Сігел, Тіна Брайсон «Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини»
(Наш формат, 2018, пер. Світлана Січкар)


09_10_08Книга питань та відповідей, що дозволяє виховувати дітей без сліз і неадекватної злості. Відомі фахівці з дитячої психології розробили і представили батьківську стратегію поведінки, що дозволяє досягти гармонії в спілкуванні з дитиною. А також дієві методи виховання дитини без застосування будь-яких покарань, заборон і наказів. Ви навчите малюка контролювати негативні емоції, більше розуміти свої почуття і аналізувати власні вчинки. Зрештою саме в цьому і полягає основа емоційного і розумового здоров’я підростаючого покоління.


Еріка Райшер «Супербатьки. 75 успішних стратегій виховання»
(КМ-Букс, 2018, пер. Тетяна Заволоко)


09_11_08З початком використання цієї книги для батьків ви створите сімейне життя мрії! Матеріал заснований на простих, але досить повчальних правилах (всього в книзі таких 75). Структуровано видання в такій послідовності – спочатку теоретичні дані головних прийомів взаємодії батьків і дітей, далі приклади конкретних ситуацій і в кінці поради щодо застосування вищевикладених правил. Еріка Райшер докладно розбирає такі ключові техніки, як емпатія, емоційне тренування, припинення дії, повторення, справедливе попередження і винагороду. Використовуючи їх, ви зможете вирішити більшість проблем, з якими стикаються сучасні батьки.


Анна Бикова  «Самостоятельный ребенок, или как стать «ленивой мамой»
(Эксмо, 2016)


09_12_08Вашій увазі пропонується досвід успішного психолога і блогера з питань виховання дітей. Автор піднімає болючу тему – як зробити дитину самостійною. Наводить безліч прикладів з особистого життя і дає корисні поради щодо вирішення проблемних ситуацій. Книга змушує поглянути на себе і на виховання дітей під іншим кутом: розібратися, чому дитина поводиться саме так, а не інакше в залежності від вашої поведінки. Бикова стверджує, що треба лише змінити своє ставлення до виховання дитини, не боятися давати їй свободу вибору і дій, і в кінцевому підсумку ви отримаєте повноцінне, самостійне, життєрадісне дитя, здатне вирішувати проблеми самостійно.


Памела Друкерман «Французские дети не плюются едой. Секреты воспитания из Парижа»
(Синдбад, 2014, пер. Юлія Змєєва)


09_13_08Як французи справляються зі своїми дітьми? Які прийоми виховання вони використовують, щоб виростити слухняних і чемних дітей, не жертвуючи при цьому власним часом? Пані Друкерман відповідає на всі ці питання, досліджуючи феномен французького виховання. Насправді секрети успішних взаємин батьків і дітей досить прості. Головне – вчити дітей відповідальності та самостійності. Це і є запорука успіху їхнього подальшого життя. Крім усього іншого, автор порівнює два методи виховання: американський і французький. Перший – заснований на увазі до раннього розвитку дитини, безрежимного харчування, постійних перекусах, вседозволеності, а також відсутності рамок. Другому методу, навпаки, властива наявність чітких меж, незначні витівки і правильний режим харчування. Який з методів, можливо, ви візьмете для себе – ви вирішите самі під час читання книги з виховання дітей.


Артем Чапай «Тато в декреті»
(Віват, 2016)


09_14_08Автор руйнує стереотипи і розповідає, як це, – доглядати за двома малюками, коли їх мама працює, роз’їжджає по відрядженнях і заробляє гроші. Артем Чапай сам пробув півроку в декретній відпустці і тепер передає свій досвід з виховання дітей друзям. В даному творі він майстерно характеризує інститут бабусь, без яких виховання, насправді, було б важким. З книги з виховання дітей з народження ви дізнаєтеся про найпрекрасніші і найважчі моменти виховання дитини в перші місяці і роки життя.


Анна Гресь «Как обнять кактус? Книга для родителей, которые хотят понять своих подростков»
(Основа, 2017)


09_15_08

Книга про те, як можна безболісно навчитися не воювати з тінейджером, пережити важкий підлітковий період і взагалі зрозуміти, що в твориться в голові дитини на підході до дорослого життя.

Переломний період в житті дітей – час великих змін, з великою кількістю збурень і протестів, інтересом до всього забороненого, прагнення до волелюбності і безстрашності. Анна Гресь дохідливо і чітко розповідає, що потрібно робити і говорити дорослим в тих чи інших ситуаціях, а що категорично не можна, щоб не зробити гірше або якось нашкодити підлітку. У книзі більше 70 найпоширеніших ситуацій, з якими стикаються батьки підлітків з трьома варіантами їх вирішення (від найпростішого до найскладнішого).


Людмила Петрановська «Тайная опора. Привязанность в жизни ребенка»
(АСТ, 2016)


09_16_08Бажаєте переосмислити відносини з власною, подорослішавшою дитиною? Беріть в руки цю книгу! Ви дізнаєтеся, як стати надійною опорою в житті свого сина чи доньки, позбутися від прихильності до дітей, а також чим Наставник відрізняється від Батька. Вивчивши матеріали книги з дитячої психології і виховання, зі своїми дітьми ви зможете вибудовувати виключно позитивні відносини.


Лариса Шрагіна «15 табу для матусь і татусів, або Батьківські помилки з любові до дітей»
(ВСЛ, 2016)


09_17_08Перед вами практична інструкція про те, як прищепити дитині правильне сприйняття багатьох речей, навчити, що таке добре, а що погано. На розгляд батьків надається типологія причин поганої поведінки дитини, основні педагогічні помилки, а також детальний аналіз різних виховних ситуацій. На думку автора, головною потребою в дітей є почуття батьківської любові, підтримки, а також розуміння того, що їх цінують і поважають. При цьому, любов батьків не повинна переходити межі: чаду ні в якому разі не потрібно потурати, не варто балувати. Як знайти ту тонку грань правильного виховання, дізнаєтеся з цього видання.


Світлана Ройз «Практическое ребенковедение»
(Ніка-Центр, 2015)


09_18_08Чи варто батькам карати свою дитину? Як зрозуміти грань між маніпуляцією і вихованням? Як допомогти дитині знайти себе в цьому світі? Як все встигати і навчитися не вихлюпувати гнів на власне чадо? Відповіді ви знайдете в цій книзі. Тут – абсолютно практичний досвід і несекретні секрети про те, як заглянути за те, що ми називаємо складною поведінкою дитини, що зробити для профілактики різних психологічних і не тільки складнощів, як повернути собі спокій і як надати сил своїй «внутрішній дитині». Ця книга про багатогранність підходу, глибину і одночасно легкість життя з улюбленими дітьми. Вивчивши матеріал, ви напевно відмовитеся від старої системи виховання, скориставшись новими прогресивними методами.


Джулі Літкотт-Гаймс «Як виховати дорослого»
(Наш формат, 2016, пер. Олена Замойська)


09_19_08

Найкращий методичний посібник для батьків, прагнучих не допускати помилок у розвитку своїх дітей, виховати їх самостійними і успішними особистостями. За словами автора, якщо ви хочете виростити з малюка щасливого дорослого, ставтеся, спілкуйтеся і виховуйте його так, як би ви це робили з дорослим – наполегливо, систематично, аргументовано, відкинувши власні амбіції в сторону. Спілкуйтеся з ним на рівних, при цьому своїм прикладом і поведінкою завоюйте до себе повагу.

Головна ідея книги – не страждати гіперопікою, давати більше свободи дій дитині, заохочувати її позитивні якості. Книга не тільки здатна налагодити відносини між дітьми і батьками, а й між чоловіком і жінкою. Пам’ятайте, виховуючи інших, не припиняйте роботу над собою.


Мері Шіді Курсінка «Виховання надзвичайної дитини»
(Наш формат, 2016, пер. Ольга Синиця)


09_20_08Всі діти різні, всі діти унікальні. Часом, може навіть занадто. Занадто активні, емоційні, вразливі і чутливі. І як до них, таких багатогранних підібрати потрібний ключик? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся з книги з дитячої психології і виховання від Мері Шіді Курсінкі. Автор надає різноманітність стратегій виховання з порадами щодо їх застосування. Кращий інструментарій для налагодження відносин з дитиною, прищеплення їй кращих якостей і навпаки – викорінення всього поганого. Безсумнівно, підсумок виховної роботи вас приємно здивує.


Адель Фабер, Елейн Мазліш «Как говорить, чтобы дети слушали, и как слушать, чтобы дети говорили»
(Эксмо, 2010, пер. Анастасія Завельська)


09_22_08

Хочете припинити вічні конфлікти поколінь? Навчитися правильно доносити власні думки і почуття дитині, щоб вона вас зрозуміла? Бажаєте прийти до повного взаєморозуміння зі своїм малюком? З книги з виховання дітей з народження ви дізнаєтеся, як це зробити. Матеріал сповнений практичних рекомендацій з виховання, живих прикладів, а також порад від всесвітньо відомих фахівців в сфері взаємин «діти-батьки». Книга наполегливо радить звільняти дитину від різних ярликів, будувати і зміцнювати її позитивний образ, а також створювати ситуації, де вона би змогла подивитися на себе збоку. Надихайте і будьте гідним прикладом для наслідування!


Сергій Черевань
Тато в декретній відпустці, майже футбольний хуліган, музикант та засновник веб студії, літературний оглядач та контент-редактор… Різнобічність — то моя фішка. До кожної зі справ підходжу відповідально, тому ніколи не дозволю собі писати неправдиві речі. Читав Гітлера, Пєлєвіна, Гарсію Маркеса. Хочу осягнути всі книги світу. Хоча, це, напевне, перетворило б мене на суперкомп’ютер… Мрійник. Оптиміст-максималіст.

74 thoughts on “Топ 12 книг про виховання дітей

 1. Undeniably consider that that you said. Your favorite justification seemed to be at the net
  the easiest thing to bear in mind of. I say
  to you, I certainly get irked whilst other people consider concerns
  that they plainly do not know about. You managed to hit the nail upon the highest and also outlined out
  the whole thing without having side-effects , folks can take a signal.
  Will likely be back to get more. Thank you

 2. An outstanding share! I’ve just forwarded this onto a coworker who has been doing a little homework on this.

  And he in fact ordered me breakfast due to the
  fact that I found it for him… lol. So let me reword
  this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanks
  for spending the time to discuss this subject here on your website.

 3. I really love your blog.. Excellent colors & theme. Did you develop this amazing site yourself?
  Please reply back as I’m wanting to create my very
  own blog and want to learn where you got this from
  or just what the theme is named. Kudos!

 4. Can I simply just say what a relief to uncover somebody that genuinely understands what they are discussing on the internet.
  You definitely understand how to bring an issue to light and make it important.
  A lot more people need to read this and understand this side of your story.
  I can’t believe you aren’t more popular given that
  you definitely possess the gift.

 5. Howdy I am so happy I found your weblog, I
  really found you by mistake, while I was searching on Aol for something else, Anyhow I am here now and would just like to say
  thank you for a tremendous post and a all round entertaining
  blog (I also love the theme/design), I don’t
  have time to browse it all at the minute but I have
  bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the great jo.

 6. It’s awesome to visit this web page and reading the views of all colleagues on the topic of this paragraph, while I
  am also keen of getting familiarity. ps4 games allenferguson ps4 games

 7. This is a really good tip especially to those
  new to the blogosphere. Simple but very accurate info… Thank you for
  sharing this one. A must read post! games ps4 185413490784 games ps4

 8. Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your weblog?
  My website is in the very same area of interest as yours
  and my visitors would genuinely benefit from some of the information you provide
  here. Please let me know if this okay with you.
  Cheers!

 9. obviously like your web-site but you need to test the spelling on several of your posts.
  Many of them are rife with spelling issues and I find it very bothersome to
  tell the reality nevertheless I will certainly come again again.

 10. Hey there just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem to be running off the screen in Safari.

  I’m not sure if this is a formatting issue or something to do with browser compatibility but I figured I’d post to
  let you know. The layout look great though! Hope you get the problem resolved soon. Many thanks

 11. Hi there! This post couldn’t be written any better! Looking through
  this post reminds me of my previous roommate! He continually
  kept preaching about this. I most certainly will forward this information to him.
  Fairly certain he will have a great read.
  Thanks for sharing!

 12. I’m truly enjoying the design and layout of your site.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more
  enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?

  Great work!

 13. Hi, I think your website might be having browser compatibility issues.

  When I look at your blog site in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some
  overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that,
  excellent blog!

 14. Hello everyone, it’s my first pay a visit at this web site, and piece of writing
  is in fact fruitful designed for me, keep up posting such
  articles or reviews.

 15. Hey! Quick question that’s totally off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
  My web site looks weird when viewing from my apple iphone.
  I’m trying to find a template or plugin that might be able to resolve
  this issue. If you have any suggestions, please share.
  Cheers!

 16. Pretty component to content. I just stumbled upon your web site
  and in accession capital to claim that I acquire actually loved account your blog
  posts. Anyway I will be subscribing for your augment and
  even I achievement you get right of entry to persistently rapidly.

 17. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 18. scoliosis
  Hi to all, how is everything, I think every one is getting more
  from this site, and your views are pleasant in support of new visitors.
  scoliosis

 19. scoliosis
  I do not know whether it’s just me or if perhaps everyone else
  encountering issues with your site. It seems like some of the text in your content are running off the
  screen. Can somebody else please comment and let me know if this is
  happening to them too? This may be a issue with my internet browser because I’ve
  had this happen before. Many thanks scoliosis

 20. scoliosis
  Great work! This is the kind of info that are supposed to be shared around the internet.
  Shame on the search engines for no longer
  positioning this post higher! Come on over and talk over with
  my site . Thank you =) scoliosis

 21. I’m usually to running a blog and i really appreciate your content. The article has actually peaks my interest. I am going to bookmark your website and preserve checking for brand spanking new information.

 22. scoliosis
  It’s perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy.
  I’ve read this post and if I could I wish to suggest you
  some interesting things or advice. Perhaps you could write next
  articles referring to this article. I want to read even more things about it!
  scoliosis

 23. scoliosis
  Thanks a lot for sharing this with all of us you really recognise what you’re talking about!
  Bookmarked. Kindly also talk over with my site =).
  We will have a link exchange contract among us scoliosis

 24. Excellent post however I was wanting to know if you could write a litte more
  on this subject? I’d be very thankful if you could elaborate a little bit more.
  Bless you!

 25. I like the helpful info you provide in your articles.

  I’ll bookmark your blog and check again here frequently.
  I am quite sure I’ll learn many new stuff right here! Good luck for the next!

 26. I think what you posted was very reasonable. But, what about this?

  what if you were to create a awesome headline? I am not saying your content isn’t good, but suppose you added something that grabbed a
  person’s attention? I mean Топ 12 книг про виховання дітей – Блог Yakaboo.ua is a little boring.

  You ought to look at Yahoo’s home page and note how they
  create post headlines to grab people to open the links. You might
  add a related video or a picture or two to get people excited
  about what you’ve written. Just my opinion, it might make your posts a little bit more interesting.

 27. Please let me know if you’re looking for a article writer for your blog.
  You have some really good posts and I feel I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d love to write some articles for your blog
  in exchange for a link back to mine. Please send me an e-mail if interested.
  Cheers!

 28. I blog often and I seriously appreciate your content.

  The article has really peaked my interest. I will take a note of your blog and keep checking for new information about once per week.
  I opted in for your Feed as well.

 29. Hey! I understand this is kind of off-topic however I had to ask.
  Does operating a well-established blog like yours
  require a lot of work? I am completely new to running a blog
  however I do write in my diary daily. I’d like to start a blog so
  I will be able to share my personal experience and views online.
  Please let me know if you have any ideas or tips for new aspiring bloggers.
  Thankyou!

 30. you are really a good webmaster. The web site loading speed is amazing.
  It sort of feels that you’re doing any distinctive trick.
  In addition, The contents are masterwork. you have performed a great job on this subject!

 31. Having read this I thought it was rather informative.
  I appreciate you taking the time and energy to put this content
  together. I once again find myself personally spending a lot of
  time both reading and posting comments. But so what, it was still worth it!

 32. Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear.
  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say excellent blog!

 33. Hey there are using WordPress for your site platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my
  own. Do you require any html coding expertise to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 34. You made some really good points there. I looked on the internet for more information about the issue and found most individuals
  will go along with your views on this web site.

 35. Fantastic beat ! I wish to apprentice whilst you amend your web site, how could i subscribe for a weblog site?

  The account aided me a applicable deal. I had been a little bit familiar of
  this your broadcast provided vivid transparent idea

 36. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 37. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 38. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

Залишити відповідь