Історії сміливих і відчайдушних: 12 біографій надзвичайних людей

Читати біографії відомих людей корисно хоча б тому, що вони надихають. Когось на рішучий крок розпочати власний бізнес, а когось на дрібну, але таку необхідну перемогу власної невпевненості. Читати про надзвичайні історії реальних людей до того ж просто цікаво. Пропонуємо вам 12 біографій дивовижних людей: від середньовічних королев до першої темношкірої жінки Президента США. Надихайтесь і виконуйте завдання до осіннього бінго.

Річард Мансон «Тесла. Винахідник сучасності»

Ім’я Ніколи Тесли сьогодні відоме навіть тим, хто геть нічого не знає про цього генія-винахідника. Це він винайшов радіо, індукційний двигун, неонову лампу та розробив принципи дистанційного керування. Це він сперечався за патенти з Томасом Едісоном і був одним із керівників будівництва гідроелектростанції на Ніагарі. Книжок про Теслу написано чимало, але для такої яскравої особистості їх не може бути забагато. Восени вийшла новинка чергова біографія Тесли, яку вже охрестили авторитетною та дивовижною. З цієї книжці ви дізнаєтесь не лише про його кволий підприємницький хист, але й зрозумієте трішки більше цього дивака та людину, яка однозначно перевершила час, коли народилась.

Джон Маккейн, Марк Солтер «Буремна хвиля»

Щирий і відвертий прихильник України та палкий шанувальник демократії Джон Маккейн прожив надзвичайно яскраве та насичене життя. Книга «Буремна хвиля» — завершальна у його доробку. Вже на схилі років, після важкої хвороби Маккейн написав бурхливу оповідь про себе, свої мрії та завдання, перемоги та поразки. Ці спогади — не лише підсумок політичної кар’єри, а і глибокі роздуми про життя, родину, друзів, ціну перемог і тягар поразок. Варто зазначити, що Джон Маккейн активно брав участь у припиненні війни на Донбасі і назвав Путіна «гіршим і небезпечнішим за ІДІЛ». Майже цілий розділ у книзі він присвятив Україні, що особливо приємно українському читачеві.

Ненсі Голдстоун «Чотири королеви»

Невже це колись таке було, що практично всією Європою керувала одна родина — чотири рідні сестри? Виявляється, так! У епоху хрестових походів і розквіту середньовічного лицарства освічена та впливова графиня Провансу Беатриса Савойська віддала своїх доньок заміж буквально на всі чотири сторони.  

Маргарита, Елеонора, Санча та Беатрис стали не просто красивими королевами, а й справжніми творчинями історії. Вони надихали своїх чоловіків на подвиги і за потреби заступали їх, виховували наступників престолу і без перебільшення керували політичними процесами світу. Белетризовану оповідь про чотирьох принцес характеризує фундаментальний підхід та історична достовірність, а спосіб викладення дозволяє провести декілька вечорів не у нудному перечитуванні історії, а з легким і захопливим пригодницьким романом.

Боб Вудворд «Страх. Трамп у Білому домі»

Дональд Трамп і сам вміє писати про себе книжки. Але чи варто вірити людині, яку постійно «палять» то на перебріхуванні, то на гіперболізації, а то й навіть на відвертих фейках? Краще взяти книгу іншого автора, яка без запопадливості та заангажованості розповість про те, як насправді поводиться чинний володар найвпливовішого місця на землі Білого дому. Це відвертий портрет 45-го президента США і анамнез «нервового зриву виконавчої влади найпотужнішої країни світу». Як вирішується доля світу в Овальному кабінеті? Скільки годин на день Трамп дивиться телевізор? Хто спробував відмовити його від бездумної писанини у твіттер? Де ахіллесова п’ята Трампа і чи варто в неї тицяти голками? Під час написання цієї книжки автор опрацював сотні годин інтерв’ю, нотаток із зустрічей, персональних щоденників тож він дійсно знає, про що пише. Для тих, хто хоче дізнатись про велику політичну кухню ближче.

Літа Грей Чаплін, Джеффрі Вейнс «Дружина короля вечірки. Мемуари»

Менше трьох років у шлюбі і просто карколомна сума відступних після розлучення друга дружина легендарного Чарлі Чапліна розповідає свою зовсім не любовну історію. Вона народила Чапліну двох синів, зазнала краху на сцені та отримала понад 800 тисяч доларів, коли розлучилась із ним. І написала про своє життя із цим непростим чоловіком. Своєю першою книгою-мемуарами Літа була незадоволена, оскільки редактор переінакшив певні частини розповіді на свій лад. Але в цій книзі авторка більш відверта з читачем. У кінці видання розміщена та сама заява, завдяки якій Літа відсудила у великого коміка шалені гроші, які, до речі, так і не зробили її щасливою.

Доріс Ґудвін «Команда суперників. Біографія Лінкольна»

З чого починалась сучасна Америка? Як вона стала країною мрій для кожного? Коли замислюєшся, то згадуєш декілька імен, серед яких обов’язково буде Авраам Лінкольн перший президент-республіканець, національний герой і той, хто звільнив Америку від рабства. Постать неоднозначна, але практично невідома в Україні. Як юристу з глушини, який двічі поспіль не міг потрапити до сенату, вдалося стати президентом США? 

Дехто каже, що його несподіване висунення у президенти — випадковість. Насправді ж, саме неординарні якості Лінкольна забезпечили йому шлях на вершину успіху. Він перший призначив своїх суперників в уряд, вмовивши їх працювати разом на спільну мету. І він же став першим вбитим президентом США. Він зазнав безліч критики за життя, але зараз перебуває у пантеоні героїв Америки. Авторка побудувала оповідь на листах і щоденникових записах Лінкольна і показала його не просто політичним діячем, а живою людиною, яка ніколи не втрачала віру в себе та в свою країну.

Мішель Обама «Становлення»

Вона стала не лише першою афроамериканкою у статусі Першої леді США, а ще й чи не першою жінкою, на яку стали рівнятися з успішного «білого світу». Книга «Становлення» розділена на три частини: у першій дитинство і молодість Мішель до зустрічі з Бараком, у другій їхнє подружнє життя, а третя частина біографії розповідає про той період, коли весь світ дивився на першого чорношкірого президента США та його чарівну жінку.

Мішель Обама одна з найвідоміших жінок нашої епохи. Вона пройшла через упередження, недооцінення та відверті знущання, але залишилась прикладом для багатьох. Ця книга її щира та дотепна розповідь про щоденну працю над собою, постійне навчання і беззаперечну віру в те, що робиш. Мішель Обама залишиться у пам’яті людей як захисниця дівчат, школярів і перша леді, яка вголос заговорила про реабілітацію військових.

Мартін Гілберт «Черчилль»

Сер Вінстон Черчилль не тільки писав про історію, він її творив. Справді, важко знайти більш яскраву, відому і потужно впливову людину, яка б зробила більше для того світу, який ми сьогодні маємо. Британський політик, аристократ, геній, стратег і неймовірний оратор, лауреат Нобелівської премії та автор декількох ґрунтовних історичних праць, він став символом епохи та її творцем. 

Мартин Ґілберт написав епопею про цього Великого Англійця, ретельно відбираючи факти з багатьох дослідницьких джерел, зокрема у книжці є відомості, надані Рендольфом сином великого політика. Справжній Клондайк про Вінстона Черчилля, адже тут не лише його політична діяльність, але і особисте життя та зовсім не політичні захоплення. Українською перекладено вперше, тож мати цей 900-сторінковий томик на полицях вважається за честь.

Волтер Айзексон «Ейнштейн. Життя і всесвіт генія»

Волтер Айзексон не вперше береться за біографію відомої людини. Він вже видав біографії Франкліна і Джобса, тож його перу можна довіряти. Особливість книжок Айзексона це повне занурення у світ персонажа, хай навіть це і реальна людина. Він розповідає не лише про думки, а і про захоплення, тому читачеві, далекому від фізики, біографія Ейнштейна буде важкуватою. Але це напрочуд цікава подорож життям від зухвалого клерка патентного бюро до всесвітньовідомого ексцентрика та Того, Кому Вдалося розкрити таємниці цілого Всесвіта! 

«Геніями не народжуються, геніями стають» напрошується висновок після прочитання книги, тому всім, кому не вистачає віри у себе, рекомендовано вживати читання 10-15 сторінок біографії Ейнштейна щодня.

Марина Абрамович «Пройти крізь стіни»

Сьогодні ім’я Марини Абрамович це синонім до слова «перфоманс». Вона одна з найвідоміших художниць, яка постійно розширює поняття «мистецтво». Марина Абрамович видала автобіографію, відверто розповівши свою особисту історію. Її мистецтво не просто вийшло за межі полотен, а її перфоманси за межі людського. Вона створила цілий всесвіт, де глядач стає актором, а актор залишається об’єктом. 

Геній Марини проявився і в літературній сфері читати ці 400+ сторінок фізично боляче від ступеню відвертості, який закладений між рядками, але відірватись неможливо. Нещасливе кохання, самообмеження, довгі медитації в Індії все це неймовірна історія величної Жінки. Читати не лише тим, хто полюбляє мистецтво, а й усім, хто бажає відчути себе Людиною.

Шимон Перес «Дрібних мрій не буває»

Чи мріяв колись 11-річний хлопчик, який приїхав до жарких безкраїх пісків із маленького польського містечка, що він стане не просто ще однією людиною неіснуючої на той час держави Ізраїль, а і її лідером? І не просто лідером, а ще й натхненним джерелом створення країни. Чи мріяв він про те, що отримає Нобелівську премію миру? Чи він взагалі мріяв про життєвий шлях політика? Ця автобіографія Шимона Переса історія про становлення справжнього лідера. Історія про чесність і сміливість. Як каже автор, вона вчить не боятись мріяти, адже дрібних мрій не буває!

Елінор Баркетт «Голда»

Ще один лідер а точніше лідерка держави Ізраїль і ще одна біографія незрівняної людини. Ґолда Меїр стала першою жінкою, яка очолила державу в неспокійній і надзвичайно консервативній у своєму сексизмі частині планети. Це її вже майже міфічну фразу «посилайте хлопчиків» згадують по цей день, коли йдеться про те, як держава має захищати своїх людей у всьому світі. Політика Голди Меїр сформувала політику Близького Сходу наступних десятиліть. А ця книга цінна тим, що розповідає не просто історію Голди, а історію її мотивів та ідеалів, згадує про особисті перемоги і не оминає розчарувань чи невдач. Справжня мотивація для тих, кому бракує заліза у тестикулах.

75 thoughts on “Історії сміливих і відчайдушних: 12 біографій надзвичайних людей

 1. Having read this I believed it was very enlightening.
  I appreciate you taking the time and energy to put
  this content together. I once again find myself personally spending way too much time both reading and posting comments.
  But so what, it was still worthwhile!

 2. Hello there! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site?
  I’m getting fed up of WordPress because I’ve had issues with
  hackers and I’m looking at options for another platform.
  I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.

 3. I just couldn’t go away your website prior to
  suggesting that I extremely enjoyed the standard information a person provide for
  your guests? Is gonna be again regularly to investigate cross-check new posts

 4. Hi! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing months of hard work due
  to no backup. Do you have any methods to protect against hackers?

 5. I don’t even know the way I ended up here, however
  I assumed this submit used to be great. I do not
  realize who you’re however certainly you are going to a well-known blogger in the event you aren’t already.
  Cheers! games ps4 185413490784 games ps4

 6. Greetings! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout
  out and say I really enjoy reading through your blog posts.
  Can you recommend any other blogs/websites/forums that cover the same
  subjects? Thanks for your time!

 7. Aw, this was a really nice post. Taking a few minutes
  and actual effort to make a very good article… but what can I say… I procrastinate a lot and never seem
  to get anything done.

 8. Generally I do not learn article on blogs, however I wish to say that this write-up very forced me to try and do it!
  Your writing style has been amazed me. Thanks, very nice post.
  asmr 0mniartist

 9. My partner and I stumbled over here different web address and thought I
  should check things out. I like what I see so now i’m following
  you. Look forward to looking at your web
  page repeatedly.

 10. I will immediately seize your rss as I can not to find your e-mail subscription link or newsletter service.
  Do you have any? Please allow me know in order
  that I could subscribe. Thanks.

 11. Hello very nice blog!! Man .. Excellent .. Superb ..

  I’ll bookmark your blog and take the feeds also? I’m happy to
  find so many useful info right here in the put up,
  we want work out extra techniques on this regard, thanks for sharing.
  . . . . .

 12. I think that is one of the most significant info for me.
  And i am happy reading your article. However wanna observation on some basic things, The website taste is great, the articles is actually excellent
  : D. Just right task, cheers

 13. Great goods from you, man. I have understand your stuff previous
  to and you’re just extremely excellent. I really like
  what you have acquired here, certainly like what you’re saying and the way
  in which you say it. You make it entertaining and you still care for to keep it smart.
  I can’t wait to read far more from you. This is really a wonderful web site.

 14. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 15. scoliosis
  Thanks , I have recently been searching for info approximately this topic for ages
  and yours is the best I’ve discovered till now. However, what concerning the bottom line?

  Are you certain in regards to the supply?
  scoliosis

 16. Thanks , I’ve just been searching for info approximately this subject for a while and yours is the greatest I’ve
  came upon so far. But, what about the bottom line? Are you positive in regards
  to the supply?

 17. Heya superb website! Does running a blog similar to this require a large amount of work?
  I have very little expertise in programming but I had been hoping
  to start my own blog in the near future. Anyhow,
  should you have any suggestions or techniques for new blog owners please share.
  I know this is off subject however I just needed to ask.
  Kudos!

 18. This is very interesting, You’re a very skilled blogger.
  I have joined your rss feed and look forward to seeking
  more of your fantastic post. Also, I’ve shared your website in my
  social networks!

 19. Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; many of us have developed some nice practices and we are looking to exchange strategies with others, be sure to shoot me
  an e-mail if interested.

 20. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 21. I am extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your blog.
  Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a great blog like this one today.

 22. I’m not sure why but this blog is loading incredibly slow for me.
  Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?
  I’ll check back later and see if the problem still exists.

 23. Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading?
  I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any suggestions would be greatly appreciated.

 24. Having read this I thought it was really informative.
  I appreciate you spending some time and energy to put this information together.
  I once again find myself spending way too much time both reading and commenting.
  But so what, it was still worthwhile!

 25. May I simply just say what a relief to find somebody who
  actually understands what they’re discussing on the internet.
  You actually realize how to bring a problem to light and make it
  important. More and more people should look at this and understand this side of
  your story. I was surprised you aren’t more popular since you
  most certainly have the gift.

 26. I believe everything published made a bunch of sense.
  However, what about this? suppose you added a little information? I am not saying your content isn’t good, but suppose you
  added a post title that grabbed a person’s attention? I mean Історії сміливих і відчайдушних: 12 біографій надзвичайних людей – Блог Yakaboo.ua is a little vanilla.
  You should glance at Yahoo’s home page and see how they create
  post titles to grab viewers to open the links. You might add a related video or a pic or two to grab readers excited about everything’ve got to say.
  Just my opinion, it might make your blog a little bit more interesting.

 27. Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I’ve really enjoyed browsing your
  blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again very
  soon!

 28. Hi there just wanted to give you a brief heads up
  and let you know a few of the images aren’t loading properly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different web browsers and both show the same results.

 29. Right here is the perfect site for anybody who hopes to
  understand this topic. You realize a whole lot its almost tough to argue
  with you (not that I actually would want to…HaHa).

  You certainly put a new spin on a subject which has been discussed for years.
  Wonderful stuff, just excellent!

 30. Thanks for finally talking about > Історії сміливих і відчайдушних: 12 біографій надзвичайних людей
  – Блог Yakaboo.ua < Liked it!

Залишити відповідь