Письменниця Настя Мельниченко цього тижня отримала відзнаку проекту підтримки дитячого читання «Barabooka». Її книжка «Що знаходять в Хрулях» стала книжкою року для читачів віком 9+. Ось-ось вийде з друку продовження цієї пригодницької повісті: у книжці «Від Хрулів до Зюзюків» герої мандрують автостопом українськими селами, намагаючись знайти відгадку давньої таємниці. А всього у «хрулівській» серії авторка анонсувала три повісті.
Ми випитали у Насті Мельниченко 10 цікавих фактів, які розкажуть вам більше про дитинство, жагу до пригод і улюблені книжки письменниці.
У дитинстві Насті Мельниченко не вистачало…
Присутності тата.
Він був, але, як і у багатьох дітей мого віку в 90-их, його, по суті, і не було. Розвал совка і звичного устрою життя підкосив багатьох чоловіків, тат моїх одноліток. Я навіть не знала, що мені його бракувало, доки не виросла і не відрефлексувала про це. З’ясувалося, що таки справді. Відсутність рольової моделі чоловічої статі змусила мене шукати натхненників серед чоловіків-письменників.
В мандрівку автостопом Настя взяла б …
Зазвичай я їжджу з моєю подругою Уляною або сама. Це незмінна традиція останні років 10. Ми звикли до особливостей одна одної і навіть звикли до того, як починаємо одна одну бісити в кінці поїздки. Це дозволяє нам мандрувати, але не сваритися. Їздили автостопом по Монголії, Мексиці, Туреччині, Європі… Щороку вже третій рік поспіль вирушаємо «в закат» – це така особлива поїздка, яку ми називаємо «все можливо поїздка», коли просто кидаєш монетку, і монетка визначає, на яку трасу ми вийдемо: Одеську чи Житомирську. А далі ловимо машину і їдемо куди везуть. І так далі, далі і далі, аж доти, доки не вткнемося у якесь море).
Якби у Насті Мельниченко був мільйон гривень, вона б…
Вклала б у розвиток туристичного комплексу в Хрулях. Збудувала б там гарні загони для тварин і хостел, пристань і ще щось хороше.
Якби Настя Мельниченко зустріла сільську відьму, то попросила б у неї…
…дозволу записати на диктофон всілякі замовляння, пісні, традиції. Це було б цікавезно!
Куди Настя Мельниченко нізащо не хотіла б потрапити?
У чергу в ЖЕКу.
Коли Насті Мельниченко нудно, вона…
Такого не буває).
Де з Настею Мельниченко траплялися найцікавіші пригоди?
Напевно, найцікавіше було їхати з Монголії в Україну через пів-Росії. Ми тоді подолали автостопом з далекобійниками 7,5 тис кілометрів. Це було тотальне занурення у далекобійницьку субкультуру.
Ще було дуже цікаво збирати петрогліфи, мандруючи на мотоциклі долиною Інду. Це було і відкриття нового, і новий досвід, і падіння з мотоциклу з тривалим лікуванням. Не знаю, чи це було весело, але точно не нудно.
З ким Настя Мельниченко ділиться ідеями майбутніх книг?
Зі своїм хлопцем та подругами.
Ми частенько вибираємося у Хрулі з паніредакторками Анею Процук і Катею Перконос. Почали це робити ще до того, як Аня стала головредкою «Порталу», а Катя – головредкою «Маміно». Я тоді ще не була письменницею, точніше була, але не так інтенсивно). Тож ми їздимо в Хрулі, і там маємо змогу поговорити про все на світі, у тому числі – обговорити книжкові проекти. Ще часом трапляються інші подруги під руку, випробовую на них ідеї).
Найбільше Настю Мельниченко тішить…
Гарна їжа, гарні мандрівки, гарний секс і коли мої діти помічають світ довкола).
Улюблені дитячі книги Насті Мельниченко…
Коли була малою, то обожнювала «Хроніки Нарнії». Тепер з дитячих письменників дуже люблю Ульфа Старка. Так, напевно, це той, хто надихає найбільше).
30 thoughts on “10 несподіваних фактів про Настю Мельниченко”