10 несподіваних фактів про Мар’яну Савку

У постійній рубриці блога Yakaboo – головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева», поетеса, авторка двох десятків книг Мар’яна Савка.

Мар’яна Савка вважає, що поезію треба читати для того, щоб…

розвивати своє розуміння і відчуття метафізичних процесів. Поезія – дуже точна система розташування слів, які мають глибокий вплив на свідомість, пробуджують інтуїцію, емпатію, абстрактне мислення, поезія допомагає відшукати власні ключі до гармонії буття.

7 книг, які Мар’яна Савка радить прочитати цією осінню…

Мілан Кундера. «Вальс на прощання»

Том Генкс. «Історії, наклацані на друкарській машинці»

Андрій Бондар. «Церебро»

Олів’є Бурдо. «Чекаючи на Боджанґлза»

Аскольд Мельничук. «Посол мертвих»

Остап Сливинський. «Зимовий король»

Кейт Фокс. «Спостерігаючи за англійцями»

Жоель Діккер. «Книга Балтиморів».

Мар’яна Савка поважає людей, які…

працюють над собою і змінюються на краще, які не нарікають, не шукають винних у своїх проблемах, які роблять свої невдачі новими стартами, а власні слабкості перетворюють на сильні сторони. Я поважаю людей, які вміють радіти і ділитися радістю. Я поважаю людей з великим серцем, які живуть турботами всього суспільства, які мають високий рівень емпатії і стратегічне мислення. Я поважаю людей, які просто тихо роблять свою справу, але роблять її так добре, що хочеться їм за це подякувати.

Коли за вікном погана погода, Мар’яні Савці піднімають настрій…

Читання піднімає настрій, узяти який-небудь любовний роман, вмоститися на дивані з книжкою і кавою. Ну або фільм, мелодраму або комедію. Вибираю собі за актрисою чи актором. Наприклад, хочу подивитися щось із Меріл Стріп або з Гаррісоном Фордом, або з Монікою Белуччі. Так, Моніка Белуччі дощового дня дуже заходить. А ще можу спекти пирога або печеню – і запросити друзів.  

Мар’яна Савка вважає, що найкраще у книговиданні - це…

Люди. За всіма цими книжками стоять люди, часами настільки круті, важливі, знакові, фантастичні, впливові, доленосні – що дотягнутися до них інакше, аніж через це тонке мереживо робочих, партнерських і товариських стосунків людей книги, просто неможливо.

Мар’яна Савка зазвичай починає свій день з…

Зі звичайного ритуалу за столом, коли ми з чоловіком п’ємо каву (до кави завжди тости). А потім їдемо в офіс, віддаємо Северина в Леосад і йдемо працювати. Свій робочий день починаю з того, що обходжу відділи і вітаюся з людьми.

У наступному житті Мар’яна Савка хотіла б…

…бути Мар’яною Савкою. Непогано було б ще раз прожити життя в якихось іще варіаціях.

Мар’яна Савка терпіти не може витрачати час на…

сварки, з’ясовування стосунків, встрявання в конфлікти, все це марнота марнот.

Якби у Мар’яни Савки був повністю вільний місяць, вона б…

…написала книжку.

Якби золота рибка існувала, Мар’яна Савка загадала би їй…

…щоб усі люди в нашій країні читали би хоч по 10 книжок на рік українською мовою.

Тетяна Гонченко
Маю в житті чотири пристрасті: журналістика, подорожі, література і котики. Тож багато пишу, багато їжджу по світу, багато читаю і маю двох котиків. Зрештою, ці сфери тісно пов’язані: хороший журналістський текст – це теж література. А книги – це ще один спосіб подорожувати. Котики ж прекрасні самі по собі. Веду телеграм-канал про книжки: http://t.me/npzbvnkngchtn
https://www.facebook.com/atanoissapa

1 432 thoughts on “10 несподіваних фактів про Мар’яну Савку

    Залишити відповідь