Хочете стати чарівником: 10 цінних заклинань з «Гаррі Поттера»

У Всесвітній день Гаррі Поттера згадаймо 10 найпотрібніших заклять для молодого чарівника чи чарівниці. Аби краще запам’ятати, ще раз повторімо як основні замовляння, так і непрощенні, за виконання яких можна потрапити до Азкабану. Гайда чаклувати!

Авада Кедавра

Одне із трьох непрощенних заклять, використання яких щодо людей карають довічним ув'язненням у Азкабані. Крім нього, до трійки входять заклини «Імперіо» та «Круціо». «Авада Кедавра» вбиває жертву. Проти цього закляття немає контрзаклинань. В останній битві Волдеморт насилає на Гаррі Поттера «Авада Кедавру», але паличка не слухається його і вражає Темного Лорда. Хочете дізнатися чому? Відповідь — у частині «Гаррі Поттер і Смертельні реліквії».

Акціо

За допомогою цього замовляння-викликання можна перенести предмет, навіть на великі відстані. Щойно саме у такий спосіб ми перемістили стосик «Гаррі Поттерів» зі складу до нашого офісу, між якими кілька кілометрів. Єдине правило для успішного виконання — на річ не має бути накладено контрзакляття. «Акціо Вогнеблискавка!» — закричав Гаррі в книжці «Гаррі Поттер і Келих вогню», а через кілька хвилин побачив, як його мітла впевнено мчить до нього.

Алогомора

Це закляття відмикає замки та відчиняє двері, вікна тощо. Вперше воно з'являється в книжці «Гаррі Поттер і філософський камінь». Проголосивши заклинання, Герміона Ґрейнджер відчинила двері на заборонений третій поверх.

Глушилято

Це закляття допоможе позбутися зайвих вух. Ні, йдеться не про видалення другої пари, а про небажаних слухачів. Зокрема, відбувається блокування звуків. Людина, проти якої використано «Глушилято», чує лише дивне дзижчання. А ви знали, що це замовляння винайшов Северус Снейп? У книжці «Гаррі Поттер і Напівкровний Принц» Гаррі застосував його проти лікарки, аби вона не чула, про що він говорив з ельфами-домовиками.

Експекто Патронум

Цей заклин — для виклику патронуса, що захищає виконавця. Гаррі знайомиться з ним у «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану». Завдяки виконанню згаданого закляття Гаррі рятує себе та Сіріуса Блека від дементорів.

Експеліармус

Виголошуючи цей наговір, можна обеззброїти суперника. Воно вириває паличку з рук супротивника, а інколи й відкидає його самого. Гаррі часто використовував «Експеліармус» в екстремальних ситуаціях. У книжці «Гаррі Поттер і Смертельні реліквії» під час операції «Сім Поттерів» промовляння цього закляття виказало головного героя. Він застосував «Експеліармус» для боротьби з загіпнотизованим Стеном Шанпайком і смертежери легко впізнали істинного Гаррі серед безлічі його двійників

Забуттятус

Це закляття «стирає» память. Його часто використовує Міністерство магії для того, аби маґли забули про неймовірні події, пов'язані з чаруванням. Саме «Забуттятус» застосував Ґільдерой Локарт для того, щоб стерти пам’ять Гаррі та Рону, але зламана чарівна паличка Рона відбила закляття у зворотному напрямку — пам'ять було стерто самому Локартові. Що сталося далі? Дізнайтеся в «Гаррі Поттер і таємна кімната».

Заклятус

Це приголомшливе замовляння. Супротивник ненадовго завмирає, потрапляє у стан шоку і не в змозі що-небудь зробити. Чарівники часто використовують заклинання під час дуелей. Найяскравіший епізод застосування «Закляктуса» описано в частині «Гаррі Поттер і Смертельні реліквії». Молі Візлі проголосила це заклинання проти Белатриси Лестранж, що спричинило смерть останньої.

Лумос

Закляття запалює вогник на кінчику палички. Джерело світла виходить невеликим потоком, як від кишенькового ліхтарика. Його можна використовувати для освітлення, зігрівання і навіть підпалу. Гаррі у книжці «Гаррі Поттер і таємна кімната» застосував «Лумос» для освітлення шляху Забороненим лісом, щоб побачити, чи є на стежці павуки.

Репаро

Заклинання ремонтує зламані або пошкоджені речі, зокрема вази, окуляри, скло, посуду тощо, але не підходить для зашивання одягу. Якщо предмет давно зламаний, то потрібен уточнений наговір. Наприклад, «Окулюс репаро» — «полагодити окуляри». Закляття знаходимо абсолютно в усіх семи книжках. Наприклад, у «Гаррі Поттері і орден Фенікса» під час навчання блокології Гаррі розбив якусь банку, а Снейп відновив її завдяки «Репаро».

Авторка: Любов Ляшко