Подорожі уявні та реальні: 10 книжок, які змусять вас вирушити у мандрівку світом

Літо майже закінчилось, а ви досі не виїжджали за межі міста? Хороша новина — нас таких багато. Коронавірус замкнув кордони і змусив відкласти заплановані подорожі на потім. Але у книголюбів завжди є вихід — мандрувати світом можна у книжках. Для літнього бінго ми підібрали 10 таких книжок.

Джон Кракауер «У дикій глушині»

У нього було все — гострий розум, заможна родина, блискуча освіта, чудові перспективи попереду. Але Кріс Мак-Кендлесс обрав інший шлях: без грошей і з мінімумом спорядження та провізії він вирушив у дику глушину Аляски і знайшов свою смерть у салоні давно покинутого «магічного автобуса». Це реальна історія, яка породила масу запитань. Чим вин керувався, що призвело до фатального кінця? Самовпевненість, наївність, відчайдушність, недалекоглядність, глупота? Джон Кракауер намагається з’ясувати всі обставини та міркування Кріса (та інших таких самих мандрівників, які покинули цивілізацію заради поневірянь у глушині), зрозуміти, чому молодий чоловік помер. Історія, яку він збирає зі свідчень тих, хто перетинався з Крісом, зі спогадів його рідних та нотаток, справді вражає. Аж настільки, що ця книжка отримала багато перевидань і була успішно екранізована, а історія мандрів Кріса диким світом стала майже легендою.

Алекс Гарленд «Пляж»

У цьому культовому романі знайдеться місце і романтиці бекпекерів, і жорсткій антиутопії. А починається пригода з намальованої мапи, яка має привести до острова з чарівним Пляжем. Її отримує мандрівник Річард, якому вже доводилось чути про це місце. Відшукати дивовижну місцину він вирушає в компанії французів, випадкових попутників — і їм-таки вдається відшукати цей рай на землі. От тільки дехто вже встиг облюбувати його і там оселитись. Чи вистачить на Пляжі місця для всіх? Чи білий пісок і прозора вода забарвляться кров’ю? Блискуче написаний роман поставить перед вами багато запитань і тем для роздумів.

Роб Гіффорд «Китайський шлях. Подорож у майбутнє»

Китай  майбутня супердержава, тоталітарний світ «світлого соціалізму» чи суспільство із вкоріненими у середньовіччі принципами? Який він сьогодні, яким може стати, яким хочуть його бачити самі китайці? Кореспондент Національного громадського радіо Роб Ґіффорд вивчив це питання, мандруючи Піднебесною. Довга подорож на понад 3000 кілометрів Трасою 312 від Шанхая до кордону з Казахстаном, десятки розмов з селянами і робітниками, водіями і тибетськими ченцями. Усе аби змалювати сучасний Китай з усіма його суперечливостями і дивами. Тим, хто хоче пізнати цю країну, читати обов’язково.

Вітольд Шабловський «Як нагодувати диктатора»

Куба, Камбоджа, Уганда, Албанія, Ірак. Польський репортер Вітольд Шабловський відвідав усі ці країни, щоб поговорити з тими, хто в буквальному сенсі «підгодовував» їхні диктаторські режими, — кухарями Фіделя Кастро, Пола Пота, Іді Аміна, Енвера Ходжі та Саддама Хусейна. Чи справді кулінарія поза політикою? Чи те, що з’їдає диктатор на сніданок, вплине на кількість людей, яких він знищить протягом дня? Що полюбляли ці чоловіки, які тримали у страху свої країни, — просту їжу чи екзотику, курятину чи людське м’ясо? Гастрономічно-політична подорож із Вітольдом Шабловським відкриє вам чимало нового і про їжу, і про драматичні сторінки історії тих країн, у яких йому довелось побувати.

Віржіні Грімальді «Саме час знову запалити зірки»

Коли життя тріщить по всіх швах і погрожує поховати тебе під руїнами боргів, найкращий спосіб врятуватися — взяти своїх найдорожчих і вирушити у спонтанну, далеку і красиву мандрівку. Окей, можливо, цей план підійде не для всіх, але для Анни та двох її доньок він спрацював. Позичивши будинок на колесах, вони вирушають із Парижа в далеку Скандинавію — туди, де можна побачити фантастичне полярне сяйво і неймовірне опівнічне сонце, зустріти лосів і ведмедів, побувати в найкрутіших музеях і скуштувати найдивніші страви. Туди, де краса світу відправить їх у нокаут, а довга мандрівка змусить наново збудувати стосунки і зблизитись так, як ніколи досі. Чуттєва, щира, смішна і зворушлива історія від трьох оповідачок якщо й не заставить негайно вирушити у подорож, то принаймні надихне знову запалити свої зірки.

Франц Кафка «Подорожні щоденники. Вісім зошитів»

Мастрід для тих, хто любить Кафку, а також для всіх, хто цікавиться особистим, документальним, а не охудожненим досвідом письменників. У «Подорожніх щоденниках» ідеться про подорожі Франца Кафки до Фрідлянда, Райхенберґа, Парижа, Юнґборна та інших міст. Тут вам і враження від побаченого, і барвисті описи попутників та інших людей, яких випало зустріти у мандрах, і ретельний відгук про відвідані пам’ятки. Кафка пише стримано, але щиро, і крізь цю стриманість проступають його справжні емоції, які дозволяють яскраво уявити не лише міста, в яких письменник побував, а й тогочасний побут і характер автора. Дуже пізнавально!

Йозеф Рот «Міста і люди»

Перед вами — подорож не лише у просторі, а й у часі. Плюс-мінус сто років тому ці тексти написав австрійський письменник і журналіст українсько-єврейського походження Йозеф Рот. З його есеїв, репортажів і нарисів складається панорама життя у містах Європи й Росії початку ХХ століття. Від Авіньйона і Ніцци до Астрахані та Ленінграда, від Тирани до Марселя, від чарівних набережних Лазурного узбережжя до Віденського і Паризького гетто — детально, яскраво, з глибокими рефлексіями і почуттям гумору. Якщо цікавитеся побутовою історією у нотатках мандрівників — не пропустить.

Лайза С. Хілтон «Маестра»

Вона прагнула стати визнаною мистецтвознавицею-галеристкою, але відкрила у собі талант віртуозної вбивці. Гроші, секс, живопис, адреналін, жага влади, розкошів і крові — усе це жене Джудіт, старанну працівницю лондонського аукціонного дому, до шалених мандрів і ризикованих пригод. Закриті секс-вечірки, елітні ескорт-послуги, Франція, Італія, Лазурне узбережжя, Париж. Дорогі яхти, розкішні прийоми, бутіки, ресторани. Все це могло б закрутити голову дівчині, яка тепер зве себе Лорен. Зрештою, ось воно, багате життя, яке відкриває для тебе всі принади світу, чому б не зупинитись? Але за спиною в Лорен — брудний кривавий секрет. І щоб приховати його, вона рухається вперед, лишаючи за собою вервечку трупів. Чому? Навіщо? Не певна, що цей гарячий еротичний трилер дасть вам відповідь не ці запитання (адже «Маестра» — лише перша із серії книг), але нудно у подорожі з головною героїнею вам точно не буде.

«Ukraїner. Країна зсередини»

Внутрішній туризм — тренд 2020 року, і цей артбук від команди проекту Ukraїner допоможе обрати вам найцікавіші напрямки для подорожі Україною (або помандрувати бодай на сторінках книжки). Мальовничі краєвиди української природи, красиві міста, прекрасні, творчі і працьовиті люди, унікальні локальні бізнеси і самобутні таланти — тут вдосталь чудес, якими можна надихнутися. До кожної історії є QR-коди, з допомогою яких можна переглянути повну розповідь про цю локацію або особистість у відеоформаті.

Андрій Любка «У пошуках варварів»

Письменник і перекладач Андрій Любка — справжній амбасадор Балканів в українському середовищі. Якось він вирушив у мандрівку-експедицію на землі між Одесою та Трієстом — туди, де Балкани починаються, але не закінчуються. У цих мандрах було всяке — і македонські даїшники-хабарники, і вродливі румунські дівчата, і багато ракії та узо в місцевих тавернах, точки дотику і разючі відмінності, пошук діалогу і віднайдення порозуміння. Про всі пригоди Любка розповідає з гумором, водночас лишаючись уважним спостерігачем, який ретельно нотує факти та враження і щедро ділиться ними з читачами. Тож якщо ви досі не закохались у Балкани, після цієї книжки у вас просто не залишиться шансів.

Віталіна Макарик
Журналістка, редакторка, блогерка і пристрасна читачка і мама двох дітей. Люблю каву, цікаві тексти різних жанрів і підліткову літературу. Мрію про те, щоб у добі було більше годин, щоб встигнути написати і прочитати усе, що хочеться. Але коли кількість непрочитаних книжок у «списку очікування» скорочується до п’яти, починаю панікувати. Поки збираюся написати свій роман, з насолодою читаю чужі і обожнюю про них говорити.
http://vityska.pp.ua/

13 thoughts on “Подорожі уявні та реальні: 10 книжок, які змусять вас вирушити у мандрівку світом

    Залишити відповідь